Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogos volna tölem, ha nem...

Jogos volna tölem, ha nem talalkoznek a nagyszuleimmel?

Figyelt kérdés
23 eves vagyok, ferjemmel elunk egy szep csaladi hazban. Jo a levego, nincsenek romak, reggelente arra kelunk, hogy a madar csiripel, neha meg egy-egy oz is felbukkan az erdo szelen. Nem azt mondom, hogy tokeletes minden, mert varnak meg felujitasok a hazra, de pont ugy elek egy olyan ferfi mellett amirol/akirol almodtam. Nagyszuleim viszont teljesen maskepp latjak ezt. Oszerintuk mar az problema, hogy nem berhazban lakunk es, hogy csak negyen vagyunk az utcaban - ilyenkor telen. Nyaron megtelik elettel, jonnek ki a "nyari lakok" akik telre beköltöznek a panelba es szinte minden hetvegen van valamilyen rendezveny. Meg az elejen, mikor osszejottem ferjemmel, ugye nem laktam itt, de mikor pihenos volt, itt voltam, mikor dolgoztam, meloban es otthon is. Es kitalaltak, hogy en itt felek. Osszekoltozes utan pedig nyomattak belem, hogy szoljak mar ferjemnek, hogy adjuk el a hazat es koltozzunk a varosba. Eloszor csak nevettunk rajtuk. Kesobb jottek a jobbnal jobb otletek, hogy mit csinaljunk a hazzal, adogattak ide olyan szonyegeket, butorokat, amik fenn vannak a padlason, mert nem tetszenek. Mindig kuldik az aprosagokat azzal az indokkal, hogy ok mindennap tudnak menni vasarolni, en nem. De ezeket se fogadom mar el, mert mondtam, hogy van mindenunk es mar nem tudok hova pakolni. Illetve amit eszrevettem, hogy csak akkor ilyenek, mikor ferjem nincs a kozelben. Szilveszter ota egyszer voltam fent naluk, meg se kerdeztek, hogy vagyok, csak azt kerdeztek, miert jottem, ferjem, hogy dolgozik, ugye ott alszok naluk es nem itthon egyedul? O.o Ma hivtam telefonon, hogy segitseget kerjek tole, nagymamai praktikakat, mert hat o csak tobbet tud, mint ami az interneten fent van. Elmondtam, mi a problemam, vartam a javaslatot, de ugy lecseszett, mint a nem is tudom mit...hogy en milyen trehany vagyok, hogy a ferjem helyebe mindennap elverne, hogy...a harmadik hogy utan koszones nelkul ranyomtam aa telefont. Felhivtam masik nagymamat, elmondtam neki is a problemamat, o elmondta mit javasol, megkerdezte, mit csinaltam mire azt mondta, hogy lari fari mindenkivel elofordul. Masik nagymamam raadasul lecseszte nagypapamat is, hogy mar egy hete konyorog neki, hogy tegyen a madaretetobe enni meg hogy mit kepzel magarol, hogy leul olvasni. Es ezt csak akkor, mikor ferjem nincs velem, ha velem van, akkor leultetik, kerdeznek tole, kerdik apos, hogy van, vagy tervezunk-e valamit es, ha esetlegesen megszolalok, akkor nekem nincs beleszolasom, majd a ferjem eldonti. Ferjem is mar mondta, hogy kevesebbszer fogunk menni, mert a mai koteledese utan is elsirtam magam meg, hogy nem kell ezt nekunk hallgatnunk. Jogos volna, ha tenyleg ritkabban mennenk hozzajuk?
2017. febr. 4. 14:00
1 2
 1/17 anonim válasza:
26%

"Jo a levego, nincsnek romak..." eddig tudtam olvasni ne haragudj. Szánalom, hogy az emberek a származás alapján ítélnek... Én a helyedben először megtanulnék írni...

Na mindegy, mindenkinek a maga dolga, hogy kit szeret és kit utál, de a legrondább dolog, ha valakit a származása alapján ítélünk meg, vagy esetleg bőrszíne miatt.

Kérdésedre válaszolva szerintem ezt nektek kell megbeszélnetek a férjeddel és a nagyszüleiddel, mert biztosan ők is bele szeretnének majd szólni, hogy mikor találkozzatok. Egyeztessetek időpontokat, hogy mikor mentek vagy mikor találkoztok egymással, ez lesz a legjobb.

