Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Temetés után mennyivel illik...

Temetés után mennyivel illik esküvőt tartani?

Figyelt kérdés

A nővérem és a vőlegénye jövő májusban készülnek összeházasodni. Bár hivatalos meghívók még nincsenek, de az időpont már megvan, a helyszín lefoglalva, szóban mindenki meghívva.

Nemrégiben viszont meghalt a nagypapánk, múlt héten volt a temetése. A rokonság most 2 részre szakadt.

Az egyik része azt mondja, hogy kegyeleti okokból a nővéreméknek el kéne halasztani az esküvőt, áttenni egy évvel későbbre. Mert hogy megsértenék a papa emlékét azzal, ha pár hónappal a halála után nagy "örömünnepet" csapnának, ez egyáltalán nem illő, 1 évig gyászolni kell.

A másik fele szerint viszont nyugodtan megtarthatják, május még odébb van, meg a papa is annak örülne, ha végre összeházasodnának, nem sértik meg ezzel az emlékét.

A nővérem már teljesen ki van készülve, fogalma sincs, hogy mit tegyenek, kire hallgassanak, két oldalról is kapják a támadást.

Nekem fogalmam sincs, hogy kinek van igaza.

Ti mit gondoltok? Mennyi időnek kell eltelnie egy családtag halála után, hogy esküvőt lehessen tartani? Van egyáltalán ilyen íratlan szabály, hogy mennyi ideig "nem illik"??



2017. nov. 27. 13:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
88%
Meg kell tartani az esküvőt. Aki szerint nem illik, azt nem kell meghívni. Jegyezzétek meg, hogy kik azok, nehogy eljöjjenek és elrontsák az esküvőt! A nővéred nehogy már emiatt kikészüljön, az esküvő szép esemény, örülni kell neki.
2017. nov. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
51%

Az "illik" egy gusztustalan mondvacsinált kifejezés a magyar nyelvbem, ami semmi más célt nem szolgál, mint a másokon való indokolatlan uralkodás érvényre juttatása. Az "illik" szó legszorosabb szinonímája a "mert csak".


"Ne csináld ezt vagy azt, mert nem illik" mondat jelentése: ne csináld ezt vagy azt, mert CSAK. Az emberek akkor használják az "illik" kifejezést, ha semmi más érvük nincs, mint ez a mondvacsinált szar. Példa: ne fingj hangosat és büdöset evés közben, mert nem illik - itt lenne más érv, ne azért ne csináld, mert nem illik, hanem mert evés közben nem jó bűzt szagolni. Egy másik példa: tiszteld mások vallását, mert úgy illik: igazából semmi logikus érv nincs arra, hogy miért kéne tisztelni azt, ha valaki a spagettiszörnyben vagy a rézfaszú bagolyban hisz, ezért ha valaki azt szeretné, hogy ezeket a hülyeségeket tiszteld, akkor azt mondja, hogy csak. Vagy úgy illik - amint már mondtam, a kettő egyremegy. Lényeg, hogy hülyeség. Semmit nem kell úgy csinálni, ahogy valaki szerint illik - csak akkor, ha más, értelmes és logikus magyarázat is van.

2017. nov. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
93%
Én lelkiismeret-furdalás nélkül megtartanám az esküvőt.
2017. nov. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem akkor indokolt halasztani, ha ne adj Isten az ember szülője halna meg, ne történjen ilyen.

De a nagyszülő, főleg ha idős, ez az élet rendje, hogy távozik az élők sorából.

Májusban nyugodtan tartsátok meg.

2017. dec. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részvétnyilvánításokat, és a válaszokat mindenkinek.


Eddig én nem tudtam eldönteni, hogy melyik oldalnak van igaza, meg le is hurrogtak annyival, hogy "te ezt még nem értheted" (pedig 15 vagyok, nem egy kisgyerek), de a válaszaitokat olvasva szerintem sem vétünk azzal, ha megünnepeljük az esküvőt.


Úgyhogy mostantól nyíltan a nővérem mellé állok, és támogatni fogom őt abban, hogy ne engedje hogy páran meg akarják fúrni az ő nagy napját.


Egyébként együtt olvastuk el a válaszokat, szóval az ő nevében is köszönöm. Külön kiemelném azt a válaszolót, aki azt javasolta, hogy az esküvő utáni nap a menyasszonyi csokrot vigyük ki a sírra. Ez az ötlet nagyon tetszett neki, már megbeszéltük hogy másnap a szűk család (anyuék, én, meg ő a férjével) kimegyünk majd a temetőbe, és kivisszük a papához a csokrot.

2017. dec. 2. 16:36
 26/27 anonim ***** válasza:
79%
Most ez olyan h ha szuletik egy gyermek a csaladba annak nem orulunk nem csapunk bulit vagy tejfakasztot nem unnepeljuk a pici szuleteset mert gyaszoljuk az oreget ami mellesleg az elet termeszetes resze h az idos eltavozik s megy az elet tovabb, en megtartanam az eskuvot minden tovabbi nelkul marhara nem ezen mulik.nem birom az ilyen felhajtasokat amugy sem. Meddig tart a gyasz az teljesen valtozo mindenkinel, van akinel par het van akinel egy egesz eleten at ki tart. Nem azzal tiszteled meg a halott oreget hogy te ne eld az eletedet tovabb, ne eskuvozz, ne varj gyereket, ne legyel szerelmes ne karacsonyozz mert az oregek gyaszoljak a meg oregebbet.az elet vele jaroja h az oreg tavozik a fiatal meg eli tovabb az eletet csendben gyaszol tiszteli a halottat de nem siralomhazba kell elni egy evig s plane ne a fiatal par rovasara akiknek gondolom terveik celjaik vannak amit minel hamarabb szeretnenek kozosen megvalositani.nem egy gyermek vagy egy fiatalember tavozott el a csaladbol hogy utana gyaszba boruljon az egesz famillia honapokig, mert az ertheto lenne.s mondom ezt ugy hogy minden tiszteletem az idos hallottake de a bucsu a gyasz nem ezen mulik, s a papa biztos ezt akarja fentrol hogy az unokaja meghazasodjon s boldog legyen.
2018. jan. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
35%
Sziasztok! Én egy kérdéssel fordulok hozzátok!A mi lakodalmunk most lenne augusztus 28-án ami már átrakott időpont a vírus miatt!De sajnos tegnap párom édesanyja meghalt.Nem tudom hogy most mi tévők legyünk a lagzival?Teljesen mondjunk le az egészről,hogy illik ilyenkor?Köszi a válaszokat előre is!
2020. jún. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!