Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nézik le azokat, akik...

Miért nézik le azokat, akik idősek otthonába "rakják" a szülőt/nagyszülőt?

Figyelt kérdés

Nagymamám most 90éves,lassan 10 éve él idősek otthonában. Szeret ott lakni, az első év nehéz volt lelkileg,

de már kifejezetten jól érzi ott magát. Sajnos mielőtt bekerült,2 komoly agyvérzésen volt túl,többször összetörte magát,szörnyű volt.Szóbakerült anno,hogy édesanyámmal magunkhozvesszük,de végül anyukám nem úgy döntött.Édesanyám 66 éves,még dolgozik

,én 27vagyok és szintén 8-10órákat dolgozok naponta. Ápolót nem láttuk értelmét alkalmazni,mivel nem lehet ott egész nap, az meg nem elég hogy 1-2órára átnéz valaki,valamint egyikünk sem szerette volna

hogy idegen járjon fel a lakásba. Mamának egész napos "felügyeletre" van szüksége. Az otthon sok pénzbe kerül(230/hó)viszont

24órás "felügyelet", orvos is van, a hely maga szép,tiszta,olyan szinte mint egy szálloda.(Persze láttunk undorító otthonokat is,oda soha nem vittük volna) Vannk barátai ,programokat szerzevnek nekik ott bennt,stb. Ki persze nem mehet de nem is tudna,mert alig tud menni szegény,és hamar elszédül.

Ha egyedül lenne nálunk amíg mi dolgozunk,bármi történik,nem fogunk tudni róla csak amikor hazaérünk.

NYUGODTABBAK vagyunk,amióta otthonban van. Hétvégente sokszor elhozzuk magunkhoz,és sokat látogatjuk.A legfontosabb,hogy mentálisan rendben van,mivel ott sokat beszélget másokkal,nem tompul el,mintha otthon lenne egyedül.Persze drága gyógyszereket is szed,

mielőtt szedni kezdte,nem tudta milyen nap van,éjjel felkelt reggelizni,stb.)

Lényeg:Akárki megtudja,hogy otthonban van ,lekezelő lesz,és milyen undorító,hogy otthonba "raktuk" az

öregasszonyt,és szégyeljük magunkat . Miért nem értik meg,hogy néha jobb megoldás nincsen? Maximum ha "beáldozzuk" a saját életünket?Mert persze,lehetne hogy 67éves anyukám már ne dolgozzon,és otthon maradjon vele,de akkor annyival kevesebb

pénze lenne,valamint szabadidejében sem mehetne sehová,és azért ahhoz még fiatal,hogy "feladja" a saját életét.Szerencsére mamám elég intelligens,és ő is így vélekedik.


2018. márc. 17. 19:06
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
17%
Ilyen helyzetekben derül ki, hogy ki az igazi barát.
2018. márc. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 A kérdező kommentje:
#23,azokat én is elítélem,akik sosem látogatják,de még csak nem is telefonálnak, és csak meghalni teszik be az időseket...persze van,aki külföldön él,de azt hogy karácsonyra sem mennek be,azt kegyetlennek tartom..sajnos vannak ilyenek,és nem is kevesen.
2018. márc. 17. 20:05
 23/55 anonim ***** válasza:
90%

Én is magam fogok otthonba vonulni.

A gyerekeim ne áldozzák fel évekre az életüket. És igen, tudjanak programokra is elmenni.

A család a legfontosabb. Éppen ezért nem tenném ki ennek a gyerekeimet.

2018. márc. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
93%

6#


Te mégis hogy jössz ahhoz, hogy másokat (és mások életét) megítéld?


"a család a legfontosabb"


Egy ápolásra szoruló, idős és beteg embert NEM LEHET otthon ellátni. Tudom, sokan csinálják, de az esetek 95%-ában ez nem megfelelő ápolás, a maradèk 5% pedig azért jó, mert ott a gyerek maga is szakember.

Hogy tudod úgy forgatni, vetkőztetni, fektetni, hogy az ne tegyen kárt benne?

Ha hirtelen rosszul lesz, mit csinálsz vele?

Ha esetleg annyira problémás, akkor hogyan érteted meg vele, hogy márpedig most fürdenie kell, most ennie kell stb?


