Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti jobban szerettétek azt a...

Ti jobban szerettétek azt a nagyszülöt, akí tehetösebb volt?

Figyelt kérdés
Apósom házat örökölt( egyre), amit eladtak és így most azzal hencegnek, hogy ök az igazi nagyszülòk, mivel ök támogatnak anyagilag. Ezt a fiam elött is mondták. Drágàbbnál drágább ajándèkokat vesznek és a szüleimen mulatnak, hiszen nem vehetik fel velük a versenyt, igaz nem is akarják. Csak a fiam miatt aggódom, félek, hogy anyagiassá teszik öt. Tapasztalatokat várok.

2018. febr. 28. 13:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem, az Anyai nagyszüleim jómódúak voltak, ritkán találkoztunk, édesanyámnak ahhoz kellett volna hozzámennie, akit ők választottak. Nem jött össze a terv, így ertem sem rajongtak. De voltak próbálkozásaik, hogy a környékbeliek felé megmutassák ők a szuper nagyszülők. Pl. kaptunk egy olcsóbb biciklit, arra futotta, ők vettek egy másikat 3szor olyan drágát (soha nem használtam, pár éve elajándékoztam) Mikor kisiskolás voltam, a bolt előtt kellett elmennem, hogy hazajussak. Ha ott voltak es meglattak vettek egy halom olyan dolgot amit anya azert nem vett meg, mert butaság. Csak azert, hogy bosszantsák. Volt, hogy anyukám elvitt, hogy ne az legyen hogy tilt, de láthstóan nem foglalkoztak velem és en sem szerettem ott lenni. A másik mamánál igen. Vele borsót bonzottam, tyukot pucoltam, babot válogattam, koszorút fontam, virágot préseltünk, ugróiskolát rajzoltunk, malmozunk, kártyáztunk és mindenféle játékot kitaláltunk. De a legjobban azt szerettem amikor mesét talált ki, amibe én is bevonhattam magam.
2018. febr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
88%

Én csak egy nagyanyámat ismertem sajnos, a többiek már a születésem előtt meghaltak.

Abban biztos vagyok, hogy nem szerettem volna jobban egyik tehetősebb rokont sem, sőt.

Nagyanyám egész életemben pénzzel tömött, még huszonévesen is dugdosta a huszasokat a zsebembe és nagyon utáltam. Hiába kértem, hogy ne adja, erősködött, én meg rohadt kellemetlennek éreztem a helyzetet, mindig olyanom volt, hogy ennyit néz ki belőlem, hogy csak ezért megyek oda. Végül megszakadt a kapcsolatunk, mert nem érdeklődött soha felőlem, nem engedte semmiben, hogy segítsek neki, furán nézett, amikor próbáltam kicsit gyarkabban járni hozzá, hogy szokja, hogy ha el kell látni, ott lehessek vele. Végig azt hitte, csak a pénzéért megyek. Betette a kaput, feladtam, nekem erre nincs szükségem, azóta nem kerestem és nem tudja az új telefonszámomat sem. Olyan emberekkel szeretném körülvenni magam, akik nem csak valami lejmoló kis akárminek néznek.

Persze ez én vagyok, már kölyökkoromban is öntudatos és becsületes voltam, nem érdekeltek a drága játékok, sem a pénz, csak kint lehessek társaságban.

Csak azon múlik, hogy a gyerek hogyan reagál a dologra, hogy te milyen értékrendre neveled.

2018. febr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
73%
Azt szerettem jobban aki törődött vele,. Na ő nálunk kisnyugdíjas volt, tanyán lakott. A másik-pénzes nagyi folyton szekált.
2018. febr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
15%
Az emberek 90% Anyagias,nem csak a gyeretek a felnőttek is. Mindenki szereti a pénzt,aki nemet mond hazudik,a házasság is csak erről szól, vagyonközösség semmi tőbb..
2018. febr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
83%
Kövezzetek meg, de én igen. Nem maga a pénz miatt, hanem a mentalitás miatt. A városi, értelmiségi nagyszülők fontosnak tartották az oktatást (nemtől függetlenül), fontos volt, hogy a gyerekek nemcsak jólneveltek, de műveltek is legyenek (vitt színházba, néztünk régi filmeket, nagyapám sokat olvasott fel nekem), míg a vidéki nagyszülők, bár szerettek, és a vidéki nagyi sokkal jobban főzött, eléggé szűklátókörűek, lenéznek mindenkit, aki szellemi munkát végez, és úgy gondolják, hogy lányok ne menjenek egyetemre, mert csak "elkrvul meg okoskodni fog".
2018. febr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
79%
És 14 éves korom óta a nagymamám a "férjhezmenetelre" készít fel (az nem mehet férjhez, aki nem tud kenyeret sütni, az nem mehet férjhez, aki nem tud mosógép nélkül mosni"), 18 éves korom óta meg csak az érdekelte, hogy mikor megyek férjhez, mert eladósorban vagyok.
2018. febr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
66%
Én a szegényebbik nagymamámat sokkal jobban szerettem,de ő már nem él sajnos :(
2018. febr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Én gyerekként nem is voltam tisztában a nagyszülők pénzügyi helyzetével. Apai nagyszülőkkel egy utcában laktunk, rengeteget voltunk náluk. Egyértelmű, hogy hozzájuk jobban kötődtünk, mint a másik mamánkhoz, akit 1-2 hetente láttunk. Ő olyankor mindig hozott édességet, beszélgetni, játszani nem tudtunk vele, mert egyszerűen ő nem olyan. Ráadásul ő nagyon vallásos és komoly. Emlékszem nagyon szerettem a dínókat kicsi koromban és egyszer, mikor valami dínós könyvet mutattam neki tett valami megjegyzést, hogy milyen nevetséges, hogy kitalált mesefigurákról csinálnak "oktató" könyvet. A gyerekeknek szóló tudományos könyveket is szerettem, és ha meséltem valami érdekességet, hogy mit olvastam akkor mindig kijavított, hogy a Földet a jó Isten teremtette, stb. Ha olvasott nekünk az mindig a Bibliából volt. Ráadásul nála nem tudtunk játszani semmivel. Tv-t tudtunk nézni, de ő nem jött ki hozzánk bújócskázni meg semmi. Apai nagyszüleink toltak minket szekéren meg mindenfélét játszottak velünk. Egyébként nagyon rendes asszony, nagyon szeretem, de vele nem tudtunk olyan kapcsolatot kialakítani, mint azokkal, akiket napi szinten látunk. Kifejezetten ajándékra egyikőjüktől sem emlékszem. Mindig ugyanannyi pénzt adtak szülinapra és karácsonyra is.


Szerintem az számít, hogy mennyit foglalkoznak a gyerekkel. Sokkal jobban kötődik egy gyerek egy olyan emberhez, akivel van sok közös élménye, mint akinél ott ül minden nap, de csak ül a tv előtt és hozzá se szólnak vagy csak a kezébe nyomják az ajéndékot, játékot, csokit.

2018. febr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Pénzen nem lehet szeretetet venni és ez apósodéknak sem fog sikerülni.
2018. márc. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Épp ellenkezöleg, én jobban szerettem azokat akik nem voltak annyira tehetösek. A szeretetet nem pénzben mérik. Van egy mondás, az a boldog szülö akinek a gyermekei akkor is a karjába futnak ha azok üresek. Egy jól nevelt ember így gondolkozik.
2018. márc. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!