Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nálatok is szakadt már el a...

Nálatok is szakadt már el a cérna?

Figyelt kérdés

Két lányunokámra vigyázok (3 és 6 évesek), de tegnap, mint akik megbolondultak. Egyszerűen nem bírtam velük. Akármit kértem tőlük, semmi. Nem fogadtak szót. Nem részletezem, csak a fő okot, amiért írok: a nappaliban van egy állólámpa. Elkezdték felváltva kapcsolgatni. Hol fel, hol le. Rájuk szóltam, fejezzék be! Kb. már huszadszorra szóltam, de csak henteregtek a földön a nevetéstől, mert látták rajtam, hogy ideges vagyok. Mint írtam, már előtte is kiakasztottak.

Mindkettő kapott egy fejbeverést, és kizavartam őket. Meglepődtek, de még utána is csak vigyorogtak.

Azért nem értem az egészet, mert egyébként teljesen értelmes, aranyos lányok, de mint akiket megszállt a kisördög. Anyjuknak elmesélték, hogy a Mami megvert. :) Annyit mondott, mert biztos megérdemeltétek. De azóta is bánt a dolog.

Kérdés a nagyszülőkhöz. Nálatok is előfordult, hogy odacsaptatok a gyereknek, mert a hatvanadik felszólításra se fogadnak szót? Mint írtam, kicsik még.



2018. júl. 9. 13:39
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
7.! Úgy értettem, hogy nem a menyem gyerekeinek csaptam oda, hanem a saját lányoméinak. NEKEM nem mindegy. Úgy gondolom, mint ahogy itt valaki írta is, hogy akit felneveltem, és szoros a kapcsolatunk, egészen más. (Egyéni vélemény, mert még nagyobb lelkifurdalásom lenne.) A lányom rámbízta őket, úgy gondolom, ugyanolyan, mintha ő lenne itt velem kislánykorában. (Nem tudom, mennyire érthető, mit akarok ezzel mondani.)
2018. júl. 9. 15:19
 12/33 anonim ***** válasza:
63%
Én ha el is szakad a cérna, akkor sem ütöm meg. Olyankor ha kell, átmegyek egy másik szobába, veszek pár mély levegőt, elszámolok tízig...stb. Soha nem ütöttem meg, sem a húgomat, pedig nagy volt a korkülönbség és sokat vigyáztam rá, se a fiam. És nem is fogom. Persze, nem mondom, hogy nem kapok néha agyvérzést, mikor 50-szer szóltam rá valamiért, de olyankor lenyugszom és 51.-ik alkalommal is leülök és elmagyarázom.
2018. júl. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

12.! De látod, hogy nem nagyon hatotta meg őket. Utána érdekes módon lenyugodtak. Ezt magyarázza el valaki. Én akkor már hiába vettem volna mély levegőket, mert azt tettem egész nap. Ja, és már nyomatékosítottam, nem vertem őket agyon, hanem kaptak egy tockost, és kizavartam őket.

Még annyit: mivel nincs fiam, így menyem se lesz. A pontozósdit nem én játszom, mert látom, aki azt írja, semmilyen formában..., az a válasz mind le van pontozva. Senkinek nem nyomtam pirosat, csak hasznos-jelet, esetleg más tanulságára is, hogy mi is felnőttünk, engem se vertek, a kisebbik lányom (27) pl. még soha nem kapott még fejbeverést sem, mert az ő természete olyan volt, hogy nála soha nem szakadt el az a bizonyos részemről...

2018. júl. 9. 15:49
 14/33 anonim ***** válasza:
33%
Itt azok vannak lepontozva, akik nem ütik meg a gyereket. Én sem ütnék meg soha senkit, nem is tettem még soha. Nincs saját gyerekem, de bölcsődében dolgozok, tudom, milyenek a gyerekek. A fizikai erőszak egy baromi egyszerű módszer a megfélemlítésre, de nevelésre teljes mértékben alkalmatlan. Engem is ütöttek meg a szüleim, sokszor igazságtalanul. Bár ez igazából teljesen mindegy. Imádom a szüleimet, de a múltbéli ütések nekem nagyon megmaradtak (és itt nem verésről van szó, "csaj" ütésről) ők nem is emlékeznek rá, nekem egy csomó eset megmaradt. Ha lusta vagy magyarázni, beszélgetni, akkor nem való neked se gyerek, se unoka. Ez egy hosszabb folyamat, de megéri.
2018. júl. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
53%

"Ha lusta vagy magyarázni, beszélgetni, akkor nem való neked se gyerek, se unoka. Ez egy hosszabb folyamat, de megéri." => Nem feltétlen lustaságról van szó.

Nálunk is vannak dolgok, amiket számzalanszor elmagyaráztam a gyereknek, hogy ne csinálja, leültem vele, beszélgettünk, miért nem jó dolog, stb.

Úgy tűnt, megértette. Gyakorlatban mégis csinálja továbbra is... Többször csaptam, vagy ráztam meg miatta. Szarul éreztem magam utána, az tény. De persze, ez sem használ...

2018. júl. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

"Ha lusta vagy magyarázni, beszélgetni, akkor nem való neked se gyerek, se unoka."


14.! Ácsi! Ne ítélkezz úgy, hogy leírod azt, amit saját magad gondolsz. Mert ez nem igaz. Rengeteget rajzolunk, beszélgetünk, mesélek nekik.

2018. júl. 9. 19:14
 17/33 anonim ***** válasza:
78%
Nézd, az hogy egyszer odacsaptál, nem azt mondom, hogy okés, de nem a világvége. De azért rendszert nem kéne belőle csinálni, mégha a lányod szerint jól is tetted, mert előbb-utóbb ők is visszacsapkodnak neked, az anyjuknak, az ovistársaknak, aztán majd lehet tanakodni, hogy mit csináljatok, meg ki, hol, mit rontott el.
2018. júl. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként minél inkább látják rajtad, hogy idegesít valami, annál inkább csinálják azt a bizonyos dolgot. Véleményem szerint két módszer van ennek kezelésére: az egyik ha nem veszel róluk tudomást, kimész a szobából, vagy eltereled a figyelmüket.
2018. júl. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
71%

Bántalmazott gyerek voltam, nem csak pár ütést kaptam, hanem testi-lelki borzalmakat, ezért szigorúan állok a témához. Ha BÁRKI, legyen az akár az apja vagy a nagyanyja, képes lenne megütni a gyerekem, mindent megtennék, hogy soha többé ne lássa (szerencsére a párom is így gondolja, a kutyára sem emelnénk kezet, nem hogy a gyerekre).

Ha összetörték volna a lámpát, akkor jogos lett volna a haragod(nem a pofonok), ezért nem. Óvodás gyerekek, játszanak, semmi gond ezzel.

2018. júl. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Oké, állj szigorúan a témához, megértem leírásod alapján. De végigolvastad egyáltalán, amit írtam? Teljesen más dolog a kettő. Nem pofonokról beszéltem, hanem fejbecsapásról, vagy hogy írjam már? Fejbelegyintettem őket. Mindkettőt. Megérdemelték, de mégis bánt. Ennyi volt a kérdésem lényege. Arcon ütni egy kisgyereket nem lennék képes, ez biztos. Még elképzelni sem tudom. Pedig gyerekként én is láttam ám érdekes dolgokat. Átmentem játszani egy osztálytársamhoz nyári szünetben, hazaért az anyja, valamit nem csinált meg, és fapapuccsal beverte a fejét. Mondjuk jó régen volt, de sosem felejtem el, szinte sokkot kaptam. Erről ennyit.
2018. júl. 9. 22:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!