Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy oldjuk meg a születésnapo...

Hogy oldjuk meg a születésnapokat és a karácsonyt, hogy ne viselje meg a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Hogyan oldjuk meg a születésnapokat és a karácsonyozásokat úgy, hogy a kislányaimat ne zavarja össze, ne viselje meg ennyire a dolog? A férjem és az én szüleim is elváltak, új családokat alapítottak, a lányainktól korban közel lévő gyerekeik vannak. Se a férjem szülei nincsenek beszélő viszonyban, se az én szüleim. Ebből kifolyólag komoly procedúrát jelent végiglátogatni mindenkit karácsonykor, így a gyerekeknek úgymond öt karácsonyuk van és borzasztó mennyiségű játékot kapnak. A születésnapok még frusztálóbbak, mert mind a négyünknek júliusban van a születésnapja, amit a szülők úgy kezelnek, hogy összevonva tartják a gyerekekét, és külön a férjemét az enyémmel, így általában hatszor, nyolcszor ünneplünk szülinapot, ami számunkra nagyon frusztráló, hisz a szülinap lényegét veszti, azaz, hogy egyszer van egy évben. A nagyobbik lányomat ez annyira megviselte idén érzelmileg, hogy már szobatiszta volt, de az események sokasága után több napon keresztül bekakilt. Egyszerűen nem tudom, hogy lehetne ezt megoldani. Milyen kompromisszumot lehetne találni, hogy a születésnapokat, karácsonyokat egy-két alkalomra generáljuk?

A probléma inkább a nagyobb lányomra van hatással, 3 éves, a kicsi 1, ő még nem igazán fogja fel, mi történik, de mindenképp szeretnék megoldást találni erre, mielőtt ő is nagyobbacska lesz.



#születésnap #karácsony #elvalt nagyszulok
2017. szept. 25. 12:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Minek kell minden szülinapot mindenhol mindenkivel megtartani? Ok, szülinapotok van, köszöntsenek fel, puszi-puszi aztán kész. Miért kell ekkora felhajtást csinálni belőle?
2017. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%

A karácsony az ilyen.

Vagy beletörődsz vagy mindenkit Te látsz vendégül.

Hidd el, nem jó muri annyit főzni, készülődni, tálalni, mosogatni, stb...

Jobban jársz, ha Ti mentek.

A nagyobb kislánynak simán el lehet magyarázni, ahogy előttem is írták.

A szülinapra meg csak annyit, hogy tartsd Te egyben a szülinapokat, és mindenkit kedvesen hívj meg, pl így július 15én tartjuk a lányok szülinapját, melyre szeretettel várunk mindenkit. Ennyi.

De ha nagyon akarod a lányok külön ünneplését, akkor a születésnapjukon ünnepeljetek négyesben és egy pici tortával köszöntsétek fel.

2017. szept. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Te jó ég 10-es, mennyi ítélet és rosszindulat van benned. :( Sehol nem írtam, hogy elvárjuk, hogy mindenhol szülinapot tartsanak nekünk, ilyenek a szüleink és kész, nekik ez volt maguktól értetődő, nem mi kértük, hogy így legyen.
2017. szept. 25. 15:42
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a gyerekeknek problema az, hogy sok ajandekot kapnak. S ot napig tart egy unnep. Emelje fel a kezet akinek nagy problema lenne a sok ajandek :D!! Szerintem ez inkabb a kerdezot viseli meg inkabb, mint a gyerekeket. Az en fiamnak is tobbszor unnepeljuk a szulinapjat, megpedig, 1itthon, 2iskolas haverokkal,3apukajanal, 4, nagymamajanal, 5 masik nagymamajanal. Ez minimum 4 szulinapi torta :D Meg sosem panaszkodott, csak max kovetelozik, hogy xy meg nem volt itt, es ha jon, megint megunnepeljuk a szulinapjat :) NA PERSZE!!!
2017. szept. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
49%

Én teljesen megértem a kérdezőt és igazat is adok neki. Egy egyéves gyerek még nagyon kicsi és a hároméves sem nagy. Nem tudjuk, mekkora távolságokra kell a gyerekeket hurcolászni. Szerintem csak úgy középcsoportos ovis kortól élvezik majd inkább a felhajtást. Addig felbolygatja a hétköznapok ritmusát, a megszokott alvásidőt, étkezést, stb.