2017. febr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi. Jo lehet ezt nem igy kellett volna irnom, de ez az igazsag.
2017. febr. 4. 14:20
 3/17 A kérdező kommentje:
Helyesen irni pedig tudok, vegig kituno voltam magyarbol, nezd el, hogy telefonrol irok es nem figyelek minden reszletre oda.
2017. febr. 4. 14:21
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Jó összefüggéstelen lett...Mit érdekel az hogy nekik nem tetszik hogy ott laktok? Nem is értem. Majd nagyanyám fogja eldönteni hogy nekem hol jó lakni.Még anyámék se szólnak bele. Véleményt bármiről elmondhat de kb.ennyi. Aztán vagy megfogadom a tanácsot vagy nem.
2017. febr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%

Mintha az én nagyanyám lenne.

Bár már meghalt szegény, de neki is ez volt a mániája, hogy minden francot, haza akart velem vitetni, pl csontokat, hogy majd milyen jó lesz a kutyának. Akkor ha sokat főztek valamiből, mindíg mondták, hogy vigyek belőle. Aztán legtöbbször muszaly volt elvinnem, mert nagyon megtudott érte sértődni, ha nem akartam elvinni. 😃

Tapasztalatból mondom, hogy nem fogod tudni ezt neki elmagyarázni. Teljesen más világban nőttek fel. Mesélte nagyanyám, hogy amikor össze házasodtak nagyapámmal, jó ha a szüleiktől kaptak egy-két függönyt meg egy kisebb bútort. És most nagymamád azért csinálja ezt, mert nagy öröm neki, az, hogy ott már tud mit adni az unokájának. Csak azt nem tudja, hogy ezeket a dolgokat a mai világban az ember szereti saját maga beszerezni.

2017. febr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

#1-es

Azért azt el kell ismerned, hogy nem a legbiztonságosabb és legnyugisabb egy cigánytelep közelségében élni.

Jobb érzésű cigány is menekül onnan, tudok élő példákat mondani.

Vajon miért eladhatatlanok és értéktelenednek el komoly ingatlanok, egész települések, ahova beteszik a lábukat?

Ne dugd a homokba a fejedet, a Kérdező nem mondott semmi olyat, amit sérelmezhess, ... hacsak te is az vagy és ilyen telepen élsz.

2017. febr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nincs semmi bajom ugy istenigazabol nagyimmal csak unom, hogy soha egy mi ujsag hogy vagy hanem egybol belevag a mondandojaba. Utana hozzateszi, hogy csak viccel, de kicsit fals viccei vannak es egy ido utan unalmas. Ma is leosztott olyan piti dologert amire a masik mamam csak legyintett en meg mondtam ferjemnek, hogy nem birom. Masik maman szerint az a baja, hogy nem lakunk a szoknyaja kozelebe..
2017. febr. 4. 14:48
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Én is ilyen helyen lakok, mármint kint az erdőszélén, jó levegőn, stb. Nincs is ennél jobb :)

Sokan kérdezik tőlem is, nem félek-e itt egyedül? (Én jelenleg egyedül élek). Ugyan mitől? Jobban félnék a városban, sok ember között. Itt nem, teljes nyugalom van.

Ne csinálj problémát a mamádból. Nem akarja elfogadni, hogy felnőtt vagy és nem úgy élsz, ahogy ő azt elképzeli. Mosolyogva megköszönöd a jótanácsait, és elengeded a füled mellett. Ha olyasmit kapsz, amire nincs szükséged, ne vidd haza, ne fogadd el. Szintén mosolyogva megköszönöd, és kérd meg, őrizze meg neked későbbre, mert most nem tudod hova tenni. Nincs értelme ezen idegeskedned, sírni meg végképp.

2017. febr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Koszonom sokat segitettetek :)

Erdo szelen tenyleg jobb lakni, mint a varosban :)

2017. febr. 4. 15:29
 10/17 anonim ***** válasza:
13%

Gondolom egy falusi iskolában lehettél kitűnő, mert a fogalmazásod nagyon rossz.

Nem tudsz megváltoztatni másokat, ha nem tetszik a véleményük, figyelmen kívül hagyod őket. Ünnepekkor felhívod őket, esetleg küldesz nekik egy apróságot.

Nincsenek barátaid, akikkel ezt megbeszélgetted volna?

2017. febr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!