Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Valóban szemét dolog lenne...

Valóban szemét dolog lenne részemről?

Figyelt kérdés

82 éves a nagyapám, egész életében kérkedett a pénzével, hogy neki mennyi pénze van, hány embernek adott uzsorára kölcsönt, mennyi mindent drága dolgot vett, stb. Állítása szerint egy ember értékét a pénze mennyisége határozza meg. Amennyire tudott nagyképűsködni a pénzével, annyira fösvény volt, mikor az unokáinak kellett volna ajándékot vennie. Az utóbbi néhány évet leszámítva nagyon aktív volt, az egész világot körbeutazta, a betegség legapróbb jele sem mutatkozott rajta. Tavaly bátyám születésnapjára kapott tőle egy eredeti, elég értékes zongorát. Decemberben töltöm a 18. életévemet, egy iPhone telefont szeretnék kérni tőle, csakhogy a héten nagyon rosszul lett, kórházba került, ahonnan azóta kiengedték, de az orvosok elmondása szerint hosszú idő, mire felépül. És jelenleg én most másból sem állok, csak a telefon, telefon, telefon, mert ha ő meghal, a vagyonát az élettársára hagyja, és soha nem fogok kapni egy olyan telefont, mert a mi anyagi helyzetünk nem teszi lehetővé az olyan drága dolgok megváráslását.


Elgondolkodtam, hogy ez most valóban olyan szemét dolog lenne-e. De nem tudok nem elfogult lenni magammal szemben, akárhogyan is nézem a helyzetet.


2018. okt. 7. 00:19
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
68%

19-es vagyok


17-es EZ ÌGY VAN!!!

Nekem a napypapàm még él, hála Istennek!


Nekem a vilàgon a legértékesebb dolgodt adta:a Tudásàt.

Megfizetthetetlen!!!!!!!!!!És nagyon hàlàs vagyok neki,hisz nekem adta az emlékeit 56-ròl,ö mesèlte el rengeteg törtènelmi eseményt és ez àltal nem csak a történelem irànti érdeklödésemet adta meg,hanem egy csomò dolog irànt.

Es is megfizehetetetlen!!!!!!!!!!!

2018. okt. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
74%
Undorító vagy. Takarodj el dolgozni. Ja az nem menő mi?
2018. okt. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
79%

Az én nagyoapám ugyan ilyen!! Világ életében gazdag volr, soha nem adott senkinek semmit a gonosz rosszindulatu megjegyzésein kívül. Éppen ezért úgy döntöttem, nem tartom vele tovább a kapcsolatot. Ő tényleg egy gonosz ember, gonosz volt édesanyámmal is egész gyerekkorában!

Sosem várnék tőle még egy kockacukrot sem! Megtehetné, hogy kifizesse az egyetememet vagy vegyen nekem akár egy lakást, de sosem kéne. Más lenne a helyzet, hogy gyerekkorom óta igazi nagypapa lett volna.


Szerintem ne kérj iphonet. Külömben is, ha pl:leejted, betörik a képernyő..kinek lesz pénze megjavíttatni??

2018. okt. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
23%

Gyertek lepontozni,nem mondom de az én véleményem szerint így van az egész :

Tényleg nem szép dolog a beteg nagyapádat most ezzel terhelned. Nem olyan fontos az az iPhone,meg leszel te nélküle is. Azonban egyáltalán mem tartalak haszonélőnek se. Egy olyan embertől kértél aki egész életében hencegetett a pénzével de ha már tőle kértek fösvénykedett,részben ez az ő hibája. Velem is megesett,nem volt pénzem kajára és olyantól kértem akinek egyfolytában azon járt a szája,hogy neki mennyi pénze van,és egyből haszon élő lettem. Szóval felejtsd el egy időre az iPhonet. Nagyapádtól se volt persze szép dolog hogy az egyiknek vesz a másiknak meg szülinapjára azt mondja semmit nem kap. De az nem dolog hogy te mondod meg neki. Lehet magától vett volna valamit. De akkor se vagy haszon élő. Szerintem. Ennek még egyelőre nem mutattad nagy jeleit,csak azt hogy max. egy nap ez lehetsz,de ugyan. Ki nem kérne ajándékot egy gazdag rokontól? Legtöbbünk igen,és a kislány meg is tette. Nem élt egész életében a nagyapja pénzén ,csak most akart valamit,ami rosszkor jött. Ennyi

2018. okt. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
94%
Tipikus provokáló kamukérdés. Lefekvés előtt még jól felhúzza az olvasókat, reggelre több oldalas mocskolódó válaszokon röhög és soha többet nem kommentel a kérdéshez. Ti meg megeszitek.
2018. okt. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
49%
Ja igen, vagy visszajön kamureggel védeni magát, ahogy a 24-es válaszban. 😂😂
2018. okt. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
87%

A sok szentimentális választ nem értem. Nem egy cuki kedves nagypapiról van szó, hanem egy szrrágó uzsorás szemétről.

Nem kell azért szeretni meg tisztelni, mert öreg vagy rokon, ha egy mocsok.


Nekem ilyen embertől semmi nem kellene ugyan, de attól nem szemétség kérni tőle.

2018. okt. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
57%
#26 Persze. Csak mert neked futja olyanokra,nem mindenkinek. Tőlem azt hiszel amit akarsz,semmi közöm a kérdezőhöz. Nem tudod bízonyítani hogy ő egyenlő velem de én igen (persze ez tőled függ) hogy ő nem én. De ha neked más a véleményed mint nekem akkor persze hogy csak a kérdező lehetek. Nőjj fel és fogadd el hogy nem mindenkinek lehet ugyan az a véleménye mint neked:P
2018. okt. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
74%

4

Leülhetsz, egyes. Ne használj szavakat, ha nem ismered a jeletésüket.


Kérdező: egy kis pénzéhes taknyos vagy, mint a nagyapád. Ennyi.

2018. okt. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem magában a kérésben nincsen semmi probléma. Valahol ilyet nem szokás mondani, de vannak családok (pl. a miénk is), ahol az a szokás, hogy mindenki előre elmondja, hogy mit kér a születésnapjára, névnapjára, karácsonyra stb. Így kiküszöböljük azokat a helyzeteket, amikor valaki valami teljesen felesleges vagy használhatatlan dolgot kap.... Kellemetlen, kínos, rossz érzés és még kidobott pénz is. Az, hogy éppen milyen értékű ajándékról van szó, az pedig az anyagi helyzettől függ. Mi jól állunk anyagilag, így megszokott dolog, hogy valaki nagyobb értékű ajándékot kér és kap, legyen az telefon, háztartási gép vagy valamilyen más elektronikus készülék, hobbi eszköz stb., bármi. A kérdező sem a mélyszegénységben élő rokonától szeretne telefont kérni.... Az meg a másik, hogy ha volt pénz egy zongorára a bátyjának (ami sokkal, de sokkal, de sokkal nagyobb tétel, mint egy telefon), akkor valószínűleg a telefonra is lenne és nem értem, hogy pl. a kérdező miért érdemelné meg kevésbé, mint a bátyja. Szerintem az ég adta világon semmi baj nincsen ezzel.


A probléma inkább ezzel helyzettel van, mert most valóban nem a legjobb az időzítés (mármint jó persze, arról nem tehetsz, hogy mikor születtél), hiszen kórházba került és rosszul van. Ebben az esetben pedig valóban nem az ajándéknak kellene lennie az elsődlegesnek, szóval én azt mondom, hogy tedd egy kicsit félre és majd esetleg később térj vissza rá.

2018. okt. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!