Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudnék a nagyszüleim...

Hogyan tudnék a nagyszüleim felé nyitni?

Figyelt kérdés
2017. nov. 6. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom, emögött hosszu és bonyolult történet van amit te ismersz, mi nem. Hogyan tudnánk igy értékelhetö tanácsot adni????
2017. nov. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hami407 válasza:
Őszintén, és magadat adva. Egy telefonhívás pl. megtöri a jeget, vagy a csendet - bár nehéz nyilatkozni részletek híján - és onnan már egyszerűbb lesz. Kérhetsz segítséget vagy tanácsot tőlük valamiben. Pl. egy recepthez, vagy egyéb semleges dologhoz, ami elindít egy beszélgetést. Akár vihetsz nekik kóstolót, miután megcsináltad.
2017. nov. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, miért zárultál be? Sérelem ért vagy egyszerűen elhidegültetek egymástól...

Nekem akkor volt nehéz, amikor Mamám meghalt és elhatároztam, hogy Nagypapámmal utána is tartom a kapcsolatot. Jóban voltunk, csak valahogy mindig Mama tyúkanyóskodott körülöttünk és Nagyapám háttérbe szorult. Mondta is, amikor a temetés után elköszöntem tőle, hogy "Nem jössz te énhozzám úgyse többet!" Akkor rámosolyogtam és aztán még 8 éven át minden héten 2-szer meglátogattam, amíg csak élt. Féltem az elején, miről fogunk beszélgetni, mivel töltjük el az időt. Az eleje nehéz is volt kicsit, feszengtem, ahogy egy idegennel szemben feszélyezve van az ember. De ez hamar megoldódott, csak egy kis időt kellett neki hagyni. Ő elkezdett főzni és minden alkalommal ebéddel/vacsorával várt, én meg hősiesen befaltam az erőspaprikás ételeket és meg is szerettem és közben nem volt muszáj beszélgetni, az is jó volt, hogy együtt ettünk. De persze beszélgettünk is, egyre többet. Sokszor ő mesélt az életéről, fiatalkoráról, Mamáról is, én meg álmosan hallgattam. Utána elmosogattam. Később megkért erre-arra, hogy segítsek neki, amit ő idősödve már nem tudott elvégezni. A mosnivalót elhozta, én mostam rá. Ha autóval kellett menni valahova, ő vitt, mert nem volt autónk. Mama halála után Anyukám is meghalt pár év múlva, a lánya halála után Nagyapám egészségi állapota rettenetesen leromlott, ami azért döbbentett meg, mert nem volt köztük olyan ideális viszony. Persze most már, hogy anya vagyok, megértem. Onnan kezdve nagyon gyakran én kísértem be a kórházba, állandóan látogattam, mielőtt hazajött, kitakarítottam, én osztottam be a gyógyszereit egy hétre előre, a telefonom mindig készenlétben volt, éjjel is, és számtalanszor száguldottam hozzá biciklivel, amikor éjszaka rosszul volt.


Az egész pedig tényleg azzal kezdődött, hogy rászántam magam és mentem hozzá és mentem, a többi pedig jött magától.

2017. nov. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
átmész hozzájuk, és azt mondod: szia mami, szia papi, hogy vagytok?
2017. nov. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
befelé tolod az ajtót
2017. nov. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
26%
Adj nekik Erzsébet-utalványt, azt szeretik.
2017. nov. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!