Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamám nagyon erőlteti a...

A nagymamám nagyon erőlteti a férjhezmenést. Hogy lehet leállítani? 19/N

Figyelt kérdés

Nem tudom, mi van a nagyszülőkkel, de nem egy olyan kérdést láttam itt, ahol a nagyszülők már a húszéves unokáikat férjhez akarják adni. Szerinte nekem nincs szavam, amíg férjhez nem mentem, ha van véleményem vagy kérdésem vagy egy számára kínosnak tartott kérdésem, az a válasza, hogy "majd beszélhetünk róla, ha férjhez mentél" "na és, mikor mész férjhez"?

A feministák az elmúlt 150 évben azért harcoltak, hogy egy nő ne csak akkor legyen értékes ember, ha Frau/Xy-né/Senora/Mrs, illetve nem kelljen bárkihez, válogatás nélkül férjhez menni, csakhogy elmondhasd, hogy feleség vagy, a nagymamám mégis így gondolkodik.


2018. márc. 8. 07:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerkntem ez ember függő. Az én nagymamám 83 éves és semmi ilyen gyöpös beütése nincsen. Nem erőltette a házasságot, nem dumált bele semmibe. Helyette örül hogy jó a kapcsolatunk a férjemmel, büszke mi den dolgunkra és örömmel meghallgatja ha mo dok valamit. És az ismerőseimtől sem hallottam hogy ilyen nagyszüleik lennének. Ha elfogadsz egy tanácsot, vagy messzire elkerülöd az ilyen gyöpös téged semmire nem tartó embereket vagy jól kiosztod hogy tudja meg hol a helye. Nem kell félni tőle 19 évesen , rakd helyre. Hol vannak a szüleid mikor ilyeneket süketel a nagyi? Az én anyám biztos nem hagyta volna.
2018. márc. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
85%

Hívd el az egyik barátnőd,és mutasd be neki úgy,hogy Ő életed szerelme(csókold meg nagyid előtt párszor),a közeljövőben összeköltöztök.


Szerintem nem nagyon fog kérdezősködni utána ezzel kapcsolatban.

2018. márc. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a tapasztalatom, hogy a legtöbb idős ember ( kb. 70 felett, és érdekes, elsősorban a nők) így gondolkodik. Ha megszakadsz, akkor se tudsz rajta változtatni. Ők még 18 évesen mentek férjhez, az "ő idejükben" a 20 éves már vénlánynak számított, a vénlány meg szégyennek.De igaza van az egyik előttem szólónak, mindig mindent jobban fog tudni, mert idősebb, szülhetsz akár öt gyereket is..Legjobb figyelmen kívül hagyni, mást nemigen tudsz..
2018. márc. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hálisten nagyon hip nagymamáim vannak, ilyen sosem fordulhatna elő. Néha megkérdezik, hogy kisfiam, aztán dédunoka lesz-e. Én azt mondom, hogy lehet lehet hogy gyerekem sem lesz, ők meg erre annyit hogy az is jóvan.


Ha ilyen lenne valamelyik, akkor vagy soha többet nem beszélnék velük vagy tolnék egy kiskanál ciánt a vasárnapi húslevesükbe. Undorító hárpia.

2018. márc. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
72%

Az én nagyszüleim nem voltak ilyenek.

Ők választották ki, hogy kihez mennek hozzá.

Úgy látszik szerencsém volt ilyen ügyben.


Amúgy tényleg két megoldás van


amit a 61% tanácsolt, a barátnős csókkal.

vagy ignorálod és ráhagyod.

2018. márc. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 at__us ***** válasza:
51%

Én az egész problémakörre csak azt tudom mondani, hogy ők még tekintély tiszteletben élnek, és mivel nekik ezt az ő szüleiknek, nagyszüleiknek meg kellett adni ezért hogy ne érezzék elnyomottnak magukat a múltban történtek miatt, ezért belsőjükké tették, hogy ez a világ legtermészetesebb dolga...

Közbe nem veszik észre, hogy a saját csemetélyük esélyeit csökkentik akár a munkaerő piacon, akár az élet más terülein...

Persze az idősek tiszteletének volt valamikor abszolút realitása, mivel az emberek hamar meghaltak vagy betegségekben, vagy a sok fizikai munka végett, vagy háborúban. Szóval lényeg szerény meglátásom szerint, hogy aki megért mondjuk 80 éves kort 100 éve azt joggal tisztelték, mert valószínű, hogy "tudott valamit" az aki ennyi idős kort megért.

Ugyanakkor manapság már a legtöbb embert aki a múltban simán meghalt volna pl. 60-70 éves korában, életben tart még 85-90 évesen is a jóval fejlettebb egészségügy.

2018. márc. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
70%
Szólj neki, hogy már nem a 18. században vagyunk.
2018. márc. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Megváltozott a mentalitásunk valaki lépést tud tartani vele,valaki nem!Azt sugallja a kérdésed,hogy nem vagytok összeszokva a nagyiddal,nem tud másról beszélgetni veled.A nagyid idejében az én idősebb nagyimnak kiválasztották a jövendőbelijét,így neki estére rengeteg dolga akadt.Utálta az anyámat,mert elsőszülött volt attól az embertől akit nem szeretett! Mindig azt mondogatta "csak ahhoz menjetek feleségül akit nagyon szerettek". Viszont mondogatom,hogy csak ahhoz menjetek feleségül akit a hibáival együtt tudtok szeretni.
2018. márc. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a francba szerintem, ezen úgysem tudsz változtatni.


Most "majd ha férjhez mész", aztán "majd ha gyereked lesz", aztán "azUrad jobban tudja", később "majd ha ennyi idős leszel", "ha megéred azt amit én" stb...


Igazából itt az a kérdés hogy amúgy mennyire vagytok jóban.


Én mindig otthagynám ha rázendít erre, egy idő után csak leállna ha fontos vagyok neki/unja a magányt.


Ha meg csak ilyen felszínes a kapcsolatotok akkor egyik füleden be ------>másikon ki, mindegy mit mond nem?

2018. márc. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
66%

De azért legalább 30 éve nem ott tartunk, hogy egy nő csak akkor teljes értékű állampolgár, ha férjnél van


Tévedsz,Magyarországon még ott tartunk erősen,nézz körül a párkapcsolatok terén, a nő cseléd, anyapotló hála a herefejlesztésnek otthon, és ágybetetét, aki nem igy él, azt amaguk a nők is elitélik..

2018. márc. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!