Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nézik le azokat, akik...

Miért nézik le azokat, akik idősek otthonába "rakják" a szülőt/nagyszülőt?

Figyelt kérdés

Nagymamám most 90éves,lassan 10 éve él idősek otthonában. Szeret ott lakni, az első év nehéz volt lelkileg,

de már kifejezetten jól érzi ott magát. Sajnos mielőtt bekerült,2 komoly agyvérzésen volt túl,többször összetörte magát,szörnyű volt.Szóbakerült anno,hogy édesanyámmal magunkhozvesszük,de végül anyukám nem úgy döntött.Édesanyám 66 éves,még dolgozik

,én 27vagyok és szintén 8-10órákat dolgozok naponta. Ápolót nem láttuk értelmét alkalmazni,mivel nem lehet ott egész nap, az meg nem elég hogy 1-2órára átnéz valaki,valamint egyikünk sem szerette volna

hogy idegen járjon fel a lakásba. Mamának egész napos "felügyeletre" van szüksége. Az otthon sok pénzbe kerül(230/hó)viszont

24órás "felügyelet", orvos is van, a hely maga szép,tiszta,olyan szinte mint egy szálloda.(Persze láttunk undorító otthonokat is,oda soha nem vittük volna) Vannk barátai ,programokat szerzevnek nekik ott bennt,stb. Ki persze nem mehet de nem is tudna,mert alig tud menni szegény,és hamar elszédül.

Ha egyedül lenne nálunk amíg mi dolgozunk,bármi történik,nem fogunk tudni róla csak amikor hazaérünk.

NYUGODTABBAK vagyunk,amióta otthonban van. Hétvégente sokszor elhozzuk magunkhoz,és sokat látogatjuk.A legfontosabb,hogy mentálisan rendben van,mivel ott sokat beszélget másokkal,nem tompul el,mintha otthon lenne egyedül.Persze drága gyógyszereket is szed,

mielőtt szedni kezdte,nem tudta milyen nap van,éjjel felkelt reggelizni,stb.)

Lényeg:Akárki megtudja,hogy otthonban van ,lekezelő lesz,és milyen undorító,hogy otthonba "raktuk" az

öregasszonyt,és szégyeljük magunkat . Miért nem értik meg,hogy néha jobb megoldás nincsen? Maximum ha "beáldozzuk" a saját életünket?Mert persze,lehetne hogy 67éves anyukám már ne dolgozzon,és otthon maradjon vele,de akkor annyival kevesebb

pénze lenne,valamint szabadidejében sem mehetne sehová,és azért ahhoz még fiatal,hogy "feladja" a saját életét.Szerencsére mamám elég intelligens,és ő is így vélekedik.


2018. márc. 17. 19:06
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:

Remélem azoknak sosem kell majd azért aggódniuk akkor,hogy éppen hol fekszik a nagyanyjuk törött bordákkal,stb...

igen a család a legfontosabb,pont azért választottuk ezt a megoldást.lehet másképp már nem is élne.

2018. márc. 17. 19:32
 12/55 anonim ***** válasza:
91%

6, programokra??? Nem tud járni dolgozni, vagy addig se mehet el otthonról, amíg megnézi a gyerekre ballagását...


Én ápoltam az apósom kicsi baba mellett, de akkor az belefért az életembe. Most már nem biztos, hogy jelen helyzetben beleférne, hogy hónapokig otthon legyek.

Ráadásul szakképzett ápolóként tudom, hogy sokszor a legnagyobb segítség a beteg vagy idős embernek, ha szakemberek látják el.

2018. márc. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
95%

tróger dolog elvárni az ápolást, főleg ha egy demens vén majom vagyok


nem azért vállaltam a gyerekeimet, hogy utána mindenüket feláldozva velem kínlódjanak, amikor náluk is van elég feladat


ellenben örülnék ha elintéznék az otthont, ahol foglalkoznak velem, adnak kaját, mossák a ruháimat, figyelnek a gyógyszereimre

