Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyano mondjam el anyámnak...

Hogyano mondjam el anyámnak és apámnak hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

7 éve vagyok együtt a párommal.Már nagyon szerettem volna kisbabát és most hihetetlen boldog vagyok hogy ez össze jött.

Viszont a boldogságom beárnyékolja pár igen fontos tényező.

A szüleim a 7 év alatt egyáltalán nem voltak hajlandóak elfogadni a páromat.Ezt azzal indokolták meg hogy miért nem magyar fiúval jjárok.Ugyan is a párom japán származású és ezt nem képesek elfogadni.

Nem találkozott soha a szüleimmel mert kijelentették hogy meg sem szeretnék ismerni.Meg azt is ha terhes leszek nem is akarnak róla tudni nekik ő nem lesz az unokájuk .

Fogalmam sincsen hogy mi a problémájuk egyébként de nem is ez a fontos .

Úgy érzem tartozom enyivel a szüleimne hogy ezt elmondom nekik hiszem még is csak ők neveltek fel .

Viszont félek elmondani mert nem tudom mi lesz a következménye.Nagyon fáj ez az utakat hiszem a szerelmem nem tét velük szemben semmi rosszat még esélyt sem kapott .

Őrülök a babának viszont félek hogy a drága szüleim kitagadnak miatta nem tudom hogyan közölhetném velük ezt finoman hogy ne buknának ki azonnal?

Valaki aki volt már hasonló helyzetben az kérlek írja le a véleményét.Mindenki véleménye érdekel.

Nagyon nem tudom hogy mit tegyek.Nehéz helyzet.



2017. aug. 10. 18:38
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
15# ha valaki nem képes elfogadni a párom, akkor nem érdekel, hogy kitagadnak. Nem kell ehhez baba sem. Döntsd el mi a fontosabb. Nekem speciel a párom. És ez nem azt jelenti, hogy elhagyom a szüleim a párom miatt, hanem a szüleim hibájából.
2017. aug. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

A szüleim nem tagadtak ki velem továbbra is tartják a kapcsolatot csak nem érdekli őket kivel vagyok együtt mert ha nem magyar a fiú még sem akarják ismerni .

Elmondom nekik és kezdjenek vele amit akarnak ha nem kell nekik unoka csaknyugodtan csinálják tovább

Nekem is nagyon fontos a párom sőt ő az életemben a legfontosabb ember és képes lennék lennék miatta még a szüleimmel is képes lennék megszakítani a kapcsolatot

2017. aug. 11. 14:04
 23/30 anonim ***** válasza:
Ha a férjemet nem akarják megismerni, 1 pici esélyt sem adnak neki akkor az a gyerek se kelljen akit ő nemzett. Biztos hogy az unokából (vele való örömből stb) nem kapnának. Nagyon sok anyós van akinek a meny nem kell de az unoka igen. Számomra érthetetlen.
2017. aug. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Az a probléma hogy nálunk az unoka sem kell .

Ezért is gondolkodók rajta hogy elmondjam nekik .

2017. aug. 11. 15:03
 25/30 anonim ***** válasza:
Vegyél erőt magadon és hívd fel őket. NEhogy már sms-ben közölj egy ilyen hírt. Ha nem fogja érdekelni őket az unoka, akkor meg nyugodtan tagadjanak ki. Értem, hogy felneveltek, értem, hogy valahol szereted őket, de már van új családod és nem kötelező nekik is beletartozni.
2017. aug. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Már elmondtam.

Első kérdésük az volt hogy úgye nem tartod meg.

Abban a pillanatban hagytam őt őket.

Hogy kérdezhetek egy szülő ilyet?Nem hogy örülne annak hogy boldog vagyok.Biztos hogy nem engedem a gyerekem közelébe egyiket se.Hálla istenek hogy normális nagyszülei lesznek a másik oldalról.Párom szülei nagyon örültek neki.Szerintem még az én szüleim helyet is .Bár nem tudom mi rosszat tettem hogy ezt érdemlem fogalmam sincsen.Nem baj túl élem.

Szerintem ennek a gyereknek jobb lesz így.Újabb hobbijuk hogy a páromat zaklatják hogy hogy merte ezt megcsinálni.Nem is értem felnött ember vagyok.Baszus .

Azt hittem a gyerek legalább helyre hozta ezt a dolgot .

Mostmár nem is akarom velük tartani a kapcsolatot.Úgy ki vannak akadva mintha az ő nyakukba szülném a gyereket és nem tudnám egyedül eltartni.Felnőt nő vagyok basszus .Hiába a szüleim azért mindennek van egy hátára .

2017. aug. 11. 22:27
 27/30 anonim ***** válasza:
Félsz, hogy kitagadnak? Rég megtették, ez nem a szó kimondásán múlik. Mit veszíthetsz, ha elmondod? Persze ha nem akarod/mered elmondani nekik, az is jó megoldás, hiszen akkor is megtudják majd.
2017. aug. 12. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Ilyen paraszt szülőknek nem is kell unoka! Majd ha ápolni kell őket vagy kell valami nekik akkor meg te leszel a hibás, hogy nem segítesz. Sok boldogságot a kicsihez, és az ÚJ családodhoz :)

Te legyél különb náluk, ha a gyermeked hazavisz valakit te ugorj ki a bőrödből :)

2017. aug. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Én teljesen biztos vagyok abban hogy innentől egy darab követ nem teszek keresztbe egyikét se. Eddig nyitva volt az ajtó előtük mostmár nem lesz.Ha akarnak se jőhetnek.

Nem fogom őket ápolni és majd ha megkérdezik miért akkor ezzel az aranyos kis húzással indokolom meg.

Én hihetetlen boldog vagyok hogy végre össze jött a kisbaba párom is boldog de egyenlőre szegény még nem nagyon tud mit kezdeni a helyzettel de már ő is várja a picit.

Nekem ha gyerekem lesz az ő boldogsága lesz a legfontosabb és az sem fog érdekelni hogy kivel lesz boldog.

2017. aug. 12. 14:10
 30/30 anonim ***** válasza:

Mondd meg a szüleidnek, hogy nézzenek körül az Alföldön, főleg a Jászságban, Kunságban. Szép, kerek képű, keskeny rés szemű magyarokkal találkoznak.


Mondd el nekik, hátha mégis csak furdalni fogja őket az irántad való szeretet, beletörődnek a változtathatatlanba. Az unoka az ő génjeiket is hordozza majd. Remélhetően nem lesz olyan engesztelhetetlenül idegenkedő, mint ők.

Nem akarlak megsérteni, de sajnos nagyon primitívek a szüleid.

2017. aug. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!