Hogy bírjam ki?

Figyelt kérdés

A nagyink hozzánk költözött. Roppant rigolyás, makacs, őskori szatyor.

Nem titkolom, ki sem tudom állni. Olyan megszólalásai vannak, hogy az hihetetlen.. de nem ez a fontos.

Nehezen mozog ezért került ide. Mivel könnyen elkell tudnia érni a wc-t ezért a nappaliban alszik.

Anya reggel és este is fürdeti.

Az esti fürdés után azonban reggelre roppant büdös lesz. Nem is tudom leírni ezt a szagot, nagyon szúrós, és az egész nappali olyan szagú!

Ablakot, ajtót nem lehet nyitni, mert Ő 30 fokban is fázik. Ha nyitva merem hagyni az ajtót, hogy legyen egy huzat, ami kiviszi azt a büdös, halál szagot, akkor meg elkezd sírni, hogy Ő megőrül a huzattól. (Hozzátenném, hogy én semmit sem érzek belőle).

Emellett állandóan böfög..(nappali egybe van nyitva a konyhával..)

Kész öröm enni. A WC-zésről nem is beszélve. Elmegy a wc-re, 2 perc már az egész házban szar szag van. Nem értem, hogy lehet ilyen büdös.

Persze a hétköznapokat sem könnyíti meg.

Ha bármit mondok ami neki nem tetszik, akkor megsértődik és elkezd sírni. Múltkor nézte a tv-t, az az úszó edző volt a tv-ben, aki megerőszakolta a nőket. Én megszólaltam, hogy felkéne kötni az ilyen embereket. Ő meg: Hazugság, az egy jó ember. S elkezdett ordibálni a tv-ben interjút adó nőnek, hogy ne hazudgáljon.

Pár perc múlva elkezdett bőgni. Kérdezem: Mi bajod van mama?

"Velem még nem beszélt így senki..."

Miközben egy rossz szót nem szóltam.

Emellett gyógyszer mániás, és néha fantáziál, olyankor járkál, nem tudja hol van.


Így nyári szünetben még valahogy elviselem. De már itt az iskola.

Nem tudok normálisan reggelizni. Ahogy bejön a tél, tényleg bekell mindent zárni, na akkor még büdösebb lesz. Volt egyszer itt télen. Na egy haláltáborba nincs olyan szag szerintem, mint ami itt volt.

Megőrülök..

Most is beszart.. érzem a szagot...



2016. aug. 9. 02:19
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
57%
Bocs,nem előző,azelőtti. :)
2016. aug. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
57%
19-es,teljesen megértelek,csak leírta,hogy milyen volt régen,hátha az segít abban,hogyan oldja meg a mostani helyzetet. Mert biztos nem egyik napról a másikról lett ilyen,ennek volt kiindulópontja.
2016. aug. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
52%

8#:"Aztán imádkozz minden este, hogy a te szüleid 60 évesen meghaljanak, így nem fenyeget az a veszély, hogy ha idősek lesznek, magatehetetlenek és büdösek, akkor neked kell őket elviselni meg pátyolgatni.

Azt látatlanban lefogadom, hogy az öregek otthonába a 3-5 millás beugrót nem fogod tudni (akarni) kifizetni, úgyhogy marad az otthoni ápolás, vagy hagyod őket a saját házukban kihűlni vagy éhen halni.

Szerintem ők is jobban járnak, ha 60 éves kor körül beszereznek egy végzetes szívrohamot." De gonosz vagy ! Azért a te válasozdhoz is lenne néhány szavam.

"...ő tényleg fázik"

Honnan tudod? Benne vagy a testébe ? Azért 35 fokban senki se fázik,maradjunk ennyiben.

A kivizsgálásról annyit,hogy a kérdező is írta,hogy ALIG LEHET ELRÁNGATNI AZ ORVOSHOZ !

"Egyébként ne aggódj, ha ennyire le van épülve, még pár év, és ott fogod találni a nappaliban holtan. Aztán lehet örülni, hogy végre megszabadultál tőle. Szóval egy kis kitartás, és táncolhatsz a sírján."

