Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Valóban szemét dolog lenne...

Valóban szemét dolog lenne részemről?

Figyelt kérdés

82 éves a nagyapám, egész életében kérkedett a pénzével, hogy neki mennyi pénze van, hány embernek adott uzsorára kölcsönt, mennyi mindent drága dolgot vett, stb. Állítása szerint egy ember értékét a pénze mennyisége határozza meg. Amennyire tudott nagyképűsködni a pénzével, annyira fösvény volt, mikor az unokáinak kellett volna ajándékot vennie. Az utóbbi néhány évet leszámítva nagyon aktív volt, az egész világot körbeutazta, a betegség legapróbb jele sem mutatkozott rajta. Tavaly bátyám születésnapjára kapott tőle egy eredeti, elég értékes zongorát. Decemberben töltöm a 18. életévemet, egy iPhone telefont szeretnék kérni tőle, csakhogy a héten nagyon rosszul lett, kórházba került, ahonnan azóta kiengedték, de az orvosok elmondása szerint hosszú idő, mire felépül. És jelenleg én most másból sem állok, csak a telefon, telefon, telefon, mert ha ő meghal, a vagyonát az élettársára hagyja, és soha nem fogok kapni egy olyan telefont, mert a mi anyagi helyzetünk nem teszi lehetővé az olyan drága dolgok megváráslását.


Elgondolkodtam, hogy ez most valóban olyan szemét dolog lenne-e. De nem tudok nem elfogult lenni magammal szemben, akárhogyan is nézem a helyzetet.


2018. okt. 7. 00:19
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
94%

Igen, szemét dolog lenne.

Ezt a fa.sz.om telefon mizériát se értem, mint valami addikció.

Olcsóbb nem jó, ha nem telik rá?

2018. okt. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
93%
Ja hogy csóróság van de Ájfon az kéne...az egy dolog hogy nagypapi egy sutyerák de látom örökölted. Rühelled az öreget de a lóvéja az jó lenne...szánalom.
2018. okt. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
94%

Mindent félretéve, minek neked az az iPhone? Csak és kizárólag menőzésre kell? Megengedhetném magamnak, de sose vonzottak a drága telefonok. Telefonálni meg üzenetek küldeni az öreg nokia kocka telefon is tudott.


Amúgy meg szép kis család vagytok. Nagyapád lehet meghal, te meg csak arra tudsz gondolni, hogy először vegyen neked egy telót, aztán haljon csak meg. Nem gondolod, hogy ez szánalmas? Bementél hozzá legalább látogatóba...nem a telefon miatt... Érdeklődtél valaha is iránta? Vagy csak a pénze kell?

2018. okt. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
84%

"Pedig fogtok örökölni, mert van köteles rész. Ha ő írt is végrendeletet, amiben másra hagyja, amije van, a vagyona 30%-a a gyerekeire száll."


Egyáltalán nem biztos, mert ha a nagyapának van egy kis esze meg jogi ismerete, akkor nem végrendeletet ír, hanem más, "családbiztos" módon juttatja az élettársának a vagyonát.

2018. okt. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
92%
Hát lehet, hogy a nagyfater egy pénzb*zi sutyerák, de az alma itt se esett messze a fájától.
2018. okt. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
76%

1.A tatád,egy fösvény,nagyképü,sutyerák nyugdìjas akinek a pénze a mindene.Grat.👋👋


2.Te egy kis tinihülye vagy akinek csak az iPhone kell ami egy nagy sz.r de nagyon dràga+ ha nincs meg az a anyagi helyzet ami megvegyen egy 100.000-es telefont,akkor miért nem jò egy Huawei vagy LG.


De nyugodtan vedd meg,biztos jobb lesz neked az életed,jobb ember leszel.


De ha mégsem akarsz te is olyan lenni mint a papàd,akkor elégedj meg amidd van,és ha tisztességesen akarod megszerezni akkor menj és dolgozz,vagy màr az is jò ha 5-ös tanulò vagy.

2018. okt. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
89%

Szánalmas vagy.

Többet ér neked az ájfon, mint az öregapád... Az én papám szegény volt. De amikor faragott nekem egy kis kardot akkor én voltam a legboldogabb gyerek a világon. Vagy amikor elmentünk csúzlinak vagy íjnak való botot keresni. Az volt az igazi boldogság. Aztán teltek múltak az évek. Ballagtam gimnáziumból és az én imádott papám azt mondta, hogy nem jön el rá, mert nem tud ajándékot hozni és nincs elegáns ruhája sem, mert csak az az öltönye van amit a mama temetésén is viselt.

Szomorú voltam, de elfogadtam a tényt.

Aztán a ballagásom reggelén megjelent egy kölcsön öltönyben, kezében a mamám imádott "forgós" órájával. Azt mondta ez a mindene, de nekem adja.

És én ott sírtam nagy mamlasz létemre a boldogságtól.

Soha nem vártam a halálát veled ellentétben. Soha nem cseréltem volna semmire a tatámat, de neked többet ér egy ájfon, mint ő.

42f

2018. okt. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem ha bátyád értékes zongorát kapott szülinapra te is joggal várhatod h hasonló árfekvésbe kapj vmit
2018. okt. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
35%

16-os vagyok.Attòl függetlenül hogy milyen a napypapád,mennyél be látogatòba a kòrhàzba,tàmogasd,segìtsd!!

DE(!!!) ne azért tàmogatsd,hogy vegyen neked iPhone-t hanem. tiszta lelkiismerettel!


Magyarul:tiszta lelkiismerettel tàmogasd a nagypapádat és felejts el az iPhone-t.Hidd el nem inden az iPhone,hidd el vannak sokkal jobb dolgok az iPhone-nál😉💖💖!!!

2018. okt. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
88%
Igen valóban. Menj el dolgozni és vedd meg magadnak. Haszonleső vagy, nagyapád helyében nem adnék neked egy tábla csokit se.
2018. okt. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!