Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális, hogy én vagyok az...

Normális, hogy én vagyok az okosabb, de nagyszüleim unokatestvéremet jobban elismerik?

Figyelt kérdés

Sajnálom, hogy ilyen tapintatlanul mondom, de tanulásban többet bizonyítottam eddig, mint unokatestvérem, viszont nagyszüleim úgy érzem rá "büszkébbek".

Sok mindenből különórákra jár: matek, fizika, kémia, nyelvtan, angol, és még így sem a legjobb tanuló. Én csak angolból, de azért, mert nyáron fogok felsőfokú nyelvvizsgát lerakni, ha minden jól sikerül. A városunkban 4 középiskola van van, a legjobba nem jutott be, maradt egy középkategóriás féleségű. Nagyszüleim tavaly úgy körberajongták, hogy bejutott oda, de amikor én bejutottam a város legjobb gimijébe nem kaptam tőlük semmi különösebb elismerést...

Amikor meglátták unokatesóm félévijét úgy szétölelgették, hogy jajj de ügyes vagy, csak 2 hármasod lett, nekem meg egy se, 4,6-os átlag és nem éreztem úgy, mintha annyira büszkék lennének rám.

Szerintem ugyanúgy szeretnek minket, de unokatesómra tanulás szempontjából büszkébbek. Egy versenyre sem szokott járni, én angol-matekra. Angolból egyszer első, háromszor lettem második hely, kétszer harmadik, matekból pedig egyszer második, kétszer harmadik, és ebben van megyei-országos verseny is. Unokatesóm egyszer volt valami csoportos matekversenyen, ahol harmadikok lettek, de valljuk be, nem az ő érdeme volt. Anyum készítette fel őket, és ő maga mondta, hogy egyedül nem lett volna képes rá...

Na, mindegy. Miért lehet, hogy még így is büszkébbek nagyszüleim unokatestvéremre tanulás szempontjából, ha (szerintem) ugyanúgy szeretnek minket? Így próbálják biztatni vagy mi?

Én tizenegyedikes vagyok, ő kilencedikes.


2018. márc. 3. 21:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%
szóval a lényeg téged életképesebbnek éreznek és tudják, hogy nem igényelsz támogatást, ezért nem is dícsérnek, míg úgy érzik a másik olyan tehetetlen, hogy állandóan dícsérni kell. Sajnos ez így nem jó,de nem tudsz ezen változtatni, max egyszer vesd fel nekik,csak ne ilyen szövegkörnyezetben,mert tényleg úgy hangzik mintha te lennél az atya úristen.
2018. márc. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
26%

"Nagy szégyen lenne, ha te tényleg orvostanhallgató lennél..."


Szrt nem érsz az életben és a szememben, ez bánt téged...mindenkibe belekötni , ez vagy te.

2018. márc. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
90%
Egyértelmű hogy azt biztatják a többet küszködik. Neki kell a biztatás hogy ne adja fel, nem a jó képességűeknek.
2018. márc. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
87%
Szóval nem hiszem hogy jobban szeretik, csak neki ez jobban kell a jobb eredményekhez.
2018. márc. 4. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
77%
Igen normális ,mert ő azokért jegyekért jobban megszenved többet tanul ,közd mint te,te könyeben tanulsz gond nélkül bejutotál legjobb középsuliba ő egy gyengébbe jutott be sok tanulásal ,az ő eredményeit ezért értékelik többre .
2018. márc. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
47%
Tudod, ki nem ér semmit? Aki hazudik. Érted, ugye, mire gondolok?
2018. márc. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk úgy van, hogy bátyám az okosabb, én meg a szorgalmas. Engembis azért dicsér nagymamák, de a bátyám a "hűűdeokosdeügyes". Nem vagyok én sem rossz tanuló már, de egy gyenge gimiben ez nem nehéz, míg ő egy nehézben volt ugyanilyen tanuló. Szóval az elsőkkel nem értek egyet, mert én is többet tanulok, míg neki kevesebbet kellett, mégis ő itt a valaki.
2018. márc. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
18as vagyok. Nagymamám*, engem is* bocs a hibákért
2018. márc. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
48%

Maguk is gyenge képességű emberek, azért. Akiknek izzadós volt már az általános iskola is, szívesen tömörülnek szorgalmasember klubokba, ahol jól megmagyarázzák maguknak, hogy a küzdés számít, nem az eredmények. Ami persze nettó baromság. Nekem például az általános iskolai énektanárom volt ilyen. A 8 év alatt talán ha ötször volt ötösnél rosszabb jegyem bármilyen tantárgyból teljesen tanulás nélkül, öcsém meg azért jobban küzdött a sulival, bár amúgy ő is majdnem kitűnő volt. Engem kimondottan utált a drága hölgy, öcsémet, csak azért, mert egy kicsit jobban hasonlított arra a lúzer fiára, meg mindig a szárnya alá vette.


A szorgalom semmit nem számít, ha nem társulnak hozzá eredmények. Aki mást állít, magának hazudik. Nagyanyádékkal ne foglalkozz, menj valami jó képzésre egyetemen, aztán keress többet, mint az egész családod együttvéve. Én ezt csináltam, bejött.

2018. márc. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

én is elismerem, hogy nem kéne a semmiért is dícsérni, mert akkor mi a hajtóerő? kap csak 2 hármast és máris ölelés, akkor miért küzdene jobb jegyért valaha is?

Persze a szorgalom többet ér mint az alapjában megkapott tudás, de akkor kérdező is megérdemelné, hogy jó tanuló hisz ennyi erővel hagyhatná az egészet a fenébe és ő mégis hajt előre. Semmit nem ér a vele született intelligencia, ha mondjuk füvező senki lenne.

Szóval kérdező te is megérdemelsz szerintem egy ölelést amiért odateszed magad :)

2018. márc. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!