Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Soha nem èrtettem, hogy a...

Soha nem èrtettem, hogy a kisebb korosztálynak mi baja a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

Èn most 13 èves vagy ès rengeteg időt töltöttem a nagyszüleimmel viszont sosem volt semmi bajom velük sőt nagyon szeretem ès sosem èrtettem hogy az osztálytásaimtól mi ez a nagy visszhang ,hogy :Utálom a nagymamám/nagytatám ,mert ez az . Ez a 2 generáció közti külömbsègek miatt van vagy csak èn vagyok hülye ahogy ők állítják?

Elnèzèst a helyesírási hibákèrt.



2018. ápr. 10. 21:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%

>Utálom a nagymamám/nagytatám ,mert ez az

Valószínűleg a kutya az "ez az" magyarázat alatt van elásva. Ok nélkül nem utálja senki a családtagjait.

2018. ápr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%

Nekem semmi nem volt, mert értelmes, gondolkodó emberek voltak, csomó mindenhez értettek, és szerettek minket.

Rengeteget tanultam tőlük.


Ám exem nagyanyjától a hideg rázott, egy erőszakos, vallási fanatikus idióta volt, ráadásul folyamatosan politizált. Hányinger volt az az asszony, képes volt felhvni és lebxni apát, hogy mi az, hogy nem kereszteltek meg babaként. Na, ezek után inkább hagyjuk...

2018. ápr. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
89%

Na igen, nem mindenkinek vannak jó nagyszülei :) Én pici koromban rengeteget voltam nagyimnál, úgy gondoltam, szeretjük is egymást, de ahogy nőttem és jött a suli, ritkábban tudtam elmenni hozzá, úgy távolodtunk egymástól. Magától sosem keresett. Soha. Nem jött el sehova, nem látogatott meg, mert mindig "fájt a lába". Mindeközben a mostohatestvér életét végigasszisztálta, látogatta, segítette. Nekem nem jött el sem a szalagavatómra sem a ballagásomra.

Megszakadt köztünk a kapcsolat, mert én nem kerestem, nem volt része az életemnek és ő sem engem.

Nemrég mentem hozzá újra, eszembe jutott, hogy talán segítségre lenne szüksége, már fejben azt latolgattam, hogy ha gondozni kéne akkor hogy tudok eljárni hozzá, de ó, mekkorát tévedtem :D Kiderült, hogy éli életét, születésük óta a mostohatesó gyerekeit pesztrálja, még jelen pillanatban is cipeli őket mindenhova, értük megy suliba, vigyáz rájuk, gondoskodik róluk. Na ott nem volt gond a kapcsolattartással. Én meg egy normális szót nem tudtam váltani vele, mert a mostohatesó gyerekein kívül nem volt miről témázni. Most gondoltam bele, hogy a gyerekkorom tulajdonképpen annyiból állt, hogy anyám lepasszolt hozzá, ő meg kidobott az udvarra, hogy foglaljam el magam. Persze, én mindig jó emlékként gondoltam rá, mert élveztem a lakótelepi nyüzsgést és fel is találtam magam, de most megvilágosodtam, hogy valójában csak nyűg voltam neki.

Kissé rosszul esett. Többet nem beszélek vele sajnos. Számomra idegen ember.


Na, jól kipanaszkodtam magam, csak még nagyon friss :D Lényeg a lényeg, jó, hogy ha neked jófej nagyszüleid vannak, de sajnos nem mindenkinek adatik meg. Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy miért nem jön ki mindenki jól a szüleivel. Na arról is tudnék mesélni :))

2018. ápr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Mikor megvettük az első bikinimet, a mama lek.rvázott. Amikor megtudta, hogy nem esszük meg a fehér csokit, azóta csak azt kapunk. A tesóm kicsiként nem ehetett fagyit, mert asztma szerű tünetei lettek tőle, de olyan szinten, hogy rohanni kellett a gyerekorvoshoz életmentő injekcióért, különben megfulladt volna. Mama persze rögtön fagyit adott neki, amint lehetősége nyílt rá, utána meg szaladhattunk a dokihoz. Volt, hogy elvitt oviba, ki volt készítve a ruhám, táskába a reggelim. Az kikészített ruha helyett keresett másikat nekem a szennyesben, a reggelimet kizabálta, és csomagolt helyette vastagon zsíros kenyeret. Az másnap szóltak anyának, hogy ne csomagoljon zsíros kenyeret, mert nem eszi meg a gyerek . . .

Mindig igyekezett ott keresztbe tenni, ahol csak tudott. Amióta ritkán találkozunk, mondhatni normalizálódott a helyzet, én se hánytorgatom fel a múltat, és neki sem adok esélyt, hogy bántson.

2018. ápr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
68%

Nehéz eset volt a nagymamám, folyton nyaggatott valamiért, de imádtam őt is és a nagyapámat is. Tudtam volna kamaszként rosszat mondani róla, ha akarok, de minek? Nem rosszindulatból csinált soha semmit, csak más volt a világképe. Ahhoz képest én tenyéren voltam hordozva.

Nagyapám két éve ment el, nagymamám tavaly. Még mindig fáj a hiányuk.


Az említett kamaszoknál általában az empátia, a beleérző képesség hiányzik, hogy megértse, miért viselkedik úgy a nagyszülő, ahogy.

Tisztelet a kivételnek, nyilván rossz emberek voltak és lesznek is.

2018. ápr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Tehát mivel ezt nem mondtan el konkrétabban most leírom :

A "ez az" rèszt fejtem ki kicsit jobban:

Tehát itt semmi agreszív dologra nem kell gondolni hanem ilyenek mind például a segítsèg vagy ha valamit nem èrtenek a TV-n akkor mutassa meg nekik de ez számára akkora teher vagy csak analfabétának mutatja a nagyszüleit be ez. Szerintem a segítsèg alap lenne mivel èrtem is sokat tettek ,de abba nem gondoltam bele hogy lehet rossz nagyszülő is .


Köszönöm a válaszokat!

2018. ápr. 11. 14:38
 17/17 mi a fene ***** válasza:
68%

9-esnek.Milyen Milyen jövő eladásról beszélsz ? Családi pótlékot adóztatni, gyest vagy gyed-et jövedelmez kötni, és megvonni, ha dolgozol az jövő ?Mindenkinek meg vivni a maga harcát, vagy el lehet menni ! Mondta Gyurcsány !Óvodák, iskolák, bölcsödék épülnek falun is , ez nem jövő ? CSOK. kedvezményes kölcsön, hitel elengedés kismamáknak, Gondolkozz !

10-esnek Miért baj, ha 3/4 8k-or fel kell kelni kertészkedni.Nem lesz ám különb a gyerek, ha délig alszik !Aztán meg nem tud helyt állni a munkahelyen !

2018. ápr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!