Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti jobban szerettétek azt a...

Ti jobban szerettétek azt a nagyszülöt, akí tehetösebb volt?

Figyelt kérdés
Apósom házat örökölt( egyre), amit eladtak és így most azzal hencegnek, hogy ök az igazi nagyszülòk, mivel ök támogatnak anyagilag. Ezt a fiam elött is mondták. Drágàbbnál drágább ajándèkokat vesznek és a szüleimen mulatnak, hiszen nem vehetik fel velük a versenyt, igaz nem is akarják. Csak a fiam miatt aggódom, félek, hogy anyagiassá teszik öt. Tapasztalatokat várok.

2018. febr. 28. 13:21
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Nem. Mondjuk a tehetősebb szülőtől mi egy fillért sem láttunk, de nem ez a lényeg. A másik nagyanyám rettenetesen szegény volt (volt, hogy nem tudott egy tábla csokit venni szülinapunkra, vagy ha igen, vmi mást nem tudott befizetni), mégis törődött velünk, jött át hozzánk vigyázni ránk, beszélgetett velünk, játszott velünk. Ezeket az élményeket nem cserélném el semmiért.


Sztem ezt úgy tudod kivédeni, ha a fiadat rendesen megneveled arra, hogy ne csak a pénzt nézze, hanem a szeretetet, jószándékot is.

2018. márc. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Én a nagyszülőktől anyagiakat nem igazán kaptam. Viszont kaptam Tőlük egy annál értékesebb dolgot. Az idejüket. Törődtek és foglalkoztak velem. Mikor kisgyerek voltam együtt locsoltuk a kertet, a papámmal kimentünk kaszálni meg labdázni. Sokat kártyázott velem, meg találós kérdésekkel játszottunk. Mindig ki kellett találni, hogy a másik milyen állatra gondol. Nem volt okostelefon, tablet, meg istenfxsza, mégis sokkal jobban éreztem magam velük a társaságukban, mert valami értékesebbet kaptam. Aláírom, hogy a technikai fejlődés fontos, de a gyerekkel foglalkozni kell, nem venni neki. A szüleimtől inkább anyagi dolgokat kaptam mindig, viszont ha a nagyszüleim nem lettek volna... Teljesen más ember lennék. Apám alkoholista volt, anyám meg csak úgy elvolt mellette. Üvöltözött vele egyfolytában, de rém gyenge volt szegény. Soha nem mert dönteni semmiben.


Szóval zárásul annyit akarok még írni, hogy aki szeretetet akar adni egy gyermeknek, az a figyelmét adja neki. Az idejéből szakít rá, foglalkozik vele. Ezt nem lehet megvenni a boltban. Nem veszik le a polcról és adják a kezedbe.


A gyerek nem hülye, felfogja, ha a szülők meg a nagyszülők versengenek egymással érte, ki is fogja használni. De valahol belül borzalmasan boldogtalan és szeretetéhes fog maradni.

2018. márc. 2. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
AZ én családomban eleve más a neveltetés minősége és milyensége, ezért ilyesmi gondolkodásmódnak csírája sincs. Aki a pénzben méri szeretete árát, arra van egy szavunk: hülye.
2018. márc. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Ha azt látja, hogy a másik nagyszülei is megtesznek érte mindent az anyagi helyzetük ellenére, akkor nem fogja érdekelni mennyi fancy ajándékot kap.
2018. márc. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!