2018. márc. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 A kérdező kommentje:
Mindig azt kapom,hogy "de hát ez a gyerek kötelessége,hogy meghálálja a szülőnek,hogy tisztességesen felvelte" ...
2018. márc. 17. 19:35
 15/55 anonim ***** válasza:
95%
15, mondd meg nekik, hogy a te hálád az, hogy megkeresed a szülő/nagyszülő számára a legjobb megoldást, és esetekben az otthon bizonyult a legjobbaknak.
2018. márc. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
95%
64 (agyilag nulla) százalékos, ugye tudsz szakszerűen beteget ellátni? Tudod úgy fürdeni, forgatni, hogy merre tedd tönkre se a saját derekadat, se neki ne okozz közben fájdalmat? Ki tudod egyedül ültetni, van megfelelő ágya, szoba-wc, minden? Hülye troll vagy, nem több.
2018. márc. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
97%

ma 19:25!


Apám teljesen megtébolyult (demens, skizofrén, paranoid stb), az ágya alatt/mellett aludtam a földön, hogy ne jusson ki a konyhába a késekhez vagy az ablakokhoz, üveges ajtóhoz stb.

Jó alvó vagyok, de akkor olyan fáradtam ébredtem, mintha nem is aludtam volna egy órát sem. Meg ugye nappal sem lehetett aludni, mert akkor is vigyázni kellett rá.


Nemhogy programra nem tudtam elmenni, de még nyugodtan szarni sem!

Szívből kívánom neked ezt az érzést!

2018. márc. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
95%
Mint írtam, én is megoldottam. De értek is hozzá. És ettől még nem gondolom, hogy mindenkinek ezt kell tennie. Sőt, van, amikor a legrosszabb megoldás.
2018. márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
98%

#6: mi akkor adtuk anyut otthonba, amikor a doki azt mondta, hogy 24 órás felügyeletét igényel, addig ápoltam...

Oda akartam költözni, és akkor derült ki, az nem elég.


Ugyanis ez nála a következőről szólt.

- Boltba, patikába csak akkor mehettem, ha volt ott valaki, aki addig figyelt rá.

- Fürdés, wc dettó. WC nyitott ajtónál, hogy rálássak, tusolás, amikor elaludt, villámgyorsan.

- Fel kellett volna mondanom a munkahelyemen. Ápolási segélyből megélni nem lehet.

- Akkor aludtam, amikor valaki leváltott, mivel amíg anyu aludt, én virrasztottam, ne csináljon hülyeséget, ha felébred.

- Nagykéssel kergetett, hogy takarodjak a házából, mert nem ismert meg, azt hitte betörő vagyok. Aztán kirohant az utcára meztelenül, azt kiabálva, hogy meg akarom ölni. Szerencsére a szomszédok tudták, mi a szitu.


Másfél hétig bírtam, szabi mellett, amíg az otthont elintéztük. Hosszú távon nem ment volna.

De érdekelne, te hogyan oldanál meg egy ilyen helyzetet. Miből élnél? Hogyan oldanád meg, hogy öt percre sem hagyhatod egyedül?

2018. márc. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
92%

Én nem nézem le, az életem felét a haldokló/demens rokonaim között töltöttem. Az utolsó hetekben nálunk is intézeti vége lett, mert brutális kimerítő és elfogy az erő meg lehetőségek is.


De azt mélyen megvetem, aki egyszer bedugja a papát vagy a nagyit, utána jobb esetben karácsonykor jut eszébe, hogy jé, ott is van egy rokona. Nem egy ilyen van (megkockáztatom a többség sajnos ilyen), a mai napig járok idősek otthonába önkénteskedni, vittünk karácsonyi ajándékokat, és nem egy öreg várja nagyon a családját, akik persze nem fognak jönni... ahogy nem jöttek korábban sem. Ez rém undorító.


Azokat is szánom, akik huszon-harmincas éveikben járva szépen elmagyarázzák nagy mellénnyel itt, hogy ők hogy fognak önkéntesen otthonba menni... Nagypapámra emlékeztet, aki éveken keresztül várta, hogy elhúzzanak otthonról a gyerekei és végre "nyugalomban" maradhasson. Most áttétes rákosként hálát az égnek, hogy az egyik gyerekével és az unokáival élhet és nem hatodmagával kell fetrengenie az ápolónő kegyelmére bízva magát.

2018. márc. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!