Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kedves Anyukák! Anyaként...

Kedves Anyukák! Anyaként számomra evidens, hogy a saját szüleimhez megyek többet a gyerkőccel a férjem nélkül, és nem az ő szüleihez. Anyósoméknál ebből feszültség van, mert így kevesebbet látják az unokát. Ki, hogyan oldja ezt meg? Tanácsot kérek!

Figyelt kérdés
Viszont ha én is, a férjem is meg a gyerek is együtt vagyunk, akkor heti vagy két heti 1x megyünk anyósomékhoz is, de ez szemben áll a saját szüleimnél való heti 3 megjelenéssel.. amit még tudni kell, hogy párom sem indul el nélkülem a gyerekkel az én szüleimhez, de még a sajátjaihoz sem és a gyerek sem annyira szeret az anyósoméknál lenni (sír a kezében). Kezd a dolog elmérgesedni és kialakulni egy rossz meny-anyós viszony, pedig a gyerkőc születése előtt minden rendben volt.

#meny-anyós kapcsolat #nagyszülőkkel való kapcsolat #unoka-nagyszülő kapcsolat
2016. máj. 24. 10:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem általában mindenhol így van,az anya az anyai nagymamában bízik a legjobban,és oda viszi többet,ott elméletileg,sokkal több lelki támogatást kap,az apai nagyik általában mindig,akadékoskodnak,mindent jobban tudnak,mindent jobban csináltak,legalábbis én mindig ilyeneket fogtam ki,és a környezetembe is ezt tapasztalom...de van persze a másik oldal amikor az apai egy arany szívű,tüneményes asszony,hát ilyenről csak hallottam...nálunk ugyan ez a helyzet,és az én gyerekem 2,5-éves nem szeret ott lenni,állandóan nyomul rá anyósom,mindenért puszit követel magának,ha nem kap megsértődik.Ha már mondjuk megyünk a ...mamához,már tiltakozik.Ellenben anyumhoz ritkábban megyünk,aktívan dolgozik ,oda szívesen megy sőt,az apukámhoz(elváltak)évente néhány alkalommal megyünk ,ő is dolgozik sokat,és oda nagyon szeret menni,mert nem nyomulnak,rá,mert észrevették a gyerek azt utálja.Anyósom meg mindig szúrós tekinteteket küld felém.Pedig mindig mondom-mondtam a férjemnek,már egész pici korában,vigye el a kicsit,én hadd csináljam a dolgom,de a férjem nem vitte nem tudott a babával mit kezdeni.Sőt a férjem is tudja,hogy a gyerek utálja ha valaki,nyomul rá de nem meri megmondani a mamának....tart tőle!!!
2016. máj. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó ez nem mindenhol van így

Mi többet vagyunk a párom szüleinél.. sokkal jobban el van velük a kislányom

2016. máj. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
39%
Persze,van olyan is de "felénk" ilyenről csak hallomásból tudok.Sőt nekem két anyósom van,az első gyermekemnél,még rosszabb,ott konkrétan faggatják a gyereket,ott direkt szabad mindent,nem konfrontálódnak vele,pedig nem probléma mentes gyerek,így otthon nem olyan buli lenni,mint a mamcinál,mert ott mindent lehet,akár egész hétvégén pizsibe is lehet lenni.hát hol itt a korrektség?
2016. máj. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
42%
11-es, nálunk is ugyanez van. Hiába szóltunk, hogy a gyerek nem szereti az állandó nyomulást, nem vette figyelembe. Árnyékként ment utána mindenhova, puszilgatta olyankor is, amikor a gyerek húzta el magát és látványosan szenvedett tőle. Így végül havonta egyszer látogatjuk együtt. én sajnálom, hogy így alakult, mert előtte kimondottan jó volt a viszony.
2016. máj. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem itt arról van szó, hogy a kisgyerekkel otthon lévő anyukáknak is szükségük van felnőtt társaságra. Gondolom az anyukája közel lakik, jó a kapcsolatuk, ezért meglátogatja, a gyereket pedig nem hagyhatja otthon. Megértem, hogy sokmindent szívesebben beszél meg vele, mint az anyósával. Hiába jó a kapcsolat, de nem ugyanaz.

Normálisan le kell ülni megbeszélni és elmagyarázni, hogy ez egyáltalán nem ellene irányul.

