Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ha ilyet mond a lányotok az...

Ha ilyet mond a lányotok az anyátoknak, kinek az oldalán állnál? Jogosan háborodott fel a nagymamám?

Figyelt kérdés

A nagymamám nagyon vallásos és elég régimódi, szeret mindenbe beleszólni. 18 éves lány vagyok, a párom ugyanennyi idős, és mikor ezt megtudta a mamám, azonnal erősködni kezdett, hogy a fiú már fizethetne gyerektartást, úgyhogy akár lehetne is gyerekem.


Emellé még rengeteg miatt folyamatosan piszkált, mindenben hibát talált, és én egyszer sem szóltam egy rossz szót sem, nehogy balhé legyen.

Aztán tegnap perceken keresztül traktált azzal, hogy épp itt az ideje, hogy gyerekem legyen, és lezajlott ez a párbeszéd:

"- Mit csinálnál, ha most teherbe esnél?

- Elvetetném.

- Micsoda, az elsőszülött gyerekedet?!

- Nem lehet elsőszülött, ha nem születik meg."


Erre ő összepakolt és hazament, egyikünknek sem veszi fel a telefont azóta.

A szüleim nem hibáztatnak, viszont lelkiismeret furdalásom van (a megjegyzést nem bántam meg, csak félek, hogy miattam anyumat is megutálja). Szerintetek? Jogos a felháborodása, és nekem kéne bocsánatot kérnem?



2018. márc. 10. 12:26
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
75%

17-re:

Igazad van, ez tényleg elég gyanús...

Meglehet, hogy kamu az egész.

2018. márc. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Örülök, hogy mások szerint sem vétettem hatalmas hibát. :)


Aki azt írta, kamu:

amikor leírtam, "keresztény", az volt az eszemben, amiket még pluszban hozzám vágott ("minden bizonnyal azért lettél ilyen, mert nem imádkoztál, és ez Isten büntetése"), viszont ezeket végül nem írtam le.


Egyébként elég sajátos módon az, mert ugyanakkor azt az elvet is vallja, hogy ha egy fiú kérdés nélkül megfogná a mellemet, az teljesen rendben van, az meg nincs, hogy egy évet vártunk a párommal, mielőtt lefeküdtünk, mert egészséges tini ilyet nem csinál. (mindezt onnan tudja, hogy a sokadik szurkálódás után már egyszer-egyszer odavágtam egy információmorzsát, de így leírva gondolom ezt is akarta)


Szóval eh, elég kattos szegény.

2018. márc. 10. 14:34
 23/35 anonim ***** válasza:
70%

Egyébként elég sajátos módon az, mert ugyanakkor azt az elvet is vallja, hogy ha egy fiú kérdés nélkül megfogná a mellemet,..

No comment de meg se lepődök h a vallásosok még a nők is támogatják a nők elenni erőszakot bántalmazást,kérés nélküli taperolást hisz a nő hasznákati cikk a férfiak kedvére. Meg az ilyen nők magukat és másokat is keltetőnek darab husnak tekintik amit a férfi kénye kedve szerint használ akkor is ha nem a párja. Indiában is a nőket a buszon megerőszakolhatják idegenek is csoportosan pl,és semmi büntetés nincs érte,lassan ide jutunk itthon is.

2018. márc. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
79%

Ne bántsátok mar a keresztényeket/keresztényseger egy kattant nagyi miatt. -.-

Semmi köze a vallásának a viselkedéséhez.


Kedves utolsó, a keresztények szerint nincs rendben a nemi erőszak, ez utálatos cselekedet Isten szemében. A szexualitás a kereszténység szerint a két személy kölcsönös önátadása egymásnak, mindenképp szeretetből fakadó dolognak kell lennie.

2018. márc. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
11%
A nagymamádnak van esze és szíve, neked nincs. Nézegess már abortuszos képeket és utána mondd azt, hogy ezt képes lennél megtenni. Bár szerintem neked nem esne meg a szíved a gyerekeden. És én is ott hagytam volna egy ilyen kis ócska ribit, soha többé nem lennék rád kíváncsi, ha az unokám vállalná még a gyilkosságot is, de kefélni azt tud. Ennél még az állatok is értelmesebbek.
2018. márc. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
71%

Mivel őszintén és teljesen oké módon válaszoltál, a sértődés igazán nem a te problémád szerintem.

Én sokkal durvábbat is megértenék, rühellem, ha kislányokat arra buzdítanak, hogy pucér seggre vállaljanak gyereket, pénz, végzettség, lakás nélkül, egy sráccal, aki azért nem tuti, hogy kitart addig, amíg a gyermek kirepül... Miféle gyerektartás? Nem az lenne az elvárt, hogy együtt éljetek? Nem mindig jön össze, de ha rögtön gyerek jön, akkor jóval több az esélye.


De különben is, ez a TE életed. Ha 34 évesen vagy soha nem akarsz szülni, az is te magánügyed...

2018. márc. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
34%

#25: Van, aki eleve nem esik teherbe, de attól még ilyen kérdésre mégis mit válaszoljon, ha NEM akar szülni semmiképp? Nyilván elveteti s nem mindenki olyan széplélek, hogy potenciálisan tönkreteszi több ember életét, csak hogy ne legyen abortusza.

Te ilyen szigorú vagy, más nem gondolja, hogy amíg az ember nem akar gyermeket, addig önmegtartóztatónak kell lennie. Ez nagyon, nagyon irreális dolog. Van, aki jó benne és 30+ évesen veszti el a szüzességét, ha akkora jön össze az egzisztencia s a remélhetőleg megfelelő apajelölt, de valljuk be, ez általánosan nem működne.

De abban sem hiszek, hogy az embernek szülnie KELL 18 évesen, ha nem sikerült a védekezés (ugyebár az önmegtartóztatáson kívült nincs 100%-os).

Nem is értem, hogyan gondolkodhatnak egyesek így. Ha csak normális él valaki, miért kéne tönkretennie az életét nemvárt gyermekkel? Büntetés egy természetes dolog miatt? Brrr. Igen, a magzat él. De az anyja pláne s mindkettőjüknek sokkal több gondot jelenthet, ha megszületik. Bár erről nyilván más gondolatai vannak az egyes embereknek.

2018. márc. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
44%

A szexualitás a kereszténység szerint a két személy kölcsönös önátadása egymásnak, mindenképp szeretetből fakadó dolognak kell lennie.


Akkor miért kutakodnak mindig ők mások hálószobájában és szólnának bele h két ember közt milyen póz a normális.. 26 évesen meg tán nem kell hazarángatni senkit a kereszténységre hivatkozva a párja ágyából. mert még papir nincs náluk...

2018. márc. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
20%
Megnézném a lepontozok fejét ha mellőlük szállna ki,és menne haza telefonhivásra az ágyból a párjuk Anyukához.. Egyből jönne a mama pici fia höbörgés..
2018. márc. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

#25, a kedvedért nézegettem, és még mindig képes lennék megtenni. Nem tartom gyilkosságnak, az embriónak nincsenek érzései, gondolatai, nekem viszont vannak, és igen, jelenleg tönkretenném az életem egy gyerekkel. A kilenc hónapnyi szenvedés pedig rengeteg ahhoz, hogy a végén örökbe adjam.


Lehet, hogy nyers vagyok, viszont teljesen őszinte. És ezt nem véletlenül nem írtam le a kérdésben, nehogy provokáció legyen, de persze már megint megjött a megmondóember, úgyhogy tessék.


Köszönöm a további válaszokat!

2018. márc. 10. 21:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!