Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagypapa nem igazságosan...

A nagypapa nem igazságosan ajándékozza a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Fiam 12, lányom 19 éves. A papától (édesapám) pénzt kaptak. Fiam, aki a papával jóban van, dupla annyi pénzt kapott, mint lányom, akinek a kapcsolata a nagypapával átlagos.


Nem azon vagyok fennakadva, hogy a lányom miért nem kapott többet, hanem hogy a fiam miért nem kevesebbet, hogy egyenlő legyen. Attól, hogy a lányom már nagykorú, én ajándékozásban egyenlőnek tekintem őket és rosszul esik, hogy apám különbséget tesz. De már volt arra is példa, hogy a lányom nem kapott tőle, hanem csak a fiam (lányom akkor még 17 volt)


Ti erről mit gondoltok? Hogy reagálnátok?


(Lányom nem bunkó vele, csak már felnőttes, ritkán találkoznak, keveset beszélnek)


2016. máj. 21. 23:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
36%
Nem értem, ha leírok egy hasonló dolgot, következményt és reakciót a helyzetre, hogyan oldottuk mi ezt a helyzetet meg, akkor minek kell lepontozni? Egy történeten mi nem hasznos, ép ésszel számomra ez nem felfogható.
2016. máj. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
58%

"A lányod egy felnőtt nő, aki tud pénzt keresni. (...) A 2 évvel ezelőtti eset nem volt igazságos a nagypapi részéről, a mostani igen."


Mi a franc különbség van a két évvel ezelőtti és a mostani eset közt? Dolgozni 16 éves kortól lehet elvileg. Legalább saját magadhoz képest legyél következetes.


"Szerintem a papa úgy ajándékoz, ahogy a szíve diktálja neki. A 12 éves fiutol több szeretetet, érdeklődést kap, mint a 19 éves lánytól."


Ezt neki kellett elcsesznie még régebben. Felnőtt és gyerek kapcsolatát általában a felnőtt tudja elqurni.

2016. máj. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
#12: Akkor még kiskorú volt, kb. 0 végzettséggel. Most már nagykorú, érettségivel (lehet még szakmával is) a kezében. Azért van különbség. 😉
2016. máj. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos ez gyakran előfordul, valószínűleg ez a papa is úgy gondolja, hogy a fiú a gyerek, a lány meg csak van.

Valószínűleg ezt nem csak az ajándékozásban mutatja ki, ezért lehet jobb a viszony a kisfiú és az öreg között, mint a lánnyal. Én megmondanám, hogy ezentúl ha adni akar nekik, akkor vagy egyenlően adja vagy nekem adja és én elosztom egyenlően köztük.

Egyébként meg ajándékot nem úgy szokás adni, hogy az aki kapja, keresőképes-e már vagy nem. Ennyi erővel aki elmúlt 16, azt már ne köszöntsük fel a születésnapján sem, mert elmehet diákmunkázni és vehet magának tortát? Ugyan már.

2016. máj. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
82%
Erről a kiskorú/nagykorú dologról akadjatok már le, a mai világban semmi különbség nincs egy 17 éves meg egy 20 éves közt, legfeljebb a szavazati jog. Általában mindkettő tanul, mindkettőt a szülei tartják el. Diákmelót meg egyébként könnyebb szerezni, mint rendest.
2016. máj. 23. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk az volt, hogy nyíltan bejelentették, hogy aki dolgozik az nem kap semmit se (de ezt születésnapra meg névnapra). Persze ez a mi oldalunkon van így bejelentve. Unokatesómék a favoritok természetesen. Tehát ők sunyiban, mindent. Én vagyok a legfiatalabb a családban és eléggé rosszul érzem magamat emiatt... legtöbbször odaadom a tesóimnak, ha valamire kell nekik. Nem fair teljesen a dolog szerintem. Ok, persze örüljek, hogy kapok valamit, de nekem ez akkor se stabil dolog :/. Esetleg még akkor kapunk pénzt, ha ott "dolgozunk", bár néha úgy vagyok vele, hogy nekem nem kell semmi inkább... segítek, ha normálisak velem, de sajnos, ez csak ritkán van, valamit mindig beszólnak.
2016. máj. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!