Hogy lehet ilyet mondani ? Azért a kérdező sem egy szörnyeteg ! Neked is ezt kívánom akkor,válaszoló !

Te jó ég, egyesek milyen gonoszak tudnak lenni!

2016. aug. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Hogy merem a számra venni a döntéseit? :D Nehogy már istenesítsem azért, mert az anyám egész gyerekkorát tönkretette.

Nincs mit rajta szépíteni, egy alkoholista, gyógyszerfüggő, akit nem érdekeltek soha a gyerekei. A "kolbászok" annál inkább.

Ilyen helyzetbe, hogyan kerülhetnél? Te döntöd el, hogy gyógyszer függő leszel, vagy alkoholista, vagy nem bírsz a véreddel.. és fűvel-fával.. na meg rigolyás.. maradi.


A többieknek nagyon szépen köszönöm!

Az a helyzet, hogy apának sem tetszik ez az állapot, sem a testvéreimnek. Ha nagyon elkezdeném ezt a dolgot forszírozni akkor kitörne egy családi vita, aminek a vége biztos az lenne, hogy a nagyi megy vissza az albérletébe. Ezzel csak egy gond van.. hogy anya annyira mániákusan ragaszkodik hozzá, hogy költözne vele. Emellett egy hatalmas vita lenne, ahol anya is megharagudna rám. Ezt nem akarom csak, hogy jobban kikészüljön anya. Amúgy már rég robbantottam volna a bombát..

2016. aug. 9. 18:23
 25/32 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező!


Valahol megértelek. Leírom neked az én történetem. Az élet úgy hozta, hogy az egyik nagymamámmal laktam közös lakásban, amikor megműtötték vastagbélrákkal. Miután hazajött a kórházból elég húzós időszak következett. Rendszeresen oltanom kellett, állandó hasmenése volt, nem mindig jutott el a wc-ig, folyamatosan takarítani kellett utána, volt, hogy éjszaka botorkált a lakásban céltalanul a sötétben, levert és összetört mindent. Próbáltam végtelen türelemmel lenni irányába és nem volt kérdés, hogy megcsinálom-e utána a dolgokat vagy sem, hiszen szeretem. Mégis egy idő után idegesített a dolgaival. Munka mellett soknak éreztem, nem tudtam mi vár otthon éppen. Zavart a jelenléte is. De borzasztóan szégyelltem magam emiatt, mert tudtam, hogy nem tehet róla és lehet, hogy egyszer én is ide jutok és akkor majd inkább lemond rólam mindenki mert idegesítő leszek, csak egy plusz teher?

Azóta már nem lakok vele, egyedül lakik, viszont pár hete rosszul lett és haldoklott, épp akkor ment hozzá az egyik unokája. Szerencsére sikerült megmenteni, de volt olyan bűntudatom megint a régi dolgok miatt.

Tarts ki kérdező, tudom, hogy nagyon nehéz, és nem illik a kényelmes kis életedbe a nagyi, de sajnos ez az állapot is amiben van, az élet része, el kell fogadnunk és türelmesnek lenni.

25/N

2016. aug. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
11%

Légy türelmes, segítő, próbáld támogatni.


A tény, az tény marad. Egy igénytelen öregasszony, aki nem érdemel egy jó szót sem. Az ilyet nem sajnálom, szakadjon le alatta a kanapé, és essen bele abba a székletbe, amit még a helyére tudott volna rakni, csak lusta volt kimenni.

2016. aug. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
0%
Kérdező! Tök mindegy milyen àllàsponton àllsz, itt úgyis bekéd kötnek. Ha védenéd a nagyit akkor meg azért szidnànak, az àpolónő meg akkor azzal jönne hogy mi mocskosak ezek az öregasszonyok.
2016. aug. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
12%

Egy semmirekellő, ingyenélő, élősködő, gusztustalan, kibírhatatlan, mások életét tönkretevő vénasszony, akinek öregségére csak az emberekben keltett együttérzés keltése maradt.


