Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ha ilyet mond a lányotok az...

Ha ilyet mond a lányotok az anyátoknak, kinek az oldalán állnál? Jogosan háborodott fel a nagymamám?

Figyelt kérdés

A nagymamám nagyon vallásos és elég régimódi, szeret mindenbe beleszólni. 18 éves lány vagyok, a párom ugyanennyi idős, és mikor ezt megtudta a mamám, azonnal erősködni kezdett, hogy a fiú már fizethetne gyerektartást, úgyhogy akár lehetne is gyerekem.


Emellé még rengeteg miatt folyamatosan piszkált, mindenben hibát talált, és én egyszer sem szóltam egy rossz szót sem, nehogy balhé legyen.

Aztán tegnap perceken keresztül traktált azzal, hogy épp itt az ideje, hogy gyerekem legyen, és lezajlott ez a párbeszéd:

"- Mit csinálnál, ha most teherbe esnél?

- Elvetetném.

- Micsoda, az elsőszülött gyerekedet?!

- Nem lehet elsőszülött, ha nem születik meg."


Erre ő összepakolt és hazament, egyikünknek sem veszi fel a telefont azóta.

A szüleim nem hibáztatnak, viszont lelkiismeret furdalásom van (a megjegyzést nem bántam meg, csak félek, hogy miattam anyumat is megutálja). Szerintetek? Jogos a felháborodása, és nekem kéne bocsánatot kérnem?



2018. márc. 10. 12:26
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
87%
Mármint nem az előző, hanem aki előtte írta, hogy fiatalon jó szülni.
2018. márc. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
79%
Igen ezek szülnek egy szobára 3 műszakra ötöt és utána koldulnak..
2018. márc. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem a nagyanyádat

Ha te 18 éves vagy, akkor ő 60-65 körüli.

Az ő korabeliek voltak a "Nagy generáció", a hippimozgalom hívei és követői, a szexuális forradalom létrehozói és résztvevői. Az első generáció, akik legálisan kérhettek abortuszt és ezzel jócskán éltek is.

A vallás?

Ahogy mindenféle hit, elv, teljesen szubjektív dolog, de főleg magánügy, ahogy neked is a kizárólagos magánügyed.

A nagyanyádnak nincs igaza, majd megbékél, mert neki előbb lesz szüksége rátok (a családra) mint nektek őrá.

Ne hagyd magad a nagyanyád által terrorizálni, de főleg magánügyeket ne ossz meg vele, mert indulatokat kelt benne és visszaél vele, ... no meg meg főleg sem érdemli!


(Egy 65 éves nagymama, aki hívő, de nem vallásos)

2018. márc. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell bocsánatot kérned. Semmi sértőt nem mondtál.


Az más kérdés, hogy ügyesebben is lereagálhattad volna. Amikor megkérdezte, hogy "Mit csinálnál, ha most teherbe esnél?" - erre ájtatos, égre emelt tekintettel válaszolhattad volna azt is, hogy "Ilyen nem történhet meg, mert mi, jó katolikus (evangélikus, református stb.) módjára házasságkötés előtt nem szeretkezünk." Erre nem lehet mit mondani. :DDDD


Mellesleg.... nem egészen értem, miért kell egy nőnek a szexuális életét akár a nagymamájával, akár más nőrokonával megbeszélnie. Ezt egyes egyedül a párjával kéne megbeszélnie, illetve nőgyógyászával.

2018. márc. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
72%

Jav.: *...no meg főleg meg sem érdemli!


Bocs' kicsit zavarosra sikeredett az utolsó gondolat!:)

2018. márc. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
82%

" nem egészen értem," Goldmund

én meg azt nem egészen értem, hogy lehet ilyen alacsony színvonalú a gyk hogy minden szar kamunak bedőlnek.

Ez pl igencsak ostobán lett kitalálva:


"A nagymamám nagyon vallásos és elég régimódi, ....hogy a fiú már fizethetne gyerektartást, úgyhogy akár lehetne is gyerekem."


Na ilyen lény még nem született, aki "régimódi" "vallásos" és egy fiatal lányon a közösülést kéri számon, hogy legyen gyerektartás


Menjetek már.

2018. márc. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező, veled egykorú lány vagyok és kereszteny. Én sem vetetném el, ha teherbe esnék, mert szerintem az abortusz helytelen.


Viszont nem értem, a nagyid mért szól bele az életedbe? Ha egyszer gyereked is lesz, nem neki szülöd. Nem értem, mért akarja, hogy gyereked legyen már most. Előbb tanulj, majd legyen munkahely, aztán a gyerkvállalás olyan 23-25 év körül bőven ráérsz gyereket szülni.

Szerintem legyél kedvesebb a mamáddal, próbáld megérteni őt is, viszont mondd meg neki határozottan, hogy még nem akarsz gyereket. Viszont ha már nemi életet éltek a barátoddal, védekezzetek rendesen, hogy soha ne kerüljön sor abortuszra.

2018. márc. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
70%

#17

Tökéletesen igazad van!

Mi meg hiszékenyek vagyunk sajnos.:(

2018. márc. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
77%
Semmi rosszat nem tettél, és nincs okod rá, hogy bocsánatot kérj. Itt nagymami volt egyrészt teljesen eltájolva (ép eszű ember a 21. században nem 18 évesen szül gyereket a semmire), másrészt rendkívül tapintatlan dolog a másik ember alsóneműjében kotorászni (= senkitől nem kérjük számon, hogy akar-e gyereket, mikor, hogyan és miért, és főleg nem kezdünk el hisztériázni, ha nem tetszik a válasz). Hagyd a fenébe!
2018. márc. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
98%

Azért mégsem lehet nagy keresztény a mama, ha szerinte úgy kéne a lánynak 18 évesen szülni, hogy nincs is férjnél, sőt, nincs is együtt a gyerek apjával, csak kéri a gyerektartást...

Kedves kérdező, nincs miért bocsánatot kérned. A saját véleményedet mondtad el, ha ez neki nem tetszik, az ő baja.

Ne haragudj meg, de azon kívül, hogy régimódi, vannak problémái agyilag is a nagyanyádnak, és nem hiszem, hogy a kora miatt.

Te egyáltalán nem tehetsz arról, hogy így viselkedik. Ha most tényleg teherbe esnél a fiúdtól és megtartanád a gyereket, öreganyád lenne az első, aki felháborodna és elmondana titeket mindennek meg ki akarna tagadni a családból.

Sajnos van, akivel egyszerűen nem lehet jó kapcsolatban lenni, hiába családtag.

2018. márc. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!