Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Családsegítő tud segíteni,...

Családsegítő tud segíteni, vagy hogy keressek állami otthont?

Figyelt kérdés
Mamám 87 éves,nehéz körülmények között él,se víz se gáz nincs. Kútról van hordva neki és palackot használ. Mama nem lát jól nem is hall. A baj h sok cicusa van és bent a házban,mindenhova piszkitanak meg a kajás tálkajuk is szanaszét van emellett óriási a retek. Anyámmal borzalmas a kapcsolata- egy kegyetlen perszóna,egyszer bevásárol neki a héten és ennyi a segítség. Oda nem akarja vinni lakni magához pedig egymaga lakik egy 2 szintes házban. Én ide nem tudom hozni mert másfél szobában lakunk ,albérletben és nincs hely. Nem tudok menni hozzá állandóan mert gyesen vagyok és nincs aki vigyázzon a gyerekre-párom meg állandóan dolgozik-vagy láthatáson vannak a gyerekei. Ma eljutottam hozza úgy ahogy takarítottam de egy álló hét kéne minimum. Nagyon nem lát és nem is hall szegény. Családsegítő valakit tud küldeni segíteni vagy hogy mehetne otthonba? Gyámot nem akar- a házának a fele a lányáé az meg nem akarja eladni.
2018. júl. 14. 18:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
19%
Én csak annyit látok, hogy a kérdező anyja legalább bevásárol a nénire, a kérdező meg bebacná egy intézetbe meghalni az öreget. Hagyjátok békén- nektek lehet hogy elviselhetetlen a villany-gáz-internet hiánya, a néni ezt szokta meg.A kérdező meg csak a kifogásokat gyártja a tulajdon anyja kritizálása mellett, pedig a "kegyetlen perszóna" többet tesz mit ő. Mocsokban él a néni? Hát segíteni kell neki kitakarítani, nem nyivákolni rajta. Ez a megoldás persze nem tetszik.. mert akkor TÖRŐDNI kellne az öreggel.
2018. júl. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nyilván okkal minősítem anyámat ilyen jelzőkkel. Vagy normális egy idős embert kanyazni meg ráverni az ablaküveget. Mint mondtam míg nem volt gyerekem mentem vásárolni én is.
2018. júl. 14. 19:58
 13/18 anonim ***** válasza:
13%
Hiába na,teher az öreg,súlyos teher.
2018. júl. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nem az öregségével van a gond. Az életvitelével és egy idős embert már nem igen lehet rábírni arra,hogy ezen változtasson. Egyébként nem minősítést kértem az emberségemről-hanem segítséget,miképp tudnék rajta segíteni. A segítő válaszokat köszönöm.
2018. júl. 14. 21:04
 15/18 anonim ***** válasza:

Szociális gondozót lehet kérni a családsegítőben vagy az önkormányzatnál.

Meg tudlak érteni, koszba, mocsokba én se vinném a gyereket.

Én most intézem az idősotthont mamának, de ő már demens sajnos és 24 órás felügyeletre szorul.

2018. júl. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Tud, igen.

A "mienk" ráállt az ügyre és 2 napon belül talált neki szabad helyet.

2018. júl. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Láttál te már idősek otthonát? Ott rend és tisztaság, villany, víz is van. De az ember megszűnik. Nincs személyes élettér, nincs önálló időbeosztás. Több ember van egy szobában, ki tudja milyen természettel, milyen betegségekkel. Nincs egy perc nyugta sem az embernek. Szerintem amíg önálló életvitelre alkalmas addig éljen otthon. 80 évig így élt,meg még nagyon sok ember, megszokta. Nem otthonba kell dugni, hanem segíteni. Vannak minden településen házi segítségnyújtás. Önkormányzatnál érdeklődj. Azon kívül biztos van olyan munkanélküli, frissen nyugdíjas,gyesen lévő környékbeli akit meg tudsz fogadni, hogy rendszeresen ránézzen, segítse a mamád. A bolhák ellen havonta bolha cseppet kell minden macskán alkalmazni,az a leghatékonyabb.
2018. júl. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

17: Nagyon sokféle otthon van, van, ahol komplett apartman van egy főre, és olyan luxus, amit csak kevesen láttak életükben. Főznek és takarítanak rájuk, programokat szerveznek, de semmin sem kötelező részt venni.

Van államiban is egy fős szoba-fürdőszoba lakrészes.

2018. júl. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!