Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nálatok is szakadt már el a...

Nálatok is szakadt már el a cérna?

Figyelt kérdés

Két lányunokámra vigyázok (3 és 6 évesek), de tegnap, mint akik megbolondultak. Egyszerűen nem bírtam velük. Akármit kértem tőlük, semmi. Nem fogadtak szót. Nem részletezem, csak a fő okot, amiért írok: a nappaliban van egy állólámpa. Elkezdték felváltva kapcsolgatni. Hol fel, hol le. Rájuk szóltam, fejezzék be! Kb. már huszadszorra szóltam, de csak henteregtek a földön a nevetéstől, mert látták rajtam, hogy ideges vagyok. Mint írtam, már előtte is kiakasztottak.

Mindkettő kapott egy fejbeverést, és kizavartam őket. Meglepődtek, de még utána is csak vigyorogtak.

Azért nem értem az egészet, mert egyébként teljesen értelmes, aranyos lányok, de mint akiket megszállt a kisördög. Anyjuknak elmesélték, hogy a Mami megvert. :) Annyit mondott, mert biztos megérdemeltétek. De azóta is bánt a dolog.

Kérdés a nagyszülőkhöz. Nálatok is előfordult, hogy odacsaptatok a gyereknek, mert a hatvanadik felszólításra se fogadnak szót? Mint írtam, kicsik még.



2018. júl. 9. 13:39
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
73%
Persze hogy előfordult már, normális is. Csak a gyakoris véranyák szerint a főbűnök egyike. Ne érezd rosszul magad, főleg ha az anyjuk szerint is megérdemelték.
2018. júl. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
77%
én is kikaptam néha a nagymamámtól gyerekként, mégis felnőttem :)
2018. júl. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Látom, megy a lepontozósdi. Akkor indokoljátok meg kedves anyukák (mert gondolom ők azok), hogy miért nyomtok nem hasznos jelet az előző két válaszolónak, mert az a legkönnyebb. Akkor írjatok is, ne csak a pirosat nyomjátok. Kíváncsi volnék, kinél nem szakadt el még az a bizonyos cérna. Mert szerintem igenis van az a helyzet. Lehet mondani, hogy ha tehetetlen dühödben odacsapsz, az nem megoldás. De mint írtam, egész nap meg voltak bolondulva, már előtte is felhúzták az agyam.
2018. júl. 9. 14:15
 4/33 anonim ***** válasza:
92%

Hm, mintha unokatesóm két lányáról lenne szó. Ők egyáltalán nem tisztelik a nagyijukat (meg senkit).

Nekem is kellett párszor rájuk vigyázni, őszinte leszek, az első nap után bőgtem otthon este, pedig nem vagyok sírós. :D

Én utána ilyenekkel fenyegettem őket, hogy kidobom a játékaikat, stb.


Ne bántson, hisz vigyorogtak rajta.

2018. júl. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
42%

Én speciel nagyom kiakadnék, ha anyu, vagy anyósom kezet emelne a fiamra. Biztos, hogy utána nem maradna vele egyedül.

De ehhez mondjuk hozzátartozik, hogy én rendesen nevelem, soha nem tiszteletlen senkivel. Soha nem ütöttem meg, de sikerült jólnevelt fiút nevelni belőle. Itt ez a szülők sara, nekik kéne normális viselkedésre tanítani a gyerekeiket.

2018. júl. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Becsülöm benned, hogy legalább írtál. Nem anyós vagyok, hanem a lányom gyerekei. Én se ütöm-verem őket. Láthattad, leírtam. Arra a bizonyos cérnára kérdeztem rá, amikor igen, lehet, hogy a saját gyengeséged, ha már csak így tudod őket megregulázni, de legyél csak egyszer is abban a helyzetben és majd megtudod. Nincs mindenkinek egyforma türelme minden nap, az szinte biztos.
2018. júl. 9. 14:54
 7/33 anonim ***** válasza:
38%

Nem anyós vagyok, - akkor mi? :D


Anyós vagy, hiszen a lányodnak van egy férje is, és ŐK a család.

2018. júl. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
64%
Kedves Kerdező! Ne legyen lelkifurid, teljesen normális a reakciód, és túlélték a büntetést a lányok. Érdekes amúgy, engem nem zavarna, ha anyu csapna rájuk , de az anyóstól nem viselném el. Lehet lepontozni, én már csak ilyen vagyok 😉 3 gyerekes anyuka
2018. júl. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
75%
Olyan nincs hogy vkinek sose szakad el a cérna, még a legtürelmesebbeknek is olykor! Aki az ellenkezőjét állitja az hazudik.
2018. júl. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
29%

"Fejbeverést kaptak".


Nyilván nagyon rád vannak szorulva a szülők, mint ingyenszitterre, azért hagyják még mindig, hogy vigyázz a gyerekekre.


Nem, nem ütünk gyereket. Akkor sem, ha nyugdíjas ingyenszitter vagyunk, és mint ilyen, "ideges", mert kapcsolgattak egy állólámpát és te ezért ütötted őket.

2018. júl. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!