Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Igaza van a nagymamámnak,...

Igaza van a nagymamámnak, tényleg lusta vagyok dolgozni?

Figyelt kérdés
Tavaly szakmunkásvizsgáztat, most érettségire járok, jövőre fogok érettségizni. Anyáékkal azt beszéltük, hogy ha úgymond jól fog sikerülni az érettségim, akkor megpróbálnék továbbmenni és elvégezni egy felsőfokú szakképesítést. De a nagyszüleim szerint így is nagyon sokat élősködtem már anya és apa nyakán és nem azért dolgoznak, hogy én a nehezen megkeresett pénzüket elherdáljam. Csak a lustaság beszél belőlem azért akarok tanulni. Meg hogy nem ilyenkor (20 éves leszek pont amikor érettségizek) kell tanulni, hanem gyerekkorban kellett volna elkezdeni.

2015. aug. 24. 06:41
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Nagymamám már 16 évesen dolgozott, nagypapám még hamarabb 14 évesen. Szerintük mi a mai fiatalság nem ismeri a kemény munka fogalmát és elvagyunk kényeztetve.
2015. aug. 26. 06:04
 12/29 anonim ***** válasza:
29%
Jó igen, a mi anyánkat, hogy nem éltünk meg egy világháborút is. Nem hajlandók elfogadni, hogy ez már nem az őskor, nyilván nem agysebész volt egyikük sem, hogy ennyit pampogjanak a munkáról.
2015. aug. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Mind a ketten a TSZ- ben dolgoztak.
2015. aug. 26. 15:23
 14/29 anonim válasza:
55%
Egyrészt mivel kiírtad ide a kérdésed, valószínűleg lelkiismeretes vagy. Másrészt aki élősködik a szülein, az nem beszéli meg velük, hogy hova menjen továbbtanulni, hanem nagyban tesz a véleményükre. Egy felsőfokú szakképzés 2 év körül van, nem olyan sok idő. Hogy mindenkinek igaza legyen, esetleg iskolaszövetkezetnél is dolgozhatsz hetente pár délutánt a tanulmányaid alatt. Szerintem vedd úgy, hogy a nagyszüleid csak azt szeretnék, hogy rendes felnőtt legyen belőled, aki a saját lábán is megáll. Furcsa módon akarják, de biztosan jót akarnak.
2015. aug. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Csak olyan nagyon rosszul esik tőlük
2015. aug. 28. 05:10
 16/29 anonim ***** válasza:
56%
Elhiszem, hogy rosszul esik, foleg ez, hogy " így is nagyon sokat élősködtem már anya és apa nyakán". Hogy kepesek ilyet mondani?? Nem is szeretnek teged. Ezert inkabb ne is foglalkozz veluk. Kit erdekel a velemenyuk? Ha szuleid engednek tovabtaulni, nem szolhatnak bele, nem ok finansziroznak. Ne legyel emiatt elkenodve. A jobb jovod erdekeben segitenek a szuleid, nem azert mert lusta lennel dolgozni. Ok is belatjak, hogy jobb kepzessel jobb munkat talalsz majd (amit meg szeretni is fogsz), nem egy TSZ-hez hasonlo helyet (ahova gyanitom nem is szerettek bejarni melozni, sot utaltak), mint azok akik azt mondak lusta vagy!
2015. aug. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Anya meg apa mondták, hogy menjek. Ők biztatnak.
2015. aug. 28. 10:48
 18/29 anonim ***** válasza:
56%

Csatlakozom a korábbi hozzászólókhoz és még valamit hozzátennék. Ha nagyon lecsupaszítjuk a dolgokat az igazság az, hogy a nagyszüleidnek semmi köze hozzá hogy te mit és meddig tanulsz. A szüleid segítenek majd benne, plusz dolgoznál is, nekik meg semmi beleszólásuk nincs. Ha most rájuk hallgatsz akkor a gyártósoron kötsz ki 80 ezer nettóért.

Egyébként van egy ismerősöm aki két szakmával most csinálja a Ba-t, és nincs is ezzel semmi baj. Ha lehet akkor tanulni kell, a lapátnyelet diplomásan is meg tudja fogni az ember.

Arra meg hogy rosszul esik csak annyit tudok mondani, hogy bármilyen nehéz is próbáld meg figyelmen kívül hagyni a dolgot, még akkor is ha később érkezni fognak csípős megjegyzések. Ha nem tanulsz tutira elrontod az életed, ez fix, a papírral viszont javíthatsz az esélyeiden. Én a helyedben elgondolkodnék egy szociológia vagy kulturális antropológia Ba-n, csak a felsőfokú szakképzés fajtájából kiindulva.

2015. szept. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Az a Ba az milyen fokot jelent? Az a felsőfok?
2015. szept. 5. 21:33
 20/29 anonim ***** válasza:
78%
A Ba az a Bachelor képzés. Leegyszerűsítve az egyetemi alapképzés, 3 éves diploma. Ha ezt megszerzed akkor tudsz mesterképzésre(MA) menni, már ha akarsz.
2015. szept. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!