Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Gonosz vagyok az miatt, hogy...

Gonosz vagyok az miatt, hogy nem akarom hogy a nagymamám eljöjjön a szalagavatómra? Hogy mondjam el anyáéknak?

Figyelt kérdés
Novemberben lesz a szalagavatóm. A nagyi októberben kapott stroke-ot azóta sajnos sokat romlott az állapota, elég elviselhetetlen lett a természete, illetve sokszor megesik hogy bekakil ilyenek. A szalagavató egy többórás procedúra, ő pedig mindenhez mindig ilyen fancsali unott fejett vág, látszik hogy nem bírja a dolgokat de azért mindenhova el akar jönni,gondolom a szalagavatóm sem akarja kihagyni. Én viszont nem szeretnék miatta szégyenkezni, azt szeretném ha az a nap jól telne, anya se idegeskedne a mama miatt meg én is jól tudnám érezni magam nem a fancsali pofiját nézni. Enni sem igen tud így bele se tudok gondolni a bankett vacsora hogyan telne. Szerintetek nagyon nagy gonoszság ez tőlem, hogy nem akarom hogy ott legyen. Eléggé lelkiismeret furdalásom van.

2018. febr. 15. 18:27
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
83%
Kisbabának semmi helye szalagavaton,de rendezvényeken se h ott üvöltsenek. :(
2018. febr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
82%
Miért rágódsz már most ezen?
2018. febr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen jogos amit mondasz. Nekem se volt ott a szalagavatómon a nagymamám, pedig ő értelmileg teljesen tiszta még és imádom is, de szegényke szintén széklettartási gondokkal küzd, rettenetesen nagyothall és alig lát, járókerettel is csak nagyon lassan tud mozogni, lépcsőn vinni kell, ami egy nem akadálymentesített lépcsőzetes lelátón gond, és csak támlás székben tud ülni, abban se sokat. Ő maga mondta hogy nem jön, mert ő se élvezné nem is bírná, viszont cserébe a szüleim se élvezhetnék.

És igen, eddig minden szalagavatón az volt a szokás hogy a nagyon idős, mozgásképtelen, könnyen fáradó, demens idős rokonokat és a kicsi gyerekeket senki nem rángatta el egy 5-6 órás procedúrára.

Ebben semmi önzőség nincs, szomorú ugyan de tény hogy bizonyos élethelyzetekben, bizonyos eü. problémákkal küzdve az ember nem alkalmas minden programon való részvételre.

Ezt a szüleidnek kéne vele megbeszélni, egészen konkrétan annak a szülődnek aki az ő gyermeke, nem azért mert te életképtelen vagy, hanem mert a saját gyermekétől jobban elfogadja mint az unokájától aki az ő 80-90 évéhez tényleg nagyon gyerek még.

2018. febr. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk a szalagavatón csak szülők és testvérek voltak, senki nem hozta a nagyanyját. Volt aki a szüleit sem. A rokonok sokasága inkább a ballagásra jött, az nem volt olyan drága.
2018. febr. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!