Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Temetés után mennyivel illik...

Temetés után mennyivel illik esküvőt tartani?

Figyelt kérdés

A nővérem és a vőlegénye jövő májusban készülnek összeházasodni. Bár hivatalos meghívók még nincsenek, de az időpont már megvan, a helyszín lefoglalva, szóban mindenki meghívva.

Nemrégiben viszont meghalt a nagypapánk, múlt héten volt a temetése. A rokonság most 2 részre szakadt.

Az egyik része azt mondja, hogy kegyeleti okokból a nővéreméknek el kéne halasztani az esküvőt, áttenni egy évvel későbbre. Mert hogy megsértenék a papa emlékét azzal, ha pár hónappal a halála után nagy "örömünnepet" csapnának, ez egyáltalán nem illő, 1 évig gyászolni kell.

A másik fele szerint viszont nyugodtan megtarthatják, május még odébb van, meg a papa is annak örülne, ha végre összeházasodnának, nem sértik meg ezzel az emlékét.

A nővérem már teljesen ki van készülve, fogalma sincs, hogy mit tegyenek, kire hallgassanak, két oldalról is kapják a támadást.

Nekem fogalmam sincs, hogy kinek van igaza.

Ti mit gondoltok? Mennyi időnek kell eltelnie egy családtag halála után, hogy esküvőt lehessen tartani? Van egyáltalán ilyen íratlan szabály, hogy mennyi ideig "nem illik"??



2017. nov. 27. 13:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
97%

Két héttel esküvőm előtt (amit két évig szerveztünk), halt meg a dédim, aki hosszú évek óta feküdt már. Úgy volt hogy elmegyek hozzá menyasszonyi ruhában külön, ez nem jött össze, viszont ő is mondta amikor szervezkedtünk, akármikor halna véletlen meg, (ott volt a bármikor pillanata sajnos) akkor tartsuk meg, ő úgy nyugszik majd nyugodtan. Nem tettük át a dátumot, mégis eljöttek a rokonok és nem volt rossz a hangulat, egy mécsessel emlékeztem dédimre ott, végig égett.

Hallottam már tényleg átrakott lagziról, de olyanról is, ahol nagyon közeli rokon halt meg pár nappal előtte, mégis megtartották, mert ő ezt kérte, aznap nem volt gyász, tényleg buliztak egy nagyot, aztán átadták magukat vissza a szomorúságnak a halott miatt.

2017. nov. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
93%
Ha már meg van szervezve, akkor ne halasszák el. Amúgy is akkor egy évig ne tartsanak senkinek szülinapot se, ne karácsonyozzanak, meg semmi? Ki az az elmebeteg, aki ezt elvárná a családjától, hogy ha meghal, akkor utána 1 évig ne legyen semmiféle ünnepség?
2017. nov. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
97%
Esküvőt másnapra is lehet időzítenim pláne ha már meg van az időpont, a lakodalommal szoktak várni. Azzal is csak szulo, testvér halála esetén. Nagyszülő miatt még nem hallottam, hogy halasztottak volna.
2017. nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
95%

1. Az esküvőt általában le kell foglalózni, az időpontot is jóval hamarabb le kell foglalni, nem olyan egyszerű.

2. A nagypapa nem támad fel attól ha elhalasztják az esküvőt.

3. Gondolom ha élne ő is azt akarná, hogy házasodjanak össze és legyenek boldogok.

4. Aki kötekedni akar az ne menjen el az esküvőre azért, hogy elrontsa más örömét.


Én nem rakatnám át az időpontot. Szegény nagypapának attól nem lesz jobb már.

2017. nov. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
96%

Akik ennyire ellene vannak, nyilván minden illemszabályt betartanak és sose vétettek az etikett ellen... Nem a temetés után tartják az esküvőt, hanem fél évvel később. Akkor halasztanám el, ha a nagypapa is hagyományos gondolkodású volt, és ezek szerint a szokások szerint élt.

Részvétem a halála miatt.

2017. nov. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy valóban két részre szakadt a rokonság ezen a kérdésen, vagy csak 1-2 szarkavaró harsog és próbálja hergelni a többieket? Valahogy ez utóbbira gyanakszom...
2017. nov. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
96%

Persze késő bánat, de talán rövidre lehetett volna zárni a történetet azzal, ha közlitek a rokonsággal hogy nagyapa a lelketekre kötötte, hogy halála esetén is tartsátok meg az esküvőt.


Akkor is, ha nagyapa amúgy nem mondott ilyet.


Ezt csak azoknak írom, akik a jövőben bukkannak a kérdésre google-lel, hasonló (amúgy rendkívül gyakori) helyzet miatt.

2017. nov. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
96%
az fél év! elég annyi, nem attól függ a gyász, meg hogy hiányzik, hogy mennyit várnak
2017. nov. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem illendőség kérdése! Mi nagyon szerettük a Mamát, szerdán temettük,szombaton házasodtunk. Mindenki azt javasolta a családban, hogy ne mondjuk le. Alig vàrta szegény, hogy összeházasodjunk, de sajnos már nem lehetett jelen. Arra a napra mindenki félretette a gyászát, senki nem öltözött feketébe és mindenki igyekezett jól érezni magát. A Mamának szánt székre egy szál fehér rózsát helyeztünk és volt fényképes kivetítés is, ahol természetesen volt közös kép, fekete háttérrel és Hiányzol felirattal.

Van egy ismerősöm akinek a Mamája az esküvője napjának reggelére halt meg, a fiatal párnak nem mondták el, úgy csináltak mintha mi sem történt volna.

2017. nov. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
88%

Május még nagyon sokára van, szerintem butaság hogy még egy évet várni azon túl.


Rokonságunkban volt egy eset, hogy az esküvő előtti nap halt meg a vőlegény édesapja. Megkérték a rokonságot hogy a részvétnyilvánítás és a gyász következzen az esküvő után, ott ünnepeljünk. A vőlegény és az édesanyja arcán látszott hogy nem teljesen felhőtlen minden, de nagyon jó esküvő volt összességében.

2017. nov. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!