A karácsonyt én egyértelműen otthonmaradva tartanám. A gyerekeknek egy karácsonyfájuk lenne, és szentestén csak magunkban. Aztán a következő napok szépen beosztva, hogy ki mikor jöhet látogatóba és hozhatja az ajándékait. Minden nap egy vendégség maximum. Szerintem nem kell mindenkit feltétlenül ötfogásos kajára vendégül látni. Indoknak pedig nem kell több, minthogy a kicsi gyerek még nagyon kicsi, és az ő nyugalma a legfontosabb. A szülinapokat is mindig ott kell tartani, ahol az ünnepelt van. Értem én, hogy az egészben az a kulcskérdés, hogy a drága nagyszülők nincsenek beszélő viszonyban egymással. De ennek ne a csöppnyi gyerekek igyák meg a levét. Külön kell a papinak udvarolni és külön a maminak... mert ők nem hajlandók beszélni egymással. Hát elég faramuci. Papi és mami vegye figyelembe a picik érdekeit is.

2017. szept. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

A sok játék egyáltalán nincs jó hatással a gyerekre, ezt több gyermekpszichológiával kapcsolat könyben is olvastam, pláne ekkora gyerekeknél, tapasztaltam is. Kerestem egy cikket a neten azoknak, akik erről még nem hallottak. [link]

Egyébként az nem igaz, hogy "SENKINÉL" nincs olyan, hogy a család 3-4-5 napra összegyűlik. Az apósoméknál pl. ez a szokás, ezért várják el tőlünk is, hogy ebben részt vegyünk, leutazzunk vidékre, és legalább egy teljes napot ott töltsünk velük, ha már nem alszunk ott.

2017. szept. 25. 16:32
 17/22 anonim ***** válasza:
79%
Karácsony NÁLATOK(dec25), szülinap NÁLATOK(1×). Nem pedig körbehurcolászni a gyerekeket 8felé. Az milyen már?
2017. szept. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
83%
No de egy egyéves gyerekkel télen vidékre utazni egy teljes napra nagy társaságba... ? Hát... apósodék is gondolkodhatnának egy kicsikét.
2017. szept. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 babyboom567 ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező!

Szerintem az lehet,hogy te magad tehernek érzed ezt az egész hercehurcát,és a gyerek a te érzéseidre reagál.

Tesómékkal másik városban lakunk,mint a család többi része.Szóval minden ünnep ottalvós hercehurca.

Tesóméknak(tesóm,férje,gyerekük),karácsonykor menniük kell

-anyósához

-anyához

-apához és nagyihoz(anyáék elváltak,apa nagyival él)

-sógorához

-keresztanyuékhoz

+ még otthon is van karácsony tartva.

A gyereknek ennyi helyen is van szülinapja,tortával.+ még az oviba, meg most az iskolában is van tartva.+ iskolás barátokkal gyerekzsúr.

Egyáltalán nincs összezavarodva,bár már 9 éves lesz,sosem volt összezavarodva, mert neki ez a NORMÁLIS.Mindig így csinálták.

Szerintem azt találd ki TE(meg persze a férjed) hogy szeretnéd,és közöld a rokonokkal.

2017. szept. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Abban igazatok van, hogy a hercehurca inkább engem és a férjemet visel meg, és ezt a frusztrációt kivetítjük a gyerekekre. Mostantól megpróbáljuk máshogy felfogni. Köszönöm azoknak, akik érdemben és érzelmileg éretten tudtak reagalni a kérdésemre!
2017. szept. 25. 18:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!