Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan próbáljam megértetni...

Hogyan próbáljam megértetni nagymamámmal, hogy túlzás amit csinál?

Figyelt kérdés

Párommal most lesz huszadikán, hogy három hónapja együtt leszünk. Mivel ő az első férfi, akit bemutattam a családomnak, nagymamám túlzásba viszi a dolgokat. Párom egy erdő közepén él családi házban, kutyával és két macskával. Két héttel azelőtt költözött le, hogy mi szeptemberben összejöttünk. Amióta nagymamám tud róla, az agyunkra megy a folytonos kérdéseivel, mint pl.: áram van a házban? Mosni tudtok? Kaja van? Ilyenkor el szoktam sütni viccesen, hogy nem sátorban él, nem a folyóból hordjuk a vizet, nem mosószappannal mosunk és igen, áram is van a házban, sőt, ha nem párom főz, akkor én és nem, nem halunk éhen...Tegnap leült velem beszélgetni, hogy ő már kb 5 éve gyűjti az ágyneműgarnitúrákat, lepedőket, gyapjúpárnákat és a pincében egy zepteres edénykészlet is van nekünk eltéve. A párommal elnevettük magunkat, bár ő is mondta, hogy finoman próbáljam már meg neki elmagyarázni, hogy még nem a lagzira készülünk és bár 2 napot ott vagyok 2 napot itthon, még nem költöztünk össze. Nem akarom nagyanyám lelkessége miatt elveszíteni a páromat... Így is nekem is van elég sok hibám, amit ki kell küszöbölnöm, nem akarom, hogy a családtagjaimét is én tegyem meg. Nekem ő az első párom, de neki volt már egy tíz éves kapcsolata én előttem viszont öt éve, hogy egyedül él.

21l ő 33f


2015. dec. 14. 07:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
a nagymamád cuki, nem értem mi ezzel a probléma hisz elfogadja a párodat na bumm kicsit lelkesebb a kelleténél,de legalább nem áskálódik meg ilyenek.Én viszont nem aláznám meg őt ilyen dumákkal, hogy "nem sátorban él, nem a folyóból hordjuk a vizet", miközben csak a jóindulat beszél belőle. Nem tetszik a hozzáállásod a dologhoz és minek viszel haza egy 3 hónapos kapcsolatot egyáltalán?Az még szerintem semmi majd talán fél év után kezdem azt mondani egy kapcsolatra hogy komolyodik a dolog.
2015. dec. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nos, mi másképp látjuk a dolgokat. Mi hosszútávra tervezünk párommal, ezért is lett bemutatva meg leszek én is az ő családjának. Mindketten megtaláltuk egymásban azt, akit kerestünk. De a kérdés nem is erre irányult, hanem a nagymamámra, akit szerintem nem aláztam meg csak próbáltam viccesebbre venni túlzott lelkesedését. Köszönjük, párommal nagyon jól megvagyunk, ha bármi is adódik, az mind az én kiforratlanságom miatt van. Gondolok itt a pánikolásra, és a tanulásra, ami még előttem van. Néha kicsit jobban ráacsargok néhány dologra amire egyszerűbb volna legyinteni. Nagymamámnak természetesen megköszöntük az ajándékot, de azért majd még mondom neki, hogy legyen egy picivel nyugodtabb. Köszi a válaszokat, nem kérek többet 😊
2015. dec. 14. 16:01
 13/14 anonim ***** válasza:
mindenesetre 3 hónapnál még minden szép és jó és mindegyiknél azt hisszük ő lesz az igazi, az idő majd megmondja.
2015. dec. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Olyan jó fejek vagytok!!!Jó látni, hogy az emberek NEM csak annyira képesek, hogy leüssék/felrobbantsák/akármi egymást,hanem szívesen segítenek a másik emberkének!!!
2016. jan. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!