Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Valóban szemét dolog lenne...

Valóban szemét dolog lenne részemről?

Figyelt kérdés

82 éves a nagyapám, egész életében kérkedett a pénzével, hogy neki mennyi pénze van, hány embernek adott uzsorára kölcsönt, mennyi mindent drága dolgot vett, stb. Állítása szerint egy ember értékét a pénze mennyisége határozza meg. Amennyire tudott nagyképűsködni a pénzével, annyira fösvény volt, mikor az unokáinak kellett volna ajándékot vennie. Az utóbbi néhány évet leszámítva nagyon aktív volt, az egész világot körbeutazta, a betegség legapróbb jele sem mutatkozott rajta. Tavaly bátyám születésnapjára kapott tőle egy eredeti, elég értékes zongorát. Decemberben töltöm a 18. életévemet, egy iPhone telefont szeretnék kérni tőle, csakhogy a héten nagyon rosszul lett, kórházba került, ahonnan azóta kiengedték, de az orvosok elmondása szerint hosszú idő, mire felépül. És jelenleg én most másból sem állok, csak a telefon, telefon, telefon, mert ha ő meghal, a vagyonát az élettársára hagyja, és soha nem fogok kapni egy olyan telefont, mert a mi anyagi helyzetünk nem teszi lehetővé az olyan drága dolgok megváráslását.


Elgondolkodtam, hogy ez most valóban olyan szemét dolog lenne-e. De nem tudok nem elfogult lenni magammal szemben, akárhogyan is nézem a helyzetet.


2018. okt. 7. 00:19
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
75%

egyértelműen semmi szeretet nincs benned az öreg iránt, nekem is ez volt anyukám apjával, mikor meghalt nem éreztem semmit, és nem is sírtam.Mondjuk nekem nem volt ilyen gondom, hogy a pénze kéne,mert nem volt neki.

Te meg áht olyan vagy amilyen, a szüleid neveltek így, nem a te hibád, de még változhatsz.Remélem az előttem szóló erősen bíráló kommentek kicsit helyrebillentettek...

2018. okt. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
35%
Rendben van. Kapsz egy telefont, és utána? A telefonra kell költeni, alkalmazások stb... Az IOS nem olyan, mint az android... a tartalmak többsége fizetős ott is, az meg, hogy villogj egy telefonnal... nos ez szánalmas. :D
2020. máj. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!