2016. máj. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
68%

Èn is itthon vagyok még a fiammal, heti 2x megyünk Anyuhoz, egyszer hét közben akkor csak 3asban vagyunk, egyszer hétvégén akkor Apum, Öcsi és sóginő is ottvan.

Anyósom ugyan féltèkeny Anyura, de hozzá nem mehetünk, 2 éve nem léptük át a küszöbét :( (Nem enged be, letagadja hogy otthon van, nem takarít, napi3 doboz cigit szív bent, stb)ő meg jó esetben heti 1x jön 2-3 órára.

Ha közös családi progi van Anyós mindig az utolsó pillanatban kihúzza magát, cagy le se mondja egyszerűen csak nem jön el...

Én már feladtam, a férjem is. Ez van.


Szerintem igazad van, férjem nélkül én se mászkálnék anyóshoz.

Az édesanyám az édesanyám. Bízok benne, szeretem, beavatom amibe jónak látom, makd 40 éves a kapcsolatunk. Anyósom meg a férjem anyja, nem az enyém, sose volt bensőséges kapcsolatuk egymással se, így velünk sincs, az unokájával sincs. Eszem ágában se lenne amìgy se vele lenni, ha ő akarná se ;)

Ennyi.

2016. máj. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
31%

Én megyek anyósokhéz is egyedül, de szüleimhez lehet, hogy többet. Viszont sógornőmékhez többet megyünk, mint tesómhoz (és nem azért, mert nem imádnám húgomat). Szerencsére nem problémázik senki.

Off: fura, hogy sokan mennyire komolyan veszik ezt a "saját család" témát.

2016. máj. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
6hónapos anyatejes+hozzátáplált a pici. A férjem mindent meg tud csinálni a gyerekkel, kivéve a cici ugye. Egy városban élünk a nagyszülőkkel, mi panelban, ők kertes házban, szeretek kimozdulni. Jó a kapcsolat mindkét ágon, kb egy alkalommal 3órát vagyunk az anyai nagyszülőknél, de nem köldökzsinórról van szó, viszont az apai nagyszülőkkel mondom megváltozott a viszony. És a gyerek továbbra is azt gondolom hogy érzi kinél van el, 6 hósan is. Mondjuk ez valószínű a látogatásoknak is köszönhető. Az anyai szülők még dolgoznak, eljönnek hozzánk is ha véletlenül nem vinnénk le hozzájuk az unokát, apai ágon nyugdíjasok, hobbi kertet művelnek és nem jönnek látogatni, mert degradál felmászni a harmadikra és levenni a cipőt. Anyósom szerint alvó gyereket hozzájuk ne is vigyek babakocsival, mert úgy nem látja igazán, és ha mégis így alakul, tesz róla hogy mégse aludjon.. és még sorolhatnám.. szóval kell-e erőltessem hogy a gyerek mindkét nagyszülőt ugyanannyiszor lássa vagy sem?
2016. máj. 24. 17:20
 19/23 piroska és a farkas ***** válasza:
65%
Szerintem nyugodtan csináld úgy, ahogy eddig. És ezt nem ironikusan értem.Egy nagyszülő szàmàra az alvó unoka làtvànya is boldogság. Gondolom, anyukádéknál is előfordul, h alszik, és olyankor beszélgettek egy jót. Engem is a sajàt - eredeti - csalàdom töltene fel, kapcsolna ki. Ez nemcsak az ilyenolyan kapcsolattartàsról szól, hanem arról is, h a 6 hónapjaotthon lévò anyànak is jàr, h időt tölthessen azokkal, akiknek a tàrsasàgàban nyugodt. Persze az lenne a legjobb ha ez a màsik csalàddal is működne, de ez rajtuk múlik. Vàrd meg amíg " unokaérettek" lesznek... :)
2016. máj. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
31%
Csináld, ahogy jónak látod, de próbáljatok békében meglenni egymással. A gyereknek nem jó, ha elmérgesedik a dolog. Az idősebb szülők lehet, hogy türelmetlenebbek is, majd ha a kicsi örökmozgó lesz, csacsogni kezd, akkor lehet, hogy ők is jobban megtalálják vele a közös hangot. Adj nekik lehetőséget. Ők most azt érzik, hogy háttérbe vannak szorítva. Oké, nem mennek fel az emeletre, meg nem veszik le a cipőt, ezt a férjed beszélje meg velük, az ő szülei. Biztos megvan az oka. Legyél türelmes a nagyszülőkkel, ha ügyesen csináljátok, akkor visszaáll a béke.
2016. máj. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!