Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan van felháborodva?

Jogosan van felháborodva?

Figyelt kérdés
Dédnagyanyám nekem ajándékozta a házát nég halála előtt. Én ekkor még kiskorú voltam. Viszont dédmamámnak van két fia, az egyik nagyapám a másik pedig az öccse, akinek nincs saját családja. Ő abban a házban él. A szerződés szerint, a haláláig joga van ott épni, nem tehetjük ki. Most, kb 10 év elteltével kezdett el akadékoskodni, hogy a ház az én nevemen van, hogy én neki senkije nem vagyok, mégis nekem kell odaadnia a házát. Sértve érzi magát, hogy nem megyünk felé, nem viszünk neki kaját, nem megyünk el és nyaljuk ki a lakást, tesszük rendbe a kertet. Jogosan várná el ezeket? Nem beteg, nem magatehetetlen, van nyugdíja, és munkája is. Az adót, biztosításokat mind mi fizetjük, ő csak a rezsit fizeti. Szrintetek jogos a felháborodása?
2016. aug. 4. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
A nyaljuk ki a lakást mit jelent? Takaritanotok nem nektek kell, de mint tulajdonosnak a karbantartás és a felújítás a te dolgod.
2016. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

nem teljesen az ö dolga

ha teszem azt haszonélvezet van az öreg nevére bejegyezve akkor az már a haszonélvető dolga :)


am meg nem jogos

keresd ki a törvényt és nyomd az orra alá

2016. aug. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Mint használónak kötelessége az állagmegóvás, ezt tartsa szem előtt. A ház a tiéd, ez ellen nem tehet semmit, maximum megveszi tőled a házat. Amit művel, az nem felháborodás, csak hiszti, engedd el a füled mellett. Nem tartozol neki semmivel.
2016. aug. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Takarításra gondolt. Dédmamám halála után egyszer-kétszer volt nagytakarítás, ablakokat, ajtókat festettünk, függönyöket kimostuk stb. Viszont azóta én egyetemista vagyok, és dolgozom is este 6-ig mellette. Szóval nincs időm takarítani még ott is. Egyébként alkoholizál néha napján az öreg, ugyhogy az ő mocskát nem hiszem, hogy nekem kellene takarítanom. Van veteményes ket is, amit eddig mindig segítettünk rendbehozni, elvetni, gondozni, de eddig ő is viszonozta a segítséget.
2016. aug. 4. 20:02
 5/7 anonim válasza:
Mérgezzétek meg xd
2016. aug. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kovpet ***** válasza:

"A szerződés szerint"


Ez milyen szerződés amúgy? Ki kötötte kivel?


"nekem kell odaadnia a házát"


Milyen házát? Nem a te házadról van szó? Mi van a tulajdoni lapon? A többi nem számít.

2016. aug. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
37%
Hát... kaptál ajándékba egy házat... amiben lakik egy családtalan, megöregedett rokonod... Igen, bizony, akár segithetnél is neki néha, csak úgy emberségből... hálából a sors iránt, hogy az öledbe pottyantott egy házat... anélkül, hogy dolgoznod kellett volna érte... ha az öreg rokonodnak lenne családja, akkor te nem kaptál volna kiskorú dédunokaként ajándékba egy házat... nagyon úgy tűnik, hogy a dédmama rosszat tett a fiával
2016. aug. 6. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!