Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális, hogy én vagyok az...

Normális, hogy én vagyok az okosabb, de nagyszüleim unokatestvéremet jobban elismerik?

Figyelt kérdés

Sajnálom, hogy ilyen tapintatlanul mondom, de tanulásban többet bizonyítottam eddig, mint unokatestvérem, viszont nagyszüleim úgy érzem rá "büszkébbek".

Sok mindenből különórákra jár: matek, fizika, kémia, nyelvtan, angol, és még így sem a legjobb tanuló. Én csak angolból, de azért, mert nyáron fogok felsőfokú nyelvvizsgát lerakni, ha minden jól sikerül. A városunkban 4 középiskola van van, a legjobba nem jutott be, maradt egy középkategóriás féleségű. Nagyszüleim tavaly úgy körberajongták, hogy bejutott oda, de amikor én bejutottam a város legjobb gimijébe nem kaptam tőlük semmi különösebb elismerést...

Amikor meglátták unokatesóm félévijét úgy szétölelgették, hogy jajj de ügyes vagy, csak 2 hármasod lett, nekem meg egy se, 4,6-os átlag és nem éreztem úgy, mintha annyira büszkék lennének rám.

Szerintem ugyanúgy szeretnek minket, de unokatesómra tanulás szempontjából büszkébbek. Egy versenyre sem szokott járni, én angol-matekra. Angolból egyszer első, háromszor lettem második hely, kétszer harmadik, matekból pedig egyszer második, kétszer harmadik, és ebben van megyei-országos verseny is. Unokatesóm egyszer volt valami csoportos matekversenyen, ahol harmadikok lettek, de valljuk be, nem az ő érdeme volt. Anyum készítette fel őket, és ő maga mondta, hogy egyedül nem lett volna képes rá...

Na, mindegy. Miért lehet, hogy még így is büszkébbek nagyszüleim unokatestvéremre tanulás szempontjából, ha (szerintem) ugyanúgy szeretnek minket? Így próbálják biztatni vagy mi?

Én tizenegyedikes vagyok, ő kilencedikes.


2018. márc. 3. 21:49
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Bátyád okos, te meg szorgalmas? Mégis ő viszi többre? MI VAN?



Nem! Itt arról van szó, hogy bátyád tudott tanulni, normálisan betudta osztani az idejét, te meg ültél a könyv felett,elvoltál rendesen engedve! Azért ezt valld be. EFFEKTIVEN KELL TANULNI!



Meg mi ez a hulyeseg, hogy szorgalom semmit nem ér eredmény nélkül? Ez valami ostoba Szabó Péter idézet vagy micsoda?

Eleve, ha a szorgalom, a kulcsa EFFEKTIV TANULASROL SZOL, mégegyszer leírom, effektív, magyarán hatékony tanulás, akkor ott jönni kéne az eredményeknek. Ha nincs effektív, 120%-os koncentráció, nyúlkálsz a telodhoz, elvagy, minden leköt csak a tanulás nem, 0% motiváció, persze, hogy nem lesz eredmény! Az aki effektíven tanul neki elég félóra, míg aki elvan, neki kell 3 óra. Ez a különbség!


Nincsen képességbeli különbség, hozzáálláson múlik minden!

Szívemből utáltam a matekot, fizikát csomószor nem is értettem miről van szó, mégis megszedtem magam! Minden mentalitásról szól. Fejben dől el.

2018. márc. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

A képességbeli különbség éles helyzetben nem ütközhet ki, mert ott tanulási hiány van akkor.


Kérdezőnek az unokatesoja nem hulye, hanem lusta, mint a szr! Ez a különbség.

2018. márc. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Normális, nálunk ugyanez van igyhogy én megértelek. Nem tudsz mit tenni de származik belőle egy hatalmas előnyöd mégpedig az hogy önállóbb és életerősebb leszel. Hidd el te jársz jobban.
2018. márc. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!