Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyano mondjam el anyámnak...

Hogyano mondjam el anyámnak és apámnak hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

7 éve vagyok együtt a párommal.Már nagyon szerettem volna kisbabát és most hihetetlen boldog vagyok hogy ez össze jött.

Viszont a boldogságom beárnyékolja pár igen fontos tényező.

A szüleim a 7 év alatt egyáltalán nem voltak hajlandóak elfogadni a páromat.Ezt azzal indokolták meg hogy miért nem magyar fiúval jjárok.Ugyan is a párom japán származású és ezt nem képesek elfogadni.

Nem találkozott soha a szüleimmel mert kijelentették hogy meg sem szeretnék ismerni.Meg azt is ha terhes leszek nem is akarnak róla tudni nekik ő nem lesz az unokájuk .

Fogalmam sincsen hogy mi a problémájuk egyébként de nem is ez a fontos .

Úgy érzem tartozom enyivel a szüleimne hogy ezt elmondom nekik hiszem még is csak ők neveltek fel .

Viszont félek elmondani mert nem tudom mi lesz a következménye.Nagyon fáj ez az utakat hiszem a szerelmem nem tét velük szemben semmi rosszat még esélyt sem kapott .

Őrülök a babának viszont félek hogy a drága szüleim kitagadnak miatta nem tudom hogyan közölhetném velük ezt finoman hogy ne buknának ki azonnal?

Valaki aki volt már hasonló helyzetben az kérlek írja le a véleményét.Mindenki véleménye érdekel.

Nagyon nem tudom hogy mit tegyek.Nehéz helyzet.



2017. aug. 10. 18:38
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Hát ha azután szolnék nekik az még nagyobb problémát okozna.

Nem nézem a családi titkokat.Nálunk azért kevés esély van rá hogy megbékélni vele.

Fogalmam sincsen mi a bajuk vele.Már kérdeztem nem voltak hajlandóak válaszolni se

2017. aug. 10. 20:47
 12/30 anonim ***** válasza:
88%
Kedves kérdező: Hivd fel őket és beszélj ugy velük mintha misem történt volna :) : Szia anya, apa is ottvan? Unokátok lesz :))) és mindezt olyan hangon hogy lhajják hogy boldog vagy és örömmel újságolod Nekik,aztán tedd le a telefont :) ha viszahivnak nyert ügyed van
2017. aug. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Ez nem rossz ötlet bár úgy sem fognak vissza hívni de azért még lehet próbálni
2017. aug. 10. 21:05
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi a legrosszabb ami történhet? Az, hogy továbbra sem beszélnek veled nem? Akkor nem értem a problémát. Vagy ezt, hogy kell elképzelni, te tartod a kapcsolatot velük csak a párodra nem kíváncsiak? Ha nem így van, akkor mit számít, hogy ki tagadnak-e? Legjobb esetben megenyhülnek és kibékültök. Ha mégsem, te akkor is mindent megpróbáltál.
2017. aug. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Én azért próbálom tartani velük a kapcsolatot úgy ahogy sikerül ha egyedül megyek szívesen látnak bármikor de a páromat nem hajlandóak elfogadni.

Nem akarom hogy kitagadjanak.De az a pici baba sokkal többet jelent nekem.Ha nem képesek elfogadni akkor kimaradnak az életünkből.

Bár mindig nyitva lesz az ajtóm előttük az már rájuk bízom hogy élnek e a lehetőséggel .

2017. aug. 10. 22:06
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Voltaképpen kapják be. Ha a korlátoltságuk miatt ennyire nem érdekli őket a saját gyerekük boldogsága, akkor ne is várjanak cserébe semmit. Csak jogilag lesz közük az unokájukhoz, erkölcsileg nem, és amúgy a gyereknek sincs szüksége ilyen mentalitású nagyszülőkre. Közöld velük egyszerű tőmondatokban, de ne azt mondd, hogy nekik lesz unokájuk, hanem azt, hogy neked gyereked, elvégre kijelentették, hogy nem akarnak foglalkozni vele.
2017. aug. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Lehet egyszerűen megírom nekik Sms-ben ha már annyira érdekli őket .

Csak akkor vehetnek részt az unokájuk életében ha félre tudják tenni ezt az indok nélküli gyülölködést addig a gyerek közelében sem akarom őket látni .

2017. aug. 11. 07:59
 18/30 anonim ***** válasza:

Anya, apa terhes vagyok.

Pont, többet nem kell, és mentek is haza.

2017. aug. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Anya, apa, terhes vagyok. 2 választásotok van. 1. Továbbra is gyűlölködtök, ezzel lemondva az unokátokról, és megszakítva ezzel a kapcsolatot velem is. 2. Félreteszitek a büszkeségeteket és végre egyszer mellettem álltok, mert szükségem van rátok.
2017. aug. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%
Ha már kitagadtak téged, minek zargatod őket? Tartsd meg magadnak az információt, hiszen elmondták, hogy nem érdekli őket, mi van veled.
2017. aug. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!