Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mihez kezdjek? (A mamám nem...

Mihez kezdjek? (A mamám nem normális)

Figyelt kérdés
A mamám mindenbe bele szól.Folyton veszekszik,néha apró cseprő dolgokon is. Nagyon védi a húgomat. Nem beszélhetek anyával négyszemközt mert akkor már mindjárt az van,hogy mit titkolózunk. Van hogy néhány napig minden oké vele. Aztán csak úgy elkezd veszekedni a szüleimmel vagy a tesóimmal meg velem is. A ballagásom napját is elrontotta mert akkor is veszekedett. Van egy bácsi aki mindig nálunk lóg és a mamám meg kedveli viszont engem nagyon idegesít. Van hogy miatta is van a veszekedés. Sajnos elköltözni még nem tudok.

2016. szept. 13. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

A mamád pasija a mamádhoz jön, mi az, hogy téged idegesít? Vonulj el a szobádba, semmi közöd a mamád magánéletéhez. Majd ha a mamád eltilt az aktuális pasidtól, rá fogsz jönni, hogy ez mit jelent.

A többihez: kamasz vagy, sajnos ez a természetes, állítólag többen túlélték már a kamaszkort, te is lassan túl leszel rajta.

2016. szept. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%

"ballagásom napját is elrontotta mert akkor is veszekedett."

A veszekedéshez minimum két ember kell. Ha nem akartok veszekedni, akkor ne veszekedjetek, egyedül meg senki nem képes rá. Érted, ugye?

2016. szept. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Megnyugtatlak: A mamád normális. Csak más értékrendben nőtt fel mint te. Ettől még nem bolond.
2016. szept. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért idegesít engem a pasas mert folyton engem néz hogy mekkora a mellem meg ilyesmi. És volt már olyan hogy elkezdett ölelgetni amit én nem akartam. Meg ehez hasonló dolgok.
2016. szept. 13. 17:16
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom mi van a levegőben, hogy mindenki ilyen bunkó mostanában, vagy hogy milyen fétist elégíthet ki felnőtt emberek körében, hogy leosztanak egy tinit (ne haragudj, nem tudom mennyi idős vagy, de feltételezem) - ez kb. annyira korrekt, mintha egy általános iskolás lehülyézne egy ovist, mert még nem tud írni. Kemények vagytok :D

Nekem anyám volt hasonló, a szalagavatómat rontotta el. Teljesen lényegtelen, ki veszekszik kivel, de ha felnőtt létére nem képes moderálni magát egy olyan eseményen, ami neked fontos, az olyan szinten önző és gyerekes viselkedés, amit elég nehezen lehet befogadni. Ez teljesen független attól, hogy a kérdező milyen korban van, igazságtalan mindent arra fogni, hogy még "gyerek". Akkor ne is merjen megsértődni/szomorú lenni/kiakadni egy ilyen dolog miatt? Fogja be a kis pofáját és nyelje le, mert még csak gyerek, neki ne legyenek már ilyen hülye érzései, vagy mi? Nevetséges.

Édesanyám csak azt érte el nálam ezzel a viselkedéssel, hogy rettenetesen eltávolodtam tőle. Egyre könnyebb lesz majd "nem foglalkozni" vele, mást úgysem tudsz csinálni. Egyébként mi a legrosszabb, ami történhet, ha nem reagálsz rá?

Ha velem elkezdtek otthon kiabálni, meg hülyeségek miatt ordítozni, vagy normál hangnemben szépen türelmesen válaszoltam, vagy nem is reagáltam. Persze, rosszul esik, ha így viselkednek veled, de a legtöbb amit tehetesz, hogy nem mutatod kifelé ezeket a dolgokat, hanem kedves és udvarias maradsz továbbra is, akkor egyre nehezebb beléd kötni :) ha még mellé mosolyogsz is, hát fel fog robbanni, ezt csak saját felelősségre ajánlom, de legalább egy idő után békén hagy. Ha meg nem, hát te mindent megtettél.

(Egyébként hosszú évekbe telt, mire anyám rájött, hogy sok mindent elrontott ezekkel a dolgokkal és bocsánatot is kért tőlem, amiről tudom, hogy neki rettenetesen nehéz volt, ezért "fátylat rá", de azt, hogy szinte semennyire nem is kötődöm már hozzá, azt nem fogja tudni kijavítani és én sem tehetek sokat az ügy érdekében, egyszerűen így alakult. Ettől függetlenül bár felszínes, de jó a kapcsolatunk.)

Összegezve: ha veszekedni akar, te ne adj erre lehetőséget, ne reagálj, hagyd ott. Ne rajtad akarja levezetni a stresszt. Ha tudsz, segíts neki, legyél kedves és bájos :) így legalább (ha ő nem is) te tudod, hogy teljesen alaptalan a támadása. De ne adj neki lehetőséget arra, hogy veszekedjen, ha meg már elkezdte, akkor veled ne tudja folytatni!

2016. szept. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Zaklat a pasas?
2016. szept. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor nem veszekedett csak kiabált minden félét. Amire volt hogy a szüleim reagáltak is.
2016. szept. 13. 17:18
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Kettes egy mondatban leírta a lényeget, nem kell beleállni a veszekedésbe. Nem kell ehhez rizsa meg esszéírás, netán mások kioktatása (5)
2016. szept. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Én eddig sem veszekedtem vele. És a bácsival mit kezdjek ha piszkál?
2016. szept. 13. 17:39
 10/12 anonim ***** válasza:
Mamád házában laktok? Ha igen, akkor a saját házában sajnos ő az úr. Egyébként viszont zárd a szobád, kerüld el.
2016. szept. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!