Mivel nem hiszek az élet utáni létben, így élete a során a maga poklát teremtette meg. Ex. alkoholista, gyógyszerfüggő. Nem érdemel az ilyen semmit! Az ilyen nő nem anya, nem nagyi, hanem egy vénasszony, akit ha meglátnák az utcán -még nem is köszönnék neki.

2016. aug. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én abban a "szerencsés" helyzetben vagyok, hogy minden oldalról ismerem a problémát.

Lakott nálunk is a nagyanyám telente, anyám körbeugrálta, istenítette, ellátta minden földi jóval, sokszor a család rovására, mert nem voltunk jómódúak.

Az én nagyanyám 22 évesen hagyta el a HÁROM (!!!) pici gyerekét, ... próbálok nem ítélkezni, mert az okot nem ismerem.

Egyszer, anyám kérdésére azt mondta, hogy "fiatal voltam és meggondolatlan"

További életében mit csinált, azt nem tudni, mert a gyerekeinek (2 fiú és 1 lány) csak fiatal felnőttként lett vele ismét kapcsolatuk.

Három unokája lett, abból egyet (1 fiút) imádott, rajtunk a húgommal keresztülnézett, mintha nem is lennénk.

Öregségére aztán anyám nyakába varrta magát, aki az anyahiánya miatt végre kiélhette rajta azt, mintha mindig is lett volna anyja.

Egy dolog különbözik, hogy az én nagyanyám nem volt büdös, de elviselhetetlen volt a természete.

Egy maradi, hideg, rideg, önző, számító, kétszínű, mindenkit kritizáló, nagypofájú vénasszony volt, Isten nyugosztalja!

Aztán következtek a szüleim!

Anyám 3 évig haldoklott vastagbélrákban, nekem ott kellett hagynom a munkahelyemet (könyvelő voltam egy svájci cégnél), mert több sikertelen kísérlet után, hogy megfelelő ápolónőt találjak mellé, ez tűnt a legjobb megoldásnak.

Nem akarom neked leírni, mert nem is tudnám, hogy egy rákbeteg, - különösen, ha emésztőrendszeri a betegsége - ápolása mivel jár, de az egész család, apám, férjem, kamasz fiam élete egy pokol volt, ... csakhogy mi nagyon szerettük anyámat.

Anyám halála után a mindig egészséges apám 2x kapott agyvérzést, de csodával határos módon mindkettőből felépült, kivéve, hogy kapott egy agylágyulást és azt sem tudta, hogy fiú vagy lány, egy szál inkontinencia betétben elkóborolt hazulról, kente a bélsárt a falra, kézzel lapátolta befelé a fazékból a kutyáknak főzött ízetlen, ember számára gusztustalan kutyakaját, felgyújtotta a házat, de hadd ne soroljam, mert nem méltó az emlékéhez.

A férjem lelépett, nem bírta, ... megértem

Így mindezekhez a problémákhoz egyedül voltam, kétszeres gerincműtét után, mert a fiam szerencsére családot alapított, elköltözött, a húgom külföldre ment férjhez, csak anyagi segítséget tudott nyújtani.

Így éltünk 15 évet, a 82 éves korában bekövetkezett haláláig.

Közben felettem is eljárt az idő, 63 éves lettem, most árulom a házamat és öregotthonba készülök.

Elképzelhetetlen számomra, hogy rálőcsöljem magam a fiamékra, mert senkinek nem kívánom azt az életet, ami nekem kijutott.

Most, amikor még helyén az eszem (... és talán nem vagyok büdös :) ) elrendezem a sorsom, hogy ne hagyjak undorító emlékeket magam után, mert nem tudni mit hoz a holnap.

Neked azt javaslom, hogy költözz koleszba, vagy albérletbe, mert előbb-utóbb úgyis az lesz a vége, csak addig a sok veszekedés miatt felőrlődik a családotok, arra pedig nincs szükség!

A legjobbakat kívánom neked, fel a fejjel, semmi nem tart örökké!

2016. aug. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
57%
Tiszteletreméltó válasz volt a #29-estől. Köszönöm, régen volt szerencsém ehhez a réteghez!
2016. aug. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!