Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Anyu ránktelepült. Nem akarom...

Anyu ránktelepült. Nem akarom megbántani, de ez így nagyon nem jó! Valami ötlet?

Figyelt kérdés

Mióta nyugdíjba ment (2 éve) semmit se csinál csak nálunk ül. 2 gyerekünk van itthon vagyok a kicsivel, igazából még örültem is a társaságnak először, de már túl sok. Nem várnám el, hogy segítsen bármiben is, de, hogy csak a mocskot csinálja nekem maga után, pl eszik a konyha közepén állva és csupa morzsa minden, aztán mikor végzett csak leül, én meg takarítsak... Vagy kezet mos, de törölközőt nem használ csak lerázza a kezéről és minden csupa víz. De a trehányságánál ami jobban zavar, hogy mindenbe beleköt. Amit én csinálok az semmi nem jó, ő jobb anya volt nálam, jobb háziasszony, jobban csinált nálam mindent, sőt még jobb karácsonyi ajándékokat is vett nekünk, mint amit én veszek a gyerekeimnek ( ja meg többet is persze). Ezeket hallgatom egész nap, közben csak ül... Arra nem veszi a fáradtságot, hogy játszon az unokáival, ha már itt van, mert neki elege van már, játszott velünk eleget. De állítólag azért jön, mert imádja őket. Ha eljátszanak, hozzájuk se szól ( csak pletykál valakiről vagy engem kritizál), ha mondjuk rosszak ( nem annyira, de milyenek a gyerekek), akkor ordít velük. A nagyobbik gyerek nagyon fusztrált mikor itt a mamája. Pszichológusnál is voltam vele emiatt. A kicsi figyelmen kívül hagyja.

Közben mindenkinek meséli, hogy milyen jó mama, mert mindennap jön és segít (!) nekem.

És azon mesterkedik, hogy szétmenjünk a párommal és költözzünk hozzá a gyerekekkel, hogy ő soha ne legyen egyedül. Azért van mindig nálunk, mert nincs senkije, magányos, ezért sajnálom nagyon, nem akarom "kitiltani", de már bocsánat, de az agyamra megy!!!! A stílusa miatt. Gondolom ezért nincsenek barátai se, mert neki senki nem jó, mindenkit kritizál. De mégis az anyám.... Mit tanácsoltok?

Minden nap úgy kell neki mondani, hogy mostmár menjen el (amiért megkapom milyen hálátlan szemétláda vagyok), mire jön a párom nem szeretem ha itt van, mert ocsmányul elhordja őt is mindennek. Nem akarom szerencsétlent még a munka után anyámmal fárasztani.


2017. dec. 16. 16:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
18%
Fényképezd le a mamát, és tedd fel néhány társkeresőre, hátha sikerül elsózni. Így idő előtt meg fogsz öregedni.
2017. dec. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Utolsó ez jó :)

Nem tudom miért nyámnyilaság, ha az ember nem sz@rja le a sajàt anyját. Igen, normális légkört szeretnék a gyerekeimnek, de neki se akarok rosszat.

Idegösszeomlása is volt, ezért félek a kitiltástól.

2017. dec. 16. 17:31
 13/21 anonim ***** válasza:
95%
#12 vagyok. Mindenképpen azt kellene elérni, hogy legyen rajtatok kívül más társasága is. Szimplán lerázni nem fogod tudni, mert akkor jön az érzelmi zsarolás, hogy ő téged bezzeg felnevelt, neked meg útban van, hogy melletted van, téged meg szét fog enni a bűntudat, hiába tudod a szíved mélyén, hogy hát azért ez nem teljesen korrekt hozzáállás a részéről. Nehéz dolgok ezek. Viszont némi energiabefektetéssel megszabadulhatsz tőle minden negatív következmény nélkül. Neki is jobb lesz, neked is. Amíg nem volt nyugdíjas, voltak barátai? Nem tudsz esetleg cukrászdai találkozót összehozni neki valamelyik már szintén nyugdíjas ex-kollégájával? Vagy csak valakivel, aki hasonló helyzetben van (egyedülálló nagymama)? Mindenképp az lenne a cél, hogy ne te legyél az egyetlen mentsvára, legyenek barátai, élményei. Mit szeret csinálni? Nemrég voltam kirándulni egy csapattal, ott például rengeteg nyugdíjaskorú ember volt. Vagy kézműves foglalkozásra is sok idős nő jár. Valamit kellene találni neki, ami lelkesíti. Az, hogy mindenbe beleköt, csak pletykál és kritizál, szintén azt mutatja, hogy igazán nem érzi magát jól a bőrében. Mindenképp nyitni kellene valamerre, nem a négy fal között nézni egymást, miközben belül meg majd felforrsz.
2017. dec. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Voltak barátai,de csalódott bennük, 1 barátnője van, de ő meg messze lakik kb évente találkoznak. Párkapcsolata is volt, de megcsalta. Biztos, hogy innen ered a probléma, ezért nincs szívem még nekem is belerúgni.

Azt mondja nem akar senkit. ( csak minket, de minket meg mégis csak bánt...)

2017. dec. 16. 17:52
 15/21 anonim ***** válasza:
67%
Akkor első körben a kettőtök közti kapcsolatot kellene rendbe hozni. Azt mondtad már neki, hogy neked rosszulesik, hogy állandóan kritizál, semmi nem jó neki úgy, ahogy te csinálod? Amit itt leírtál, arról próbáltál már valaha beszélgetni vele? Ne őt támadd, hanem azt mondd el neki, hogy benned milyen érzéseket kelt, amit csinál. Hidd el, önmagában nem az a baj, hogy ott van. Én úgy nőttem fel, hogy nagymamám velünk élt. Ő volt a napfény a családban, még anyukám is imádta, pedig neki anyós volt. Az anyukáddal az a baj, hogy elmerült teljesen az önsajnálatban, nem bír továbblépni. Ezzel viszont így teher magának is, neked is. Próbálj meg valahogy egy kicsit vidámabb és lazább légkört teremteni, hátha rá is átragad! Hidd el, a morzsák és a vízcseppek a földön nem a világ végét jelentik. Aztán ha már jobban érzi magát, akkor kifelé is újra nyitni fog.
2017. dec. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Persze, tudom én, hogy sokan együtt is élnek mégsincs semmi baj. Meg nyilván, ha látja, hogy valamit nem jól csinálok szóljon, de ezek nem építő jellegű kritikák, hanem hogy érezzem őhozzá képest sehol nem vagyok, mert ő a legjobb ( de mégsem boldog, szóval valamit ő is rosszul csinál). De nem látja be, hiába beszélek vele.
2017. dec. 16. 18:13
 17/21 anonim ***** válasza:
97%

Azt tedd magadban tisztába kérlek, hogy kiért tartozol te főként felelősséggel: a gyerekeidért vagy anyukádért?


Nem arról van szó, anyukádnak hátat fordítasz, hanem arról, hogy megteremtesz egy olyan légkört a gyerekeknek, ami nem teszi tönkre őket és nem kell pszichológushoz vinni miatta. Ha ez így marad, a gyerekeid úgy fognak visszaemlékezni a gyerekkorukra, mint a pokolra...

2017. dec. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Egyértelmű, hogy a gyerekeim a legfontosabbak. De, mint már írtam nem szeretném magára hagyni ( ha nem változik sajnos muszáj lesz). Szeretnék neki segíteni( hogy megváltozzon. Ehhez szeretnék ötleteket. Pl a barátok keresése jó. De honnan?
2017. dec. 16. 18:39
 19/21 anonim ***** válasza:
97%

Nem akarod kemény lenni veled, mert látszik, hogy alapból jószívű vagy, de tönkreteszed a gyerekeidet.


Velem is ez volt, mindenki helyett én éreztem bűntudatot, mindenkit sajnáltam, de mindenki csak belém rúgott. A pszichológusom azt mondta, meg kell tanulnom, hogy minden felnőtt ember a saját életéért felelős. Igen, nagyon szar eleinte a lelkiismeret furdalás miatt, de a gyerekeidért még te tartozol felelősséggel, rád számítanak. Anyukád már azelőtt felnőtt volt, mielőtt ismerted. Rendeznie kell a saját életét.


Ha mindig mások miatt aggódsz, belerokkansz, és a saját életed el fog száguldani melletted úgy, hogy nem is élvezted.

2017. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
68%

A társaságkeresés tetszik nekem is a legjobban.

Nem volt/nincs valami olyan tudása, ami ma is értékes? Valaki ismerősnek, aki egy közösseg tagja, el kellene mondani a helyzetet (csak a mások előtt is vállalható részét), és az a közösség hívja meg őt, úgy, hogy ne tudjon nemet mondani.

Az indok az legyen, hogy csakis a mami tudja a volt munkahelyének a történetét elmesélni, vagy ő tud jó tökös - mákost sütni. Még fizetnék is az illetőnek, hogy elcsalja abba a közösségbe.

Ha beválik és megszeret ott, jó. Ha nem, akkor is lesz kit szidni helyettetek.

Én sem tudnék durva lenni az anyámmal.

Szigorú viszont igen, a családom érdekében. A heti egyszeri alkalomra való redukálás is jó.


A történeted is mutatja, hogy tudatosan kell a nyugdíjas évekre készülni.

2017. dec. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!