Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit kezdjek a nagyszüleimmel?...

Mit kezdjek a nagyszüleimmel? Miért "ilyenek"?

Figyelt kérdés

Anyával a nagyszüleimnél élünk 4-en egy kisebb panel lakásban. Van még mamáméknak 1 kutyája (kicsi), van 6 macska, 2 papagáj és az erkélyen egy galamb (nem tud repülni azért nem engedjük el, de nem sokat zavar). Tehát ez a sok állat mind egy kis panellakásban.

Nagyon zavar, mert sehová nem lehet leülni úgy egy fekete nadrágban, hogy ne legyen rajtad millióegy macskaszőr. Ez a kisebb baj.

Elegem van a nagyszüleimből, főleg mamámból! Őt egy pénzéhes 60 éves asszonynak kell elképzelni, aki mindenkit pletykál, mindennek elhordja a saját gyerekét (anyát), és mindenki szemébe teszi a szépet, jót és a háta mögött mindennek elhordja.

Anyának folyamatosan felhánytorgatják, hogy nem csinál semmit (8 órába dolgozik a Penny Market-be, aki ismeri az tudja, hogy nem épp egy leányálom ott melózni), mármint mikor hazajön nem áll le neki takarítani, főzni. Volt egy olyan kijelentése, hogy neki is hozzák már be ágyba a reggelit. 30 éve nem dolgozik semmit, anno is varrónő volt, nem szakította meg magát a nagy munkába. Semmi más dolga nincs, csak hogy főzzön és takarítson. (Múltkor volt orvosnál délelőtt, meg a kutyát vitte állatorvoshoz és annyira el volt ettől fáradva, hogy főzni sem főzött). Felhánytorgatja azt, hogy velük együtt lakunk (nem megyünk külön, mert anyának maradtak régről adósságai amit levonnak a fizetéséből), miközben mikor anya a volt párjával és annak szüleivel élt, szó se volt hánytorgatásról, pedig 2 évig max. ott lakott náluk. Mikor elmentek a párja szülei üzletbe, akkor ugyanúgy vettek anyának mindent mint a saját gyereküknek. Itt pedig... folyamatosan felhánytorgatják azt, hogy őt papám tartja el (egyébként ez nem igaz, mert azért ő is keres, úgy is hogy lefogják kb. 70-80-90 ezer a fizuja, mikor hogy) és stb. Na meg hogy nekünk ágyba hozza a kaját, amit senki nem kér. Behozza, meg sem kérdez róla hogy éhesek vagyunk-e, nyilván ha igen akkor kimegyünk és eszünk, nem vagyunk kisgyerekek, hogy a kaját be kelljen hozni. Ha pedig megmondjuk, hogy senki nem kérte, akkor rögtön felháborodik és mondja, hogy egész nap süt főz ezt érdemli?! A barátom gyakran van nálunk, és rá is mindig erőszakolja a kaját, egyszer annyira beletukmálta az ételt hogy beteg lett tőle, mivel nagyon zsíros volt, és nem tudja megemészteni a nagyon zsíros kajákat. Nyugodtan wc-re menni, fürdeni nem lehet, mert rádnyitnak. Fürdés közben azért van az mamám szerint, hogy rányit anyára meg rám is, mert nők vagyunk persze. Wc-zésnél ha rám nyit, akkor rögtön álljak fel mert neki nagyon kell és hogy én már mióta bent vagyok... A szobánkban sem vagyunk nyugodtan, mert folyamatosan bejárkál kutakodik a cuccaink között ha nem vagyunk itthon, sőt, még a macskának a kaját is behozza ami szerintem undorító. A macska egyen a konyhában. A főzés nála nem mindennapos, 3 naponta főz, vagy jobbik esetben 2. Ha nincs főzve semmi, az a válasz (ott van a barátom is) hogy azt eszünk amit akarunk vagy találunk, miközben a macskának és kutyának minimum 4 féle táp van, plusz főtt kaja amit ugyanúgy megmelegít mint nekünk, embereknek. A kutyát kisfiának hívja, vagy mikor hogy, beszélget vele, ami szerintem nem normális. Mikor első napokba jött fel nálunk a barátom, akkor még visszafogta magát, de már nem. Fürdésről még annyit, hogy szinte azt is megtiltja papám és mamám is, hogy minden nap zuhanyozzak. Szerintük felesleges. Mondja ezt papám, aki olyan helyen dolgozik, hogy minden nap kéne. Mamám ha 1 héten zuhanyzik sokat mondok, rendesen szaga van néha. Múltkor ment le az unokájához, aki 5 éves és akkor is úgy fürdött le nagy nehezen, hogy anyával mondtuk neki.

Azt mondta múltkor hogy engedjek a lavorba vizet és úgy mosdjak meg... Telefonozni/telefonálni előttük pláne papám előtt nem lehet, mert akkor te telefon meg internetfüggő vagy és pszichiáterre van szükséged. Porszívózni is tilos már lassan meg ruhát mosni, mert papám azért is beszólt, hogy azért fizetünk olyan sokat. (miközben ő majdnem minden nap kocsmába van)

Egyébként ugye említettem hogy mamámnak van egy másik unokája, van még anyán kívül egy fia. Közöttük mindig különbséget tett a mai napig. Mama mindig anyától kért pénzt ha nem volt neki, és el lett felejtve. Mikor a fia adott neki pénzt, akkor rögtön visszaadta neki mikor újra lett pénze, pedig a fia elég szókimondó és többször meg is mondta neki a magáét. Az ők kisfiát is jobban szereti, mert Mikulásra készített neki drága cuccokból álló csomagot (Oreo, Boci mikulás stb.) míg közbe én úgy kaptam egy Boci csokit, hogy rákérdeztem hogy nekem nem ad semmit Mikulásra?! Persze nem baj, hogy a másik unokájának bevásárolt minden jóból, de azért gondolhatott volna rám is. Családi pótlékból nekem egy ruhadarabra nem jut, meg sem kérdezik nincs e valamira szükségem, az általában macska/kutyatápra megy el, vagy múltkor pl. rögtön mikor megjött közel 6000 Ft-os nyakörvet vett a kutyának. Névnapomra kaptam 2000 Ft-ból álló cuccokat, papám fel sem köszöntött. Egyébként nekem azért nem vett semmit mert én velük élek, itt eszek stb. - ezt mondta. Tehát ezt felszámolhatnám akár születésnapi ajándéknak is.

