Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tálaljam a nagymamámnak...

Hogyan tálaljam a nagymamámnak, hogy halasztok egy félévet az egyetemen?

Figyelt kérdés

Különböző problémák miatt (ezt se itt, se neki nem szeretném részletezni), az tűnik a legkisebb rossznak, ha ezt a félévet valahogy összeszorított foggal kihúzom (így is bukom valószínűleg a szemináriumok nagy részét), a tavaszit pedig passziválom.

Jelenleg is dolgozok, a főnökömmel megbeszéltem a dolgot, munka van, várnak teljes állásba. A félévet arra használnám, hogy rendbe tegyem a dolgokat, utána visszamennék. A lakást, amit bérlek, a diákfizuból is ki bírom fizetni, szóval anyagi gondjaim nem lesznek.

Nagyimnak van nyolc unokája, egyedül én mentem közülük egyetemre. Ha ezt megtudja, biztos, hogy katasztrófaként fogja felfogni, és szégyenkezni fog a szomszédai előtt miattam. Szeret, meg minden, de jobban beleéli magát abba, hogy lesz diplomám, mint én :D Viszont ebből a helyzetből most tényleg nem tudom folytatni. Ha tehetném, most rögtön abbahagynám, csak már nem lehet.

Persze az is lehet, hogy addigra megoldódnak a dolgok, hiszen a tavaszi félév még messze van, de kicsi esélyt látok erre. Szóval minél előbb fel akarom készíteni arra, hogy a várakozással ellentétben nem kell tavasszal diplomaosztóra jönnie. Pláne úgy gázos, hogy nem mondhatom el neki, miért. (harmadéves vagyok)


2017. okt. 17. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mondod el neki őszintén? Hiszen úgyis meglesz, csak fél évvel később.

Ha meg nem lehet, mondd azt hogy szakmai gyakorlatot kell csinálnod még diploma előtt, ez sok helyen így is van...

2017. okt. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy annyira ki lesz akadva, miután már harmadéves vagy, valoszinü, hogy nem otthagyni akarod a sulit, csak szüneteltetni. De oké, tudom milyenek a nagymamák! :D Mondd meg, hogy dolgozni szeretnél meg kicsit rendbe tenni az életed, utána természetesen visszamész tanulni.
2017. okt. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Terhes vagy? Ha igen ezt is el kell neki mondanod.
2017. okt. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem vagyok terhes. Pedig annak örülne :D

Az a helyzet, hogy fogalma sincs, hogy mennek a dolgok az egyetemen (mármint, hogy lehet passziválni, hogy hiába bukok most tárgyat, ha azt behozom a következő aktív félévben, stb.), és szerintem azzal, hogy nem adok egy konkrét magyarázatot, az őrületbe fogom kergetni.

2017. okt. 17. 22:25
 5/7 mc_pistike2008 válasza:
Kedves nagyi mivel tudom hogy szereted a focit ezért meghosszabítottam egy évvel a szerződésem a középsikolával.
2017. okt. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne kapkodd el, még van időd, és változhat is a helyzeted. Te legyél rendben, boldog és magabiztos, és akkor ő is nyugodtan elfogadja majd a döntésedet. Majd! Nem kell ma.
2017. okt. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a mamid nincs annyira képben én így tálalnám:

-képzeld mami,fél évet csúsztatok,mert adódott egy a szakomnak megfelelő állásajánlat ami a későbbiekben szépen fog mutatni az önéletrajzomban,de ne aggódj semmi baj nincs és ott sem hagytam az egyetemet!


Vagy valami ilyesmi,nem kell túlbinyolítani meg lelkizni mert akkor csak rosszabb szerintem

2017. okt. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!