Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nálatok is szakadt már el a...

Nálatok is szakadt már el a cérna?

Figyelt kérdés

Két lányunokámra vigyázok (3 és 6 évesek), de tegnap, mint akik megbolondultak. Egyszerűen nem bírtam velük. Akármit kértem tőlük, semmi. Nem fogadtak szót. Nem részletezem, csak a fő okot, amiért írok: a nappaliban van egy állólámpa. Elkezdték felváltva kapcsolgatni. Hol fel, hol le. Rájuk szóltam, fejezzék be! Kb. már huszadszorra szóltam, de csak henteregtek a földön a nevetéstől, mert látták rajtam, hogy ideges vagyok. Mint írtam, már előtte is kiakasztottak.

Mindkettő kapott egy fejbeverést, és kizavartam őket. Meglepődtek, de még utána is csak vigyorogtak.

Azért nem értem az egészet, mert egyébként teljesen értelmes, aranyos lányok, de mint akiket megszállt a kisördög. Anyjuknak elmesélték, hogy a Mami megvert. :) Annyit mondott, mert biztos megérdemeltétek. De azóta is bánt a dolog.

Kérdés a nagyszülőkhöz. Nálatok is előfordult, hogy odacsaptatok a gyereknek, mert a hatvanadik felszólításra se fogadnak szót? Mint írtam, kicsik még.



2018. júl. 9. 13:39
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
25%
Igen, végigolvastam, sokat mond, hogy ha nem tetszik a válasz, rögtön így kezdesz magyarázkodni. Teljesen mindegy, hol, milyen erővel és hogyan ütötted meg őket, ez semmin sem változtat. Nem érdemelték meg. Nem létezik olyan szituáció, ahol egy kisgyerek megérdemelné az erőszakot. Mindegy, hogy próbálod megmagyarázni magadnak, hogy rendben van, amit csináltál, mert nincs. Inkább valld be magadnak, hogy hibáztál és kérj bocsánatot a gyerekektől.
2018. júl. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
79%

Előre leszögezem, egyelőre NINCS gyerekem (már csak ezért is kapni fogom a lepontozásokat)


Engem gyerekkoromban vertek, emiatt már egy kis pofontól, vagy bármitől eltört a mécses, és felnőttként is egy pofonra, vagy bármilyen arconcsapásra túlreagálok, és verekedésbe kezdek.

Ha a két gyerek csak vigyorgott ezen, akkor gondolom, az édesszüleik se verik őket, és épp, hogy meglegyintetted őket, fel se fogták rendesen. Ne legyen emiatt lelkiismeretdurdalásod, ha bántottad volna őket, akkor most arról írnál ki kérdést, hogy a két unokád zokog... De gondolom nem ezt teszik, hanem egy játékkkal telt nap után alszanak :)

2018. júl. 10. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
51%
Jajjjittteneeem, megjelentek a "soha nem verem meg" minta anyák, akiknek a gyerekei sosem rosszabb, sosem szólnak vissza, sőt mi több, annyira intelligensek, hogy 2 evesen késsel villával esznek! Nem megverte őket, adott egyet a fejükre! És? Képmutatóak vagytok. Én is kaptam a mamámtól a seggemre, mert sokadszorra tiszteletlen voltam és nem fogadtam szót, utána nem is mertem vissza ugatni éssss lám, normális felnőtt lettem. Egyesek nem tudnak nevelni, mert jaj még csúnyán sem nézek a gyerekre, mert sérül a lelke, amúgy meg egy neveletlen fadarab, de a szülőnek nem esik le, csak mindenki másnak...
2018. júl. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
48%
14# és még te dolgozol bölcsiben? Ilyen szöveggel nem tudom, mit keresel ott. Neked sem való gyerek.
2018. júl. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ne filózz ezen túl sokat.

Egy őszinte reakció volt..egy legyintés nem verés.

Nem vagyok híve semmiféle erőszaknak, de azt is látom, hova vezet a teljes erélytelenség egy gyereknél.

Ha nem lehet őket leállítani otthon egy biztonságos helyzetben, mi történik, ha mondjuk az úttest kellős közepén jön rájuk a bohóckodhatnék?

2018. júl. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
17%

23

A verés, ütés, legyintés, tockos, pofon, odacsapás nem nevelés, hanem az, ami: fizikai erőszak.


Így a litániád nem érvényes rá, amit a nevelésről lenyomtál. A nevelés az nevelés. Annak az ütés nem része, akkor sem, ha más nevet adsz neki.


Megnézheted a mai 50-es, 70-es és 30-as generációt. Azokat még ütötték, mert azt hitték, hozzád hasonlóan, hogy az nevelés.


Azt is hitték, hogy "a jó időben jött atyai pofon" hasznos. Tudod, mi annak az eredete? AZ ún. Makarenkói pofon. Ő egy komcsi pedagógiai ideológus volt, és nevelő otthonba került, problémás, bűnöző hajlamú gyerekek kapcsán hirdette a pofon hasznosságát. Hogy az segít, meg kizökkent, meg letérít a rossz útról, ha jó időben adják.


Nos, a neveltjei ezt addig tűrték, amíg bosszúból jól meg nem erőszakolták a feleségét, és őt is jól megverték.


Mert az erőszak SEMMI másra nem jó, csak arra, hogy erőszakot szüljön. És családon belül semmi helye nincsen.

2018. júl. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
20%

25

Ha a leállításra egyetlen mód az erőszak, akkor az a szülő vagy nagyszülő NEM nevel.

2018. júl. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
86%
Én is nagyszülő vagyok. És lehet nekem esni, de bizony, ha végleg nem lehet velük bírni, egy nyakleves igazít a helyzeten. Tudom, tudom, az "erőszak" nem megoldás, de ez talán nem meríti ki a "családon belüli bántalmazás" fogalmát. :)
2018. júl. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
0%

28

A családon belüli bántalmazás fizikai vagy lelki erőszakot jelent. Az ütés fizikai erőszak. Akkor is, ha becézgeted.

2018. júl. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
40%
Én nem pontozok le senkit, de én a kezét törném le anyámnak ha megütné a gyerekem ( az èn anyám alkoholista volt és folyamatosan vert,így azèrt más). Pofonnak/arcra ütesnek nem vagyok híve- ha nagyon kihúzza a gyufát a fenekére csapnék max. De inkább egy saller mint a folyamatos lelkiterror. Szóval nem a világ vége ez azért,főleg ha a gyerek is nevet.
2018. júl. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!