Pénzéhes, annyira, hogy 100 ezer Ft-ot úgy elköltött, hogy látszata nincs. (nem iszik, nem dohányzik meg semmi ilyesmi tehát tényleg nem tudjuk hova lett)

Apát folyamatosan elhordja a háta mögött, mikor meg itt van nyalizik neki, hogy adjon pénzt, meg sokszor engem biztat, hogy kérjek tőle.

Belenyúl a táskámba, pénztárcámba, ha apától is kapok egy kis zsebpénzt elvárja hogy beszámoljak róla. Ha veszek valamit, akkor az sz*r, minek kellett, felesleges volt elmenni, megvenni stb. stb.

Papáról inkább ne is beszéljünk, őneki mindenki idióta meg hülye csak ő az okos. Kb. 2 hónapos volt az unokája mikor látta. Iszik, tehát 2 naponta van a fejébe. Az emberrel úgy beszél mint egy kutyával.

Sokszor úgy bömböl a tévé hogy behallatszik de úgy, hogy tanulni sem lehet.

Anya hamarosan elköltözik a párjához. (nekem a suli miatt még mamámékkal kell maradnom, nem vihet magával, mama a gyámom) Most 16 vagyok, még ki kell bírnom 2 évet velük. Amint 18 leszek, elköltözöm a barátommal vagy hozzá, de addig hogy viseljem el őket? Lehet velük mit kezdeni? 16/L


2016. dec. 11. 16:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
76%
Semmit ne kezdj a nagyszüleiddel. Kezd magaddal. Egy 16
2016. dec. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 A kérdező kommentje:
Nem velem egyidős pulyák válaszát várom ezt elfelejtettem leírni.
2016. dec. 11. 16:49
 3/71 anonim ***** válasza:
55%
"A kutyát kisfiának hívja, vagy mikor hogy, beszélget vele, ami szerintem nem normális." Elmondom neked állattokkal igen is normális beszélgetni és becézgetni őket sokkal értelmesebbek mint az emberek pl mint te.
2016. dec. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
80%
Első vagyok. Hamarabb elküldtem. Szóval egy 16 éves lánynak már illene tudni főzni. Szállodában képzeled magad ? A nagymamád süt, főz, takarít. Azt is megengedik a nagyszüleid, hogy náluk lakjatok. Nem lenne kötelező. A helyedben inkább befognám és nem marnék a kézbe, ami etet. Az ő házuk. Semmi közöd hozzá, hogy hány állatot tartanak. A szabályokat is joguk van megszabni. Ha elég felnőtt vagy a pasizáshoz, akkor legyél felnőtt a házimunkához is.
2016. dec. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
78%
hát figyelj, szerintem tedd össze a két kezed, hogy van hol laknod. elhiszem, hogy nem a legjobb, de jobb, mint csövesnek lenni. és az, hogy ők mit csinálnak a saját lakásukban, ahova ti beköltöztetek, az nem igazán tartozik rád, itt nektek kell alkalmazkodni
2016. dec. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
84%

Szóval ott éltek 4-en (+ a baromfiudvar) egy kis lakásban és még a barátod is ott teng-leng állandóan.

Szegény nagyid, én a helyében már régen kihajítottam volna az egész pereputtyot onnan! Anyukádnak is grat, hogy ennyi idősen képtelen volt még otthonról elköltözni. Javaslom szülj te is egy gyereket oda, végül is sok jó ember kis helyen is elfér.

2016. dec. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
86%

Koliba nem tudsz bekerülni?

Miért a nagymamád a gyámod? Nem lehet ezen változtatni?

Apukáddal mi a helyzet? Hozzá nem mehetnél?

Amúgy legyél minél kevesebbet otthon, tanulj a könyvtárban, keress diákmelót, gyűjtsd a pénzt, hogy amint nagykorú leszel, le tudj lépni. A nagyszüleid ugyanis nem fognak megváltozni.

2016. dec. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 A kérdező kommentje:

4.: házimunka? Én a mi szobánkban rendet teszek, sőt még van hogy kint is a mamámék szobájában. De az, hogy 7-8 órám után én kezdjek el főzni késő délután, nevetségesnek tartom.


Köszönöm a nagyon kedves válaszokat. Igazából lehet, hogy így teljesen más róla a kép, szegény nagyi stb.stb. de aki vele él vagy legalábbis egy kicsit is ismeri mindenkinek megvan róla a véleménye. A szomszéd a másik nagy pletykagép, akitől rendszeresen hallunk vissza olyan dolgokat, hogy mamám egész nap fekszik, 10-kor kel és a kutyáját is mással viteti le. Tehát erről ennyit.

2016. dec. 11. 17:33
 9/71 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem tudok koliba menni, sulit váltani sem akarok. Gyámon tudnánk változtatni, apa lehetne de sajnos 1 megyével arrébb él :/
2016. dec. 11. 17:34
 10/71 A kérdező kommentje:
Ja és a többinek: éltünk külön anyummal, ez már teljesen más téma hogy idekerültünk.
2016. dec. 11. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!