És igen, egy huszon-harmincakárhány évesnek is joga van programokra járni. Az mondjuk más kérdés, hogy ápolásra szoruló ember mellett dolgozni se lehet, tehát akkor miből is fog megélni? Sőt miből is fogja ellátni/ápolni a rokont?

2018. márc. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
94%
Az otthon gondozó hősöknek: nagypapám néhány éve arra ébredt, hogy a rendőr a papírjait kéri, mert nagymamám bejelentette, mint lakásfoglalót. Ezt nem lehet ép ésszel évekig csinálni sajnos.
2018. márc. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 A kérdező kommentje:

Mindig emlékezni fogok a napra,amikor már elvittük a mama cuccait,teljesen üres volt a lakása,(el is adtuk)és utoljára voltunk ott,Mama könnybelábadt szemekkel kérdezte,hogy "Akkor én ide már soha többet nem jövök vissza?" sosem felejtem el mert életem egyik legszomorúbb napja volt.

Akkor merült fel bennünk,hogy lehet rosszul dönöttünk,(Illetve anyum,én akkor még tini voltam)és hogy biztos depressziós lesz..de szerencsére beigazolódott,hogy jó döntés volt.

2018. márc. 17. 20:17
 27/55 anonim ***** válasza:
16%
Nem azt mondtam,hogy ő huszonévesen ne dolgozzon de az anyja már idősebb nő!!! az ő korában már illik nyugdíjba menni
2018. márc. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező! Leírnék neked két esetet, amelyekkel találkoztam, talán lesz, amelyik tanulsággal szolgál:

1.Gyerekkori barátnőm öregek otthonában helyezte el depressziós, cukorbeteg nagymamáját (80), akit friss házasként, terhesen már nem tudott ellátni. Felelősségteljesen egy jó otthont keresett, ahol a nagymama még 12 évig élt, minden kényelemmel, még úszni is volt lehetősége. És minden második hétvégén elhozták magukhoz, karácsonykor és nyáron pedig több hétre. Az, hogy a nagymama szép kort ért meg, szerintem annak is köszönhető, hogy a barátnőm felelősségteljesen gondoskodott róla, de közben a saját családja sem ment tönkre.

2.Egy kolléganőm pár évvel ezelőtt mindenki megdöbbenésére kilépett a munkahelyről, azzal, hogy idős, beteg, 24 órás felügyeletre szoruló édesanyját kell ápolnia. A kolléganőm jó ötvenes volt, az élettársa 57-58 év körüli, a mama nem tudom, az biztos, hogy 80+. A lényeg, hogy egy-két évig húzták, ezután a kolléganőm élettársa hamarosan elhagyta őket. A kolléganőm és az anyukája a mama nyugdíjából és az ápolási segélyből éltek. A rezsit sem tudták fizetni (gyógyszerköltségek, élelmiszer), hamarosan kikapcsolták a villanyt és a gázt. Az idős mama ezt követően hamarosan meghűlt és tüdőgyulladásban meghalt.Az egyetemi diplomás kolléganőmet, akinek már csak 5-6 éve lett volna a nyugdíjig, már nem vették vissza a munkahelyére (hozzánk), kb. ez volt az utolsó információ, ami eljutott hozzám, nem tudni, hogy most mi van vele, de az biztos, hogy tönkrement az élete, és végül is az anyukája is amiatt halt meg, hogy nem egy jobb fajta otthonba került, hanem megfázott a fűtetlen lakásban. Hosszabb és tartalmasabb élete lehetett volna egy otthonban, a kolléganőmnek sem ment volna rá a munkája és a párkapcsolata, szerintem az anyukája sem ilyen sorsot szeretett volna neki.

2018. márc. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:
Miért illik?Magyarországon sokan dolgoznak még ebben a korban,hogy normális nyugdíjuk legyen.
2018. márc. 17. 20:24
 30/55 A kérdező kommentje:

#29,es

Köszi a történeteket, érdekes volt olvasni, a második eset nagyon szomorú ... és gondolom több emberrel is megtörténik ez.

Sajnos nagyon drágák a jó intézetek,mert a havidíjon kívül le kell tenni az elején X milliót , és az olcsóbbak sokszor nagyon igénytelenek, kb elfekvők ahol tényleg csak meghalni vannak ott az idősek, akármilyen szörnyen hangzik. rémes helyeket láttam,amikor otthont kerestünk . és azok sem voltak sokkal olcsóbbak :(

2018. márc. 17. 20:30
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!