Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A mamám demens de senki nem...

A mamám demens de senki nem tesz semmit?

Figyelt kérdés

Apai nagymama jóval 70 felett. Egy város külterületén élnek(mindketten nyugdíjasok) a nagyapámmal. A tesóm is és én is észrevettük hogy a mama sokszor elkezd vmit de nem fejezi be, főzésnél elfelejt/kihagy dolgokat vagy odaégeti... A mama szinte ki se mozdul a telekről, bevásárolni a papa jár. Vasárnap nálunk aludt(mi 70 km-re lakunk) mert orvoshoz ment hétfőn. Mikor hazajöttem épp apummal beszélt telefonon és panaszkodott h neki nincs senki akivel beszélgessen, teljesen elvadult ott kint a telken... Jól felhúzta magát rajta. Aztán apa letette és a mama betámadott engem(odaállt mellém és gesztikulálva magyarázott) hogy a laptopom miatt vagyok hülye(házidolgozatot írtam), meg hogy engem elhagyott az anyám stb stb( a szüleim elváltak). Erre mondtam neki h szerintem orvosra van szüksége. Olyanokat mondott pl h reméli nekem sosem lesz gyerekem mert az én borzasztó természetemet fogja örökölni. Úgy beszélt velem mintha én lennék az anyám, az ő nevén is hívott, bar utána kijavította magát. Undorító dolgokat vágott a fejemhez, pl h én meg bántottam az ő gyerekét(a saját apámat).

Mikor már nem bírtam kimentem a konyhába és ott sírtam amíg apa haza nem jött. úgy csinál mintha nem történt volna semmi

Soha többet nem akarom látni a mamámat.



2018. okt. 16. 16:48
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
81%
Idős korunkra az agysejtek is elavulnak,a regenerálódás észrevehetetlen.Régebben /Kavintonnak/ hívták ami segíti az időskori emlékezést,lehetséges a 70 éves mamádnak a gyógyszer új nevét kellene szednie. Nálunk az apósom barátnője csontsovánnyá vált,mert azt hitte,hogy evett,de közben pedig nem.Az érelmeszesedés is okozhatja a szenilitást,melyben összekever téged az anyukáddal.Jó lenne tudni betegségének pontos nevét,karbantartás végett.Próbálj meg szervezkedni,hogy neked illetve nektek is megmaradjanak a hétből azok a napok melyekben pihentek!
2018. okt. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
31%

"megölelhetett, megvigasztlhatott volna és próbálta volna megmagyarázni hogy a mama beteg és ne foglalkozzak vele attól én még ugyanúgy a családja vagyok."


Ha ezt tudod magadtól is, akkor minek kell a pátyolgatás??? Persze hogy a családba tartozol. Le lehet pontozni az előző hozzászólásomat is, de ez van. Nőlj fel.


Az meg, hogy a dédid is demens volt és nem viselkedett így, az nem jelent semmit.

2018. okt. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
35%

"ezt nem Ő mondta, hanem a betegsége."

"Ez elég sz*r kifogás. A dédim is demens volt mégsem mondott ilyen ocsmányságokat soha"


Mert neki más volt a betegsége! Tényleg ennyire nem fogod fel? Legalább megpróbálhatnád.

2018. okt. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Ha te látod hogy egy családtagod sir, akkor nem mész oda hozzá? megkérdezni hogy mi van és miben tudsz segiteni? az már pátyolgatás?

nekem a tesóm mondta hogy a mama demens. orvosnál nem ezért volt. vasárnap én kenegettem meg massziroztam a hátát mert fájt neki.

amugy meg senkit sem pontoztam sehogy mert azt se tudom hogyan kell

2018. okt. 16. 20:46
 15/29 anonim ***** válasza:
93%

amit leírtál az kezdő még viszonylag enyhe szint.

sajnos van ennek sokkal keményebb variációja.

nálunk a családtag 7-8 hónap alatt jutott el a teljes normális idős állapotból az önellátásra képtelen demens szintig.

megpróbáltam ápolni...de ami ezzel jár azt az ellenségemnek sem kívánnám.

amíg nem önellátásra képtélen és nem önveszélyes annyit tehettek,hogy elzártok minden gyógyszert és lehetőleg ne maradjon sokáig egyedül,mert a depresszió gyorsítja a folyamatot.

ami utána jön az a krónikus belgyógyászat az elfekvő,ahol be vannak gyógyszerezve-rivotril-és szépen lassan szomjan vagy éhen halnak.

ha van pénzetek akkor demens ellátó idős otthon,ez az egy korrekt választás van amúgy,mert demenset otthon ellátni az rövid időn belül az idegösszeomlásig leépíthet.

2018. okt. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
90%

a gyógyszerelzást nem magyaráztam.

szóval elfelejti,hogy bevette és beveszi megint.

egy fájdalomcsillapítónál mondjuk meg az ilyen elég para.

2018. okt. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
59%
"A dédim is demens volt mégsem mondott ilyen ocsmányságokat soha" Meg kell értened, hogy nem egyforma a betegség lezajlása, nagyon nem mindegy milyen területet érint. A csendes elbutulástól az agresszióig millió változat lehetséges, még olyan is lehet mint az én szegény mamám volt: téveszméi lettek. Azt hitte két emberrel lakik együtt, és az "egyikkel" ellenséges volt. Sosem tudtam hogy kedves lesz, vagy ellenséges velem. Mivel csak én voltam mellette.... Nem szép amit a mamád tett, de ő beteg- míg te tiszta tudattal támadsz egy hanyatló elméjű nénikét. Apukád nem tett semmit? El tudod képzelni hogy NEKI milyen érzés látni hogy mi lesz az édesanyjából? Tudod NEKI mennyire fájhat? Persze nyilván kicsi vagy még, és nem tudsz mással törődni, csak a saját sérelmeiddel, de próbáld megérteni azt is amin apud megy át. És nem biztos hogy ki tudja mutatni az érzéseit, sok férfi nem képes rá. De ha egy mód van rá, ne csináld ki még te is lelkileg, ahhoz éppen elég az anyukája betegsége... Sajnálom hogy a lelkedbe tapostak, de ez az a helyzet amikor nem magaddal kellene törődnöd, és nem ellenségeskedni szegény apuddal.
2018. okt. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
57%
Magyar családban még örülnek is ha valaki sir nem h megkérdezzék mi a baj,a gyakorin ne kérdezz ilyet,itt már az is pátyolgatás ha a csecsemőnek enni adnak.. Szánalmas..
2018. okt. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
35%
Kösz a lepontozást... végül is itt csak a jó válasz ha az ember bólogat az aktuális kérdezőnek. Ettől még felhagyhatna a gyerekes viselkedéssel, és segíthetné az apját ebben a nehéz helyzetben.Még akkor is ha esetleg tizenegy-tizenkét éves. Az élet nem arról szól hogy habos-babos valami, hanem hogy újra és újra felállj a pofonok után, és túléld a nehézségeket.
2018. okt. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
63%
Nem bologatni kell,de ne várjuk el h egy tini fiatal örül h idős demenssel kell élnie,aki belerugdal,meg folyton mint egy csecsemo pesztrálni kell,őt meg leszarják ha sir, idősekkel akkor se élnék ha muszáj lenne,az össze idős ember rosszandiulatu és irigy.. Sajnos engem iritálnak a nyugdijasok..
2018. okt. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!