Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A mamám demens de senki nem...

A mamám demens de senki nem tesz semmit?

Figyelt kérdés

Apai nagymama jóval 70 felett. Egy város külterületén élnek(mindketten nyugdíjasok) a nagyapámmal. A tesóm is és én is észrevettük hogy a mama sokszor elkezd vmit de nem fejezi be, főzésnél elfelejt/kihagy dolgokat vagy odaégeti... A mama szinte ki se mozdul a telekről, bevásárolni a papa jár. Vasárnap nálunk aludt(mi 70 km-re lakunk) mert orvoshoz ment hétfőn. Mikor hazajöttem épp apummal beszélt telefonon és panaszkodott h neki nincs senki akivel beszélgessen, teljesen elvadult ott kint a telken... Jól felhúzta magát rajta. Aztán apa letette és a mama betámadott engem(odaállt mellém és gesztikulálva magyarázott) hogy a laptopom miatt vagyok hülye(házidolgozatot írtam), meg hogy engem elhagyott az anyám stb stb( a szüleim elváltak). Erre mondtam neki h szerintem orvosra van szüksége. Olyanokat mondott pl h reméli nekem sosem lesz gyerekem mert az én borzasztó természetemet fogja örökölni. Úgy beszélt velem mintha én lennék az anyám, az ő nevén is hívott, bar utána kijavította magát. Undorító dolgokat vágott a fejemhez, pl h én meg bántottam az ő gyerekét(a saját apámat).

Mikor már nem bírtam kimentem a konyhába és ott sírtam amíg apa haza nem jött. úgy csinál mintha nem történt volna semmi

Soha többet nem akarom látni a mamámat.



2018. okt. 16. 16:48
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
56%
Előző, tele vagy előítéletekkel, ugye tudