Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Gonosz vagyok az miatt, hogy...

Gonosz vagyok az miatt, hogy nem akarom hogy a nagymamám eljöjjön a szalagavatómra? Hogy mondjam el anyáéknak?

Figyelt kérdés
Novemberben lesz a szalagavatóm. A nagyi októberben kapott stroke-ot azóta sajnos sokat romlott az állapota, elég elviselhetetlen lett a természete, illetve sokszor megesik hogy bekakil ilyenek. A szalagavató egy többórás procedúra, ő pedig mindenhez mindig ilyen fancsali unott fejett vág, látszik hogy nem bírja a dolgokat de azért mindenhova el akar jönni,gondolom a szalagavatóm sem akarja kihagyni. Én viszont nem szeretnék miatta szégyenkezni, azt szeretném ha az a nap jól telne, anya se idegeskedne a mama miatt meg én is jól tudnám érezni magam nem a fancsali pofiját nézni. Enni sem igen tud így bele se tudok gondolni a bankett vacsora hogyan telne. Szerintetek nagyon nagy gonoszság ez tőlem, hogy nem akarom hogy ott legyen. Eléggé lelkiismeret furdalásom van.

2018. febr. 15. 18:27
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
25%
Az en nagymamam is sulyos stroke-ot kapott, isten nyugosztalja. En szegyellem magam helyetted, hogy ilyen onzo, undorito ember vagy mar ilyen fiatalon, pedig nem vagyok toled sokkal idosebb...
2018. febr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
77%
Sok iskolában limitálva van, hogy hányan mehetnek szalagavatóra(nálunk hárman), hogy ne legyen az, hogy valaki oda hívja a negyven fős pereputtyot. Mond te is, hogy x ember jöhet, és te úgy döntöttél, hogy a nagyi nem.
2018. febr. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
14%
A kérdező nem bírja a kritikát.
2018. febr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagy gonosz azért, mert egy beteg embert nem akarsz elvinni a szalagavatódra, egyetértek. Az esküvőnkre sem jött a 90 éves papa sok km-ről, mert minek kínozzuk vele (ő mondjuk nem is akart jönni). Ha a mama erősködne, tapintatosan a limitált létszámra kell hivatkozni.


Viszont csatlakozom a többiekhez, hogy rettentő riasztó, hogy neked "ciki" a "te napodon". Nemrégen utaztam vonattal, és egy bácsi rosszul lett, összeesett és összepisilte magát. A család úgy támogatta a vonatról leszállva. Egy pillanatig meg nem fordult a fejemben, hogy ez ciki, inkább végtelenül szomorú és sajnáltam. Ha már a szalagavatód a "te napod", akkor kezdj el hozzá felnőni, ugyanis az érettség ünnepe az vagy mi a fene...

2018. febr. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, együttérzek veled, a sok képmutató, önfeláldozó hozzászólóval nagyon nem. Ez a TE napod, ami nem arról kell hogy szóljon, hogy a nagyi milyen kínos szituba keveredik. Ezt minden értelmes felnőtt embernek meg kellene értenie. Én az alkoholista anyám miatt szégyenkeztem állandóan, már meghalt, és most sem gondolom másképp. Ezt amúgy a szüleidnek illene a nagyival óvatosan megbeszélnie, nem kellene, hogy a te gondod legyen.
2018. febr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
91%
Niért kell egyáltalán tudni a nagymamádnak arról, hogy szalagavatód lesz? Ne mondjátok neki, és akkor megbántani sem fogjátok azzal, hogy nem viszitek el.
2018. febr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként meg november még nagyon messze van. Ha még most is romlik az állapota, lehet, hogy addigra már köztetek sem lesz.
2018. febr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
92%
Én nem mennék sehova, ha bármikor összeszarnám magam.
2018. febr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
24%
Szégyelld magad, kérdező.
2018. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
87%

Megértem, hogy nem akarod meghívni a nagyidat. Arról nem írtál, hogy volt-e valaha igazán közeli kapcsolatod vele, gondolom nem, nekem sem az enyémmel. Épp ezért én sem akartam volna elviselni a szalagavatómon. Azt is megértem, hogy a szüleid végig idegesek lennének miatta, hogy rosszul lesz-e, vagy hogy előveszi-e a "legjobb" modorát és mindenkit beéget. Vannak aranyos, kedves nagyszülők, akikkel biztosan jó kimozdulni és együtt ünnepelni, ha betegek, ha nem, de vannak olyanok, akik nem igazán törődnek az unokákkal, és nem igazán hajlandóak normálisan viselkedni ilyen helyzetben, pl. megjegyzéseket tesznek, pofákat vágnak. Ha nem tud jó arcot vágni a szalagavatódhoz, akkor minek akar elmenni? Nemcsak a te örömödet teszi tönkre, hanem a szüleidét is.

Mindenképp a létszámlimites ötletet kéne bevetni. Beszéld meg a szüleiddel, hogy hazudjátok neki ezt közösen.

2018. febr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!