Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Valóban szemét dolog lenne...

Valóban szemét dolog lenne részemről?

Figyelt kérdés

82 éves a nagyapám, egész életében kérkedett a pénzével, hogy neki mennyi pénze van, hány embernek adott uzsorára kölcsönt, mennyi mindent drága dolgot vett, stb. Állítása szerint egy ember értékét a pénze mennyisége határozza meg. Amennyire tudott nagyképűsködni a pénzével, annyira fösvény volt, mikor az unokáinak kellett volna ajándékot vennie. Az utóbbi néhány évet leszámítva nagyon aktív volt, az egész világot körbeutazta, a betegség legapróbb jele sem mutatkozott rajta. Tavaly bátyám születésnapjára kapott tőle egy eredeti, elég értékes zongorát. Decemberben töltöm a 18. életévemet, egy iPhone telefont szeretnék kérni tőle, csakhogy a héten nagyon rosszul lett, kórházba került, ahonnan azóta kiengedték, de az orvosok elmondása szerint hosszú idő, mire felépül. És jelenleg én most másból sem állok, csak a telefon, telefon, telefon, mert ha ő meghal, a vagyonát az élettársára hagyja, és soha nem fogok kapni egy olyan telefont, mert a mi anyagi helyzetünk nem teszi lehetővé az olyan drága dolgok megváráslását.


Elgondolkodtam, hogy ez most valóban olyan szemét dolog lenne-e. De nem tudok nem elfogult lenni magammal szemben, akárhogyan is nézem a helyzetet.


2018. okt. 7. 00:19
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
71%

Megértem, hogy nem szimpatikus nagyapád sóhersága, úgy, hogy még kérkedett is az anyagi helyzetével. Megmondva a frankót, nekem se valami szimpatikus vonás.


De az, hogy az a legnagyobb bajod, hogy megkapod-e azt az almás szart, vagy nem, kritikán aluli, pláne, hogy haldoklik egy vér szerinti rokonod.


Ha mondjuk egy repjegyet kérnél Európán belül, még hagyján, de az Iphone-nak semmi értelme. Inkább a Lenovot ajánlom helyette, mind laptopban, mind telóban. Sokkal ár-érték arányosabb.

2018. okt. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
23%
Összekeveritek válaszolók. Ez nem magyar szokás. Attól, hogy valaki MO-n él, még nem magyar, ez ilyen hülye libsi, proli, cigó szokás.
2018. okt. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
83%
Nagypapit is utolérte a karma, mint látjuk...:'D
2018. okt. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
79%

Remélem az öreg felépül, még ha hosszú időbe telik, akkor is, eléldegél még vagy 15 évig és ugyanolyan sóher marad veled, mint eddig. Megérdemelnéd! Ezért:

"És jelenleg én most másból sem állok, csak a telefon, telefon, telefon, mert ha ő meghal, a vagyonát az élettársára hagyja, és soha nem fogok kapni egy olyan telefont, mert a mi anyagi helyzetünk nem teszi lehetővé az olyan drága dolgok megváráslását."

Elmehetsz - nem, én nem dolgozni küldelek -, hanem melegebb éghajlatra!

2018. okt. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
75%
Tehát nagyapádnak bőven van pénze, nem szimpatikus számodra és a pofátlanja még beteg is lett a te szent 18. születésnapod előtt. Gondolkozz már ember ennyit érsz, hogy a beteg nagyapádtól akarsz koldulni egy sz**os telefont? Jaj ne azon aggódj mikor gyógyul meg vagy esetleg mikor javul majd az állapota! Csak az a retek almás kacat az érték azzal megnéznek majd a filléres buxák meg a helyi menők. A mai világban enkinek nincs almás telefonja csak neked lesz ha kikuncsorgod a haldokló nagyapádtól te szerencsecsomag. Ha annyira kell a telefon menj el dolgozni! A "Jah há én diák vagyok tanulni kell" szöveggel az is fogad el, hogy nem lesz ilyen telefonod.
2018. okt. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó ezt írd már le légyszi magyarul is mert egy szót se lehet belőle érteni:-D
2018. okt. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
52%
#37 😂😂😂😂😂
2018. okt. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
76%

Két hete vesztettem el a nagypapám és mindent megadnék, ha még egyszer vele lehetnék, megölelhetném, de sajnos már nem lehet. Mit éreznél, ha a így végződne a nagypapád betegsége és te csak az iphonra gondoltál? Egy nagypapa sokkal több, mint a pénztárcája, a vagyona. Ne emeld ki a hibáit, hanem próbálj az erősségeire koncentrálni (biztos rengeteg van abból is). Lehet megveszi neked az iphone-t, de ha esetleg nem gyógyulna meg bánni fogod, hogy egy telefon fontosabb volt, mint a nagypapád. Az csak egy tárgy, a nagypapádban ne a pénztárcát lásd, hanem az embert.


Biztos szeret téged és a bátyádat is és a sóheróságot is kétlem azok után, hogy vett a bátyádnak egy zongorát. Próbáld meg te is szeretni őt.

2018. okt. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
82%

19 -es voltam és leszek.

Jöttem rendet tenni.


1.A papàja egy milliomos, aki soha nem adna egy fillért sem adna az unokàjànak+igazsàgtalan,mert a bàttyusnak adot egy zongorát.

Összefoglalva:irigy,fösvèny,buta,igazsàgtalan.


2."És jelenleg én most másból sem állok, csak a telefon, telefon, telefon, mert ha ő meghal, a vagyonát az élettársára hagyja, és soha nem fogok kapni egy olyan telefont, mert a mi anyagi helyzetünk nem teszi lehetővé az olyan drága dolgok megváráslását."


A kérdezö dettò olyan mint a papàja:irigy,fösvény,önfejütörténi.Nem azon jàr az esze,hogy mi történik a papàjával,mikor épül fel stb. hanem egy 100.000-res vackon.

2018. okt. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
91%
Mondtam én, hogy provokáló kamu, nem fog visszajönni, esetleg csak a kamuregisztrációkkal.
2018. okt. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!