Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogos volna tölem, ha nem...

Jogos volna tölem, ha nem talalkoznek a nagyszuleimmel?

Figyelt kérdés
23 eves vagyok, ferjemmel elunk egy szep csaladi hazban. Jo a levego, nincsenek romak, reggelente arra kelunk, hogy a madar csiripel, neha meg egy-egy oz is felbukkan az erdo szelen. Nem azt mondom, hogy tokeletes minden, mert varnak meg felujitasok a hazra, de pont ugy elek egy olyan ferfi mellett amirol/akirol almodtam. Nagyszuleim viszont teljesen maskepp latjak ezt. Oszerintuk mar az problema, hogy nem berhazban lakunk es, hogy csak negyen vagyunk az utcaban - ilyenkor telen. Nyaron megtelik elettel, jonnek ki a "nyari lakok" akik telre beköltöznek a panelba es szinte minden hetvegen van valamilyen rendezveny. Meg az elejen, mikor osszejottem ferjemmel, ugye nem laktam itt, de mikor pihenos volt, itt voltam, mikor dolgoztam, meloban es otthon is. Es kitalaltak, hogy en itt felek. Osszekoltozes utan pedig nyomattak belem, hogy szoljak mar ferjemnek, hogy adjuk el a hazat es koltozzunk a varosba. Eloszor csak nevettunk rajtuk. Kesobb jottek a jobbnal jobb otletek, hogy mit csinaljunk a hazzal, adogattak ide olyan szonyegeket, butorokat, amik fenn vannak a padlason, mert nem tetszenek. Mindig kuldik az aprosagokat azzal az indokkal, hogy ok mindennap tudnak menni vasarolni, en nem. De ezeket se fogadom mar el, mert mondtam, hogy van mindenunk es mar nem tudok hova pakolni. Illetve amit eszrevettem, hogy csak akkor ilyenek, mikor ferjem nincs a kozelben. Szilveszter ota egyszer voltam fent naluk, meg se kerdeztek, hogy vagyok, csak azt kerdeztek, miert jottem, ferjem, hogy dolgozik, ugye ott alszok naluk es nem itthon egyedul? O.o Ma hivtam telefonon, hogy segitseget kerjek tole, nagymamai praktikakat, mert hat o csak tobbet tud, mint ami az interneten fent van. Elmondtam, mi a problemam, vartam a javaslatot, de ugy lecseszett, mint a nem is tudom mit...hogy en milyen trehany vagyok, hogy a ferjem helyebe mindennap elverne, hogy...a harmadik hogy utan koszones nelkul ranyomtam aa telefont. Felhivtam masik nagymamat, elmondtam neki is a problemamat, o elmondta mit javasol, megkerdezte, mit csinaltam mire azt mondta, hogy lari fari mindenkivel elofordul. Masik nagymamam raadasul lecseszte nagypapamat is, hogy mar egy hete konyorog neki, hogy tegyen a madaretetobe enni meg hogy mit kepzel magarol, hogy leul olvasni. Es ezt csak akkor, mikor ferjem nincs velem, ha velem van, akkor leultetik, kerdeznek tole, kerdik apos, hogy van, vagy tervezunk-e valamit es, ha esetlegesen megszolalok, akkor nekem nincs beleszolasom, majd a ferjem eldonti. Ferjem is mar mondta, hogy kevesebbszer fogunk menni, mert a mai koteledese utan is elsirtam magam meg, hogy nem kell ezt nekunk hallgatnunk. Jogos volna, ha tenyleg ritkabban mennenk hozzajuk?
2017. febr. 4. 14:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
69%

#10! te vagy itt a legnagyobb ostoba... Mi az, hogy falusi iskolában lettél kitűnő? Szerinted külön helyesírási szótár van falura meg városra?


kérdező! Teljesen tökéletes a 2. mondatod, szerintem is a legfontosabb szempontok között van, h nincs c típusú állampolgár :D

2017. febr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

"Gondolom egy falusi iskolában lehettél kitűnő, mert a fogalmazásod nagyon rossz."


Bocsi, de ez egy meglehetősen buta komment volt, a fővárosban sem éppen jobb az oktatás és okosabbak a gyerekek, mint "falun":) Mondom ezt "falusi" általánosba és fővárosi gimibe, egyetemre járt emberként.

2017. febr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
70%
Igazatok van abban, hogy vannak olyan cigányok/romák, akik nem normálisak, de nem kell mindet egy kalap alá venni. Vannak normálisak is, sőt. Egyébként, igazatok van, hogy nyugodtabb egy hely ha nincsnek ott OLYAN romák.
2017. febr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

#5

Ebben igazad van.:)

2017. febr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A saját életedet éled, elég fiatalon, és úgy tűnik, egyáltalán nem vagy boldogtalan, és ez nagy szó ám! Éljétek továbbra is a saját életeteket, és a nagymami véleménye ebben nem számit. Ha ad vmit, fogadd el, aztán vagy használod vagy nem. Kisebb szivességekkel próbáld meg viszonozni is. Nagyon más az életszemlélete az ő generációjuknak. Éljetek ugy, ahogy nektek jólesik, ha ez másnak remeteéletnek tűnik, ám legyen. Anyukám faluról költözött városba, amikor férjhez ment, a mai napig utálja a keritést, mert ők olyan faluszéli helyen laktak ahol nem volt még kerités se, mégse vitte el senki a másét. Megvan még a nagyapám öreg háza, kerités nélkül azóta is, és én is szeretek ott lenni, és nem is félek. Itt a városban a szomszédom még a bejárati ajtójára is vasredőnyt szereltetett, reggel nyolc kulcsot kell elővennie, hogy kimásszon a lakásból, és mégis fél. Nem azon mulik, hogy ki hol lakik.
2017. febr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
55%

Nem olvastam a kommenteket, de ez az én véleményem:


Tudod, nekem a szüleim, és 1 nagyszülőm soha egy jó szót nem adtak, semmilyen bíztatást, semmilyen tanácsot, nem praktikát. Mindig kritizáltak, mindig a hátrányosságomat heléyezték előtérbe, a gyengeségeimet cifrázták, és ebben a nyomásban nőttem fel. Ha kaphatnék egy napot, csak egy napot, ami arról szólna hogy miért büszkék rám, avgy hogy megpróbálnak segíteni, én lennék a világon a legboldogabb ember....


És igen, féltenek téged, meg szeretnék ha boldog lennél... Az enyémeim csak azt akarták, hogy ne hozzam őket szégyenbe mások előtt, mert akkor mit szólnak....:) Szóval szerintem a probléma merőben kicsi... a szülőkkel amúgy is türelmesen kell bánni, hiszen már idősek.... Persze, van modoruk meg mittudomén, de szeretnek. Téged biztosan szeretnek. És hidd el, ennél nagyobb kincs nincs....

2017. febr. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi bajotok azzal, hogy leírta, hogy nincs a közelükben roma család. Én sem költöznék olyan helyre, félve a betörésektől meg egyebektől.(1%a kivétel)

Na mindegy, a lényeg, hogy ha téged bánt ez a dolog, akkor valóban látogassátok kevesebbszer a nagyit, vagy nem tudod vele esetleg megbeszélni a történteket? Ha nem, akkor a férjednek adok igazat. :)

2017. febr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!