Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ha semmit sem tehetek, ezek...

Ha semmit sem tehetek, ezek után jogos a döntésem?

Figyelt kérdés

Apámtól béreljük a lakást, amiben lakunk, piaci árnál alacsonyabb havi díjért.

7 hónapos terhes vagyok a 2. gyerekkel.

Apám eddig az élettàrsával lakott, de szétmentek. Az apám öngyilkosságot kísérelt meg, kórházban van jelenleg.

(Erről írtam már ki kérdést.)

A helyzet annyiban más, hogy időközben megtudtam, apám csak kirakatbáb a történetben, valójában a nagyapám akar minket innen elküldeni, hogy apám beköltözhessen, mert az ő 5 szobás lakásukban nem lakhat. Nagyapám azt mondta, 2 hetet ad elköltözni, hogy hogyan meg miből, az a mi dolgunk, oldjuk meg.

Szülés előtt 2 hónappal vagyok, a nagy meg szeptemberben kezdi az iskolát (természetesen ide beiratva, ahol lakunk.)

2 hét alatt elköltözni esélytelennek tartom, de ha találunk megoldást, jogos a részemről, ha soha többé nem tervezek velük kapcsolatot tartani és emiatt a gyerekeimet is úgy gondolom, felejtsék el örökre?



2016. jún. 16. 14:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Ki a lakás tulajdonosa? Van-e bérleti szerződés?
2016. jún. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Jogos. A te életed, ha nem akarod hogy részesei legyenek, akkor nem kell, hogy azok legyenek.

Kié a lakás papíron? Apádé vagy nagyapádé? Ha apádé és ő nem akar titeket kitenni, akkor a nagyfaternak semmi beleszólása nincs az egészbe.

Viszont ha apukádnak nem lesz hol laknia, akkor úgy már megint más a helyzet, mivel övé a lakás...

2016. jún. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Apám tulajdonos, nagyszüleim haszonélvezők.

Apám nincs olyan állapotban, hogy nyilatkozzon, azt sem tudni, mikor épül fel, tud-e majd önálló életet élni, stb, így egyenlőre vele nem is tudunk beszélni.

Szerződésünk nincs.

2016. jún. 16. 14:56
 4/27 anonim ***** válasza:
78%

Ajánljátok fel apukának, hogy költözzön be hozzátok :-) Egy elsős meg egy újszülött mellett lehet, h. hamar meggondolná :-)

Jó fej lehet a nagypapa ha a saját fiát nem engedi odaköltözni, titeket meg két gyerekkel gyakorlatilag utcára tenne.

Egyébként ez simán az a kategória, hogy "jó akkor elmegyek, de ne számítson rá egyik sem hogy valaha is látja az unokáit (dédunokáit)".

2016. jún. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Ezt a lehetőséget felvetettük mi is. Bár elég kicsi a lakás (másfél szoba), de ha ő belemegy így, vállalnánk, hogy mi a nagyban, ő meg egyedül a kicsiben, persze csak átmenetileg, amíg nem találunk megoldást.

Mivel nagyapám közölte, őt nem érdekli, így ha elmegyünk, a továbbiakban engem sem fog, csak nem tudom, mehet-e a dolog jogi útra (mert ilyenre is célzott), ha a fenti verzió nem jön össze. Mert épeszű ember tudja, hogy 2 hét alatt még gyerektelenül is necces albérletet találni.

Én leginkább csak attól félek, nehogy a gyerekeim elvegyék, mert nem tudom hova vinni őket.

2016. jún. 16. 15:14
 6/27 anonim ***** válasza:
13%

Viheti jogi útra, ha ő haszonélvező és semmi szerződésed nincs kötve. De egy épeszű bíróság sem állna mellé, két hét alatt tényleg esélytelen normális lakást találni. Beszéld meg vele, hogy 1 hónap legyen a határidő és akkor pakoltok és soha többé nem lát titeket.

Én még azt is megjátszanám, hogy amikor beszélsz nagyapáddal, hogy 1 hót kész, akkor titkon hangfelvételt készítenék, hogy ha tényleg bíróságra viszi az ügyet, te tudj valamit felmutatni.

2016. jún. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Tegnap azt mondta, ne szórakozzunk egymással, ha 2 hét múlva nem lesz pénzünk, akkor 1 hónap múlva sem, tehát hagyjuk a hülyeséget, stb, lepereg minden.

Ezek után persze mi is szeretnénk minél előbb eltűnni innen. (Eddig is sérelmezték, hogy a lányom nem nagyon viszem hozzájuk... Vagyis nagyanyám, aki alapjáraton viszonylag normális + szereti a lányomat, de így, hogy ez a helyzet, jobbnak látom, ha teljesen kiszállunk ebböl.)

2016. jún. 16. 15:26
 8/27 anonim ***** válasza:
48%

1. Mivel a nagyapád a haszonélvezö, ezért ö dönti el kizárólag, hoyg ki lakhat a lakásban - erröl az oldalról jogilag kitehet benneteket.


2. Viszont ha eddig ott laktatok a tudtával - márpedig ezek szerint tudott erröl -, akkor nem küldhet el benneteket ilyen rövid idön belül, minimum egy hónap-hat hét az, ami elfogadható.


3. Mindettöl függetlenül azt nem értem, hogy ha nagyapáddal van godnod, akkor a család többi tagjával miért akarsz haragot tartani, ök nem tehetnek semmit ebben a helyzetben és erröl a helyzetröl.

2016. jún. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
37%
anyám a ház haszonélvezője de nem tudta apámat kitenni csak azért mert be volt jelentve, szóóval titeket sem tud csak úgy kitenni csak akkor ha bebizonyítja, hogy az adott helyen hónapok óta nem tartózkodtok
2016. jún. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

8: Nem haragot akarok tartani, csak a találkozás csak úgy lenne kivitelezhető, hogy mi megyünk hozzájuk. Ami nekem eddig se ment könnyen az állandó feszült hangulat miatt (ezt most nem részletezem), de eddig erőt vettem magamon. Mostmár làtni nem bírom nagyapámat.

Amúgy a lányommal állandó jelleggel ide szól a lakcímünk, 2 éve.

2016. jún. 16. 15:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!