Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nézik le azokat, akik...

Miért nézik le azokat, akik idősek otthonába "rakják" a szülőt/nagyszülőt?

Figyelt kérdés

Nagymamám most 90éves,lassan 10 éve él idősek otthonában. Szeret ott lakni, az első év nehéz volt lelkileg,

de már kifejezetten jól érzi ott magát. Sajnos mielőtt bekerült,2 komoly agyvérzésen volt túl,többször összetörte magát,szörnyű volt.Szóbakerült anno,hogy édesanyámmal magunkhozvesszük,de végül anyukám nem úgy döntött.Édesanyám 66 éves,még dolgozik

,én 27vagyok és szintén 8-10órákat dolgozok naponta. Ápolót nem láttuk értelmét alkalmazni,mivel nem lehet ott egész nap, az meg nem elég hogy 1-2órára átnéz valaki,valamint egyikünk sem szerette volna

hogy idegen járjon fel a lakásba. Mamának egész napos "felügyeletre" van szüksége. Az otthon sok pénzbe kerül(230/hó)viszont

24órás "felügyelet", orvos is van, a hely maga szép,tiszta,olyan szinte mint egy szálloda.(Persze láttunk undorító otthonokat is,oda soha nem vittük volna) Vannk barátai ,programokat szerzevnek nekik ott bennt,stb. Ki persze nem mehet de nem is tudna,mert alig tud menni szegény,és hamar elszédül.

Ha egyedül lenne nálunk amíg mi dolgozunk,bármi történik,nem fogunk tudni róla csak amikor hazaérünk.

NYUGODTABBAK vagyunk,amióta otthonban van. Hétvégente sokszor elhozzuk magunkhoz,és sokat látogatjuk.A legfontosabb,hogy mentálisan rendben van,mivel ott sokat beszélget másokkal,nem tompul el,mintha otthon lenne egyedül.Persze drága gyógyszereket is szed,

mielőtt szedni kezdte,nem tudta milyen nap van,éjjel felkelt reggelizni,stb.)

Lényeg:Akárki megtudja,hogy otthonban van ,lekezelő lesz,és milyen undorító,hogy otthonba "raktuk" az

öregasszonyt,és szégyeljük magunkat . Miért nem értik meg,hogy néha jobb megoldás nincsen? Maximum ha "beáldozzuk" a saját életünket?Mert persze,lehetne hogy 67éves anyukám már ne dolgozzon,és otthon maradjon vele,de akkor annyival kevesebb

pénze lenne,valamint szabadidejében sem mehetne sehová,és azért ahhoz még fiatal,hogy "feladja" a saját életét.Szerencsére mamám elég intelligens,és ő is így vélekedik.


2018. márc. 17. 19:06
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
92%
#28: anyukám 69 évesen halt meg, súlyos demensként. Én akkor voltam 42 éves. Hogy a francba mehettem volna nyugdíjba?
2018. márc. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
90%

64-és, ne trollkodj tovább, unalmas.

Egy nyugdíjas 60 felett nem feltétlenül alkalmas arra fizikailag, hogy eladók egy magatehetetlen embert, vagy hadakozzon valakivel, aki szellemileg nem ép és le akar éppen lépni.

2018. márc. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
89%
29-es voltam. Az első történetben említett otthon vidéken volt, emiatt volt viszonylag jó és megfizethető. Persze biztosan Budapest közelében is vannak ilyenek, de kb. ez kb. az az árkategória volt, amit te is írtál és nagyon tiszta, kényelmes, és tényleg törődtek az idősekkel.
2018. márc. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
91%

28#

Nem azt mondtad.


"igen önzők vagytok, te is meg anyud is"

(Bár a választ nem találom, tehát nem valószínű, hogy pontos).


Szerintem sem azt mondtad.


----


Megint kiemelném: "dolgozzon".

Meg programokra járjon és pihenjen. Ugyanis normális embernek nem a szenvedésből áll az élete, és lehetőleg a prolik (pl.: te) ne erőltessék a másikra az "érték"rendjüket.

Nem azért van szabadideje egy embernek, hogy azt feleslehesen a másikra pazarolja.*


---


Mi az, hogy "illik"?

-Normális nyugdíjért márpedig kell ennyit dolgozni. Főleg, ha mondjuk a 40 ledolgozott év sincs meg.

-Ha nyugdíjba megy, akkor azért látjuk, hogy a munkáját sem tudja már végezni, mert idős. Akkor hogy tudna ellátni normálisan/szakszerűen egy még rosszabb állapotban levő, nála idősebb rokont?



*Arra még mindig nem reagàltál, hogy otthon NEM LEHET ellátni egy beteg, idős, felügyeletre szoruló embert.

