Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Igaza van a nagymamámnak,...

Igaza van a nagymamámnak, tényleg lusta vagyok dolgozni?

Figyelt kérdés
Tavaly szakmunkásvizsgáztat, most érettségire járok, jövőre fogok érettségizni. Anyáékkal azt beszéltük, hogy ha úgymond jól fog sikerülni az érettségim, akkor megpróbálnék továbbmenni és elvégezni egy felsőfokú szakképesítést. De a nagyszüleim szerint így is nagyon sokat élősködtem már anya és apa nyakán és nem azért dolgoznak, hogy én a nehezen megkeresett pénzüket elherdáljam. Csak a lustaság beszél belőlem azért akarok tanulni. Meg hogy nem ilyenkor (20 éves leszek pont amikor érettségizek) kell tanulni, hanem gyerekkorban kellett volna elkezdeni.

2015. aug. 24. 06:41
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Értem, majd az érettségi eredményemtől függ, hogy hova megyek. Mert diplomához kell nyelvvizsga, idegennyelvből meg őszintén megmondom, nem vagyok a legjobb, igaz most négyes voltam az előző tanévben, de csak az igyekezetemre.
2015. szept. 6. 09:59
 22/29 anonim ***** válasza:
89%
Beszeld meg a szüleiddel: ha a tovabbtanulasod tulzott anyagi terhet jelentene a szamukra, akkor vallalj par oras esti munkat - az egyetemre jarassal parhuzamosan -, vagy hagyjal ki egy evet, menj el dolgozni es takarekoskodj ez idö alatt. Szamos felnött 20, söt 30 ev felett kezdi el a felsöfoku tanulmanyait. Nem vagy lekesve semmiröl! A nagymamad mas vilagban nött fel. Akkor meg lehetseges volt gazdalkodasbol/ketkezi munkabol - alt. isk. vegzettseggel - jol megelni. En abbol indulok ki, hogy a nagymamad nem akar rosszat neked, csak nem követi az idö mulasat.
2015. szept. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Én is úgy tervezem, hogy dolgozok, azért szeretném levelezőn csinálni. Meg ha szükséges, akkor veszek fel diákhitelt.
2015. szept. 6. 14:08
 24/29 anonim ***** válasza:
70%

Hát a nyelvvizsgát neked kell tudni, de ki szokta mindenki szenvedni nagy nehezen.

Munkát illetően meg csak annyit hogy diákszövetkezetes munkával jobban jársz. Ezer milliószor könnyebb úgy elhelyezkedni, mint simán állást találni.

2015. szept. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
56%
nyugi,nekem dédimamám már 12 évesen azt mondta, hogy inkább menjek kapálni, ne az iskolában lógassam a lábam. nem vagy elkésve semmivel, rengeteg ismerősöm van, akik vagy szakmunkásvizsga után érettségiztek, vagy érettségi után tanultak szakmát. ez nem élősködés, a jövődet építed. ha egyszer jól fizető munkád lesz, majd abbahagyják, engedd el a füled mellett. munkát csak akkor vállalj, ha az nem megy a tanulás rovására (írtad, hogy idegennyelvből nem vagy a legjobb) és ha szüleid úgy állnak anyagilag, hogy kell egy kis segítség. sok sikert!
2015. szept. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
56%
Azért a TSZ-ben se volt valami kemény a meló. Az én nagyszüleim is meséltek h alig kellett melózni. Meg elég sok az alkoholista abból a korszakból. Nem tudtak hozzászokni, hogy munka van. Elhiszem hogy volt aki keményen dolgozott, de nálunk az egykori TSZ elnök, apukám egykori főnöke, már régen nyugdíjas, de minden évben új autó virít a posikája alatt.. Én 26 leszek mire befejezem a sulit. De nekem senki nem is szól hogy dolgozzak. (persze dolgozok mellette, meg adok haza is). A világ fejlődik, az öregek nem. Nem kell rájuk hallgatni.
2015. szept. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
56%

Mért és nem gyerekkorban kezdtél el tanulni?

6 éves kortól kötelező az iskola, és óvodában is van oktatás már, sőt sokszor különórára is járnak már az ovisok.

Egyébként azt nem tudják, vagy csak nem akarják elfogadni tényként, hogy a tanulás a legnehezebb munka és a legnagyobb érték a világon?

A szüleid hogy állnak ehhez?

2015. szept. 23. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
A szüleim teljes mértékben támogatnak, azt mondják, hogy amíg van rá lehetőségem és úgy bírom, akkor tanuljak.
2015. szept. 23. 07:00
 29/29 anonim ***** válasza:
34%
Akkor meg sz*rd le a nyagyit, kit erdekel egyebkent is? Menjen o kapalni meg dolgozni, annyit is er!
2015. szept. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!