Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Vihetik-e a nagyszülők 2-3...

Vihetik-e a nagyszülők 2-3 éves unokájukat állatkertbe?

Figyelt kérdés

Vagy ezért letolás járhat a szülőktől azzal, hogy első alkalommal az ő joguk látni a gyermekük (az unoka) csodálkozását?

Kösz, ha szavazol kor és nem megjelöléssel, vagy elmondod a véleményedet e családi belső vitához!



2017. júl. 4. 10:46
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
100%
2-3 évesen az én gyerekeim már többször jártak állatkertben. Természetesen viszik őket mindenfelé, amit éppen a nagyszülők kitalálnak (nagy ovis és kisiskolás gyerekek). Én nem szoktam beleszólni hova mennek, mit esznek, kölcsönös az imádat, nem veszélyeztetik őket, megoldják. Csak győzzük utána végighallgatni az élményeket :) (és de, mindenre emlékszenek)
2017. júl. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó, a kérdés kifejezetten a csodálkozás élményére volt kihegyezve, nem arra, hogy vihetik-e a nagyszülők, ha nem bírnak gyalogolni, vagy nem értik meg, hogy allergiás a gyerek. Szerintem maga az ötlet is primitív, a gyerek velem van egész nap, velem érik új élmények, miért kéne megtiltanom, hogy a nagyszülők is elvihessék valahova?
2017. júl. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
72%

A hasznos reakcióhoz hianyzik pár részlet, például a vita kirobbanásának körülményei, a szülők és a nagyszülők hozzáállása, volt-e már hasonló témában összetűzés, de sorolhatnám még.

Így a kérdés azt sugallja, hog az önző szülő uralkodni akar, a nagyi meg csak kirándulni a kicsivel.

Kérdező, segítenél tisztázni a szituációt?

2017. júl. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
72%
Miért ne vihetnék? Ha a szülő rájuk tudja bízni, akkor hajrá. Én nem bánom, ha lesz a nagyszüleivel is közös élménye a gyerekemnek. Hadd csodálkozzon csak a mamával és a papával is, velünk is bőven lesz min együtt csodálkozni. Akár pont az állatkertben. Még ha ugyanoda megyünk vissza jövőre, szerintem ugyanúgy fogja élvezni. Még felnőtt szemmel is lehetnek újdonságok, pl. változik az állatok állománya, mert az egyiknél születnek kicsik, a másikat átköltöztették egy másik állatkertből, stb. Nem is ragozom tovább, szerintem érthető, mit szeretnék mondani.
2017. júl. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
82%

Normális esetben igen, se ez a nagyszülőktől függ. Ha pl alkoholista nagyszülőktől van szó, akkor nem engedném el.

26/N

2017. júl. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
49%
Nem, törvény tiltja...
2017. júl. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
18%

:D Én primitív és irígy vagyok, de szeretném az elsõ élményt én adni neki. :D Még akkor is, ha nem emlékszik majd rà. Mint ahogy ott voltam az elsõ mosolyànál, elsõ lépésénél....stb. Pedig nem vagyok egy nagyon matrica anyuka.


De szerintem màr 3 éves koràra azért biztos jàrni fog àllatkertbe. Mi majd visszük egy kisebbe, mert csak 1,5 éves, annyira nem hinném hogy leköti. Ha nagyszülõk vinni akarják, akkor vihetik nagyobba majd, mert bízok bennük.


Bár ha utólag tudom meg, nem bosszankodnék rajta. Megkérdezném, hogy tetszett-e neki, vagy hamar elunta-e magàt, érdemes-e vinni legközelebb...

2017. júl. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
34%

A kérdésből azt szűröm le, hogy a szülők háta mögött történt ez a kis kiruccanás. Rábízták a nagyszülőkre a gyereket, hogy azok otthon vigyázzanak rá, ők meg úgy döntöttek, elindulnak "világgá"...


Ezért valóban nem járna a buksisimi.

De nem a nagy rácsodálkozást irigyelném. Egyrészt még nincs 2 a pici és már volt állatkertben, nem ők vinnék először, de ha mégis, az se gáz, rá tud még elégszer csodálkozni.


Nem ez a gond, hanem ha nem előre megbeszélt helyre viszik. Bizalmatlanságot szül.

2017. júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
53%

Miért kéne előre bejelenteni, hogy milyen programra mennek? Nálatok egy fagyizás előtt is engedélyt kell kérni a szülőktől?

Nem érdekelne, hogy velük csodálkozik rá az állatkertre. Ahogy írták már, élvezni fogja még többször is. Inkább örülnék, hogy kitalálnak neki programokat és nem a négy fal között ülnek.

2017. júl. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
18%

Aki azt válaszolta, hogy viheti, azt is, aki azt, hogy nem, az is le lett pontozva.


Akkor most mi vaan?!

2017. júl. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!