2018. márc. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
89%
Szeretem, amikor valaki úgy gondolja, hogy mindent fel kell adni egy idős szülő/nagyszülő ápolásáért. Nálunk a következő a helyzet: én 47 éves vagyok, még bőven dolgozom tizen-huszon évet, öcsém 43, így ő is. Anyám 69, de olyan az egészségi állapota, mintha 89 lenne. Lakáson belül pár lépés bottal, ezen felül millió egyéb betegség, jelenleg is kórházban van. Jelenleg még megoldjuk, hogy bevásárolunk, elvisszük orvoshoz, én kifizetem a takarítást, mert nekem nincs rá időm. De ott tartunk, hogy egyre gyengébb, már gond a fürdés is. Viszont én nem 8-4-ig dolgozom, hanem jóval többet és elég összevissza időrendben. Más munkát a "szakmámból" kifolyólag nem tudok keresni, és egyébként is, olyan munkahely nincs, ahol azt mondják, hogy nem kell bemenni dolgozni, csak a fizetést vegyem fel, és ápoljam anyámat. Nekem is van családom, a kisebbik fiam még bőven iskolás, egyedül nevelem. Nyilván nem tudok itthon maradni ápolási díjon, mert akkor mehetünk a híd alá. Hazaérek este nyolckor, hogy a fenébe lássam el?? Ráadásul én sem bírok mindent, anyám 160 kiló, már most is probléma, hogy a múltkor, mikor leesett az ágyról, alig bírtam összekaparni, mert nemhogy felkelni nem tud egyedül, de segíteni sem tud abban, hogy összeszedjem. Mit csinálok, ha délelőtt elesik, én meg csak este találom meg? Ráadásul ápolónő sem vagyok, nekem nem menne a pelenkázás, forgatás, stb. Öcsémnek is van családja, ő sem maradhat otthon. Mi a megoldás?? Összeköltözni nem tudunk a lakások méretéből adódóan, de nem is lennék hajlandó, mert anyámnak nincs egyszerű természete, nem teszem tönkre az egész családomat. Annyit tudtam tenni, hogy egy épületbe költöztem vele, így ha gyorsan kell menni - és éppen itthon vagyok - akkor megyek, de nemsokára ez is kevés lesz. Tegnap beszélgettünk öcsémmel, hogy fogalmunk sincs, hogy mit fogunk tenni, mert nem lehet mindig mellette valaki.
2018. márc. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
83%

Nyugi, ezeknek az előítéleteknek a nagy része két dologból fakad:


- még sosem ápoltak valóban problémás beteget, csak hozzájuk költözött a szellemileg ép nagyi, akivel sok gond nem volt.


- nem láttak normális otthont.


Én nagymamám is egy ilyen helyen volt az élete utolsó 5-6 évében és nem bántuk meg. Nem is mi küldtük, mert amikor beköltözött, akkor még el tudta látni magát. Egyszerűen egyedül volt. Mivel jó állapotban volt, ezért sokáig simán ki be járkálhatott, magától is átjött hozzánk, főztek, mostak rá, saját szobája volt egy kis fürdővel, tényleg mint egy hotel. Sajnos aki nem látott erre még jó példát az sokszor az állami elfekvőkkel azonosítja ezeket a helyeket.

2018. márc. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
57%

Szóval azt gondoljátok, hogy amikor szorult helyzetben vagy, mint a jelen példában, amikor egy családtagod otthonba juttatásáról van szó az életedben, akkor nem tudod meg, hogy ki az igazi barátod, aki meghallgat és támogat, segít neked és ki az, aki csak ismerősként tekint rád és elítél anélkül, hogy meghallgatna?


Érdekes gondolat menetetek van.

2018. márc. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
85%

Mert hazánkban mindenkit le kell nézi, aki nem döglik bele a boldogtalanságba, robotba, értelmetlen önfeláldozásba. Vonatkozik ez azokra a fiatal anyukákra is, akik segítséget mernek kérni a baba mellett, és azokra is, akik nem áldozzák fel az egzisztenciájukat, normál életvitelüket.


Én csak azt tudom, hogy a gyerekeimtől soha, de soha nem fogom elvárni, hogy a saját gyerekeik helyett is velem foglalkozzanak, minden szabad percüket rám áldozzák, mert nem ez a természet rendje. Az idős szülőről való szeretetteli gondoskodás nem azt jelenti, hogy tönkre kell tenni a saját és a fiatalabb generáció életét (simán szétmehet egy család, ha magukhoz veszik a 24 órás ellátást igénylő rokont).


Sokat lehetne erről még írni, de nem érdemes, aki látott már közelről olyan önfeláldozást, amiről írtam, azt érti, miért gondolom, hogy nem helyes, aki meg csípőből kegyetlennek tart mindnekit, aki nem akar tönkremenni, az úgyis beleköt abba, amit írtam.

2018. márc. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
76%

Apámról (55 éves) tavaly derült ki, hogy daganatos beteg, ráadásul áttétekkel. Házvásárlásban voltunk, így párhuzamosan költöztünk és vittem őt pár hét leforgása alatt 2 műtétre (egyikre a lakóhelyünktől 250 km-re). Másból sem állt a nyarunk, mint pakolás, hivatalos ügyek/hitel intézése az új otthonunk miatt, kórházba rohanás, majd patika/bevásárlás/kutya intézése apámnak (azóta pedig kemókra hordjuk). Mindezt munka és egy bölcsis gyerek mellett, akinek a nyári szünetét is meg kellett oldani.

Sírtam 1-1 kórházi látogatás után, amikor nekem kellett apámat fürdetni vagy éppen velem akarta a pelenkáját lecseréltetni, miközben a gyerekünket csak az esti fürdetésnél láttam. Lelkileg és fizikailag is elfáradtam, főleg az állandó készültség miatt, illetve a gyerekünk kapcsán, aki elkezdett fura "tüneteket" produkálni. Akkor behúztam a féket. Apámnak - aki most el tudja látni magát - nem igazán tetszik, hogy nem futok hozzá naponta és nem érti, miért nincs mindig időnk rá.

Ha rosszabbodik majd az állapota, biztos hogy külsős segítséget veszünk majd igénybe.

2018. márc. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
14%

230/hó nagyon sok pénz. nem semmi, hogy ennyit elkérnek.

én inkább fizetnék egy nővért, aki mindig odamegy. vagy akár ott is lakik.

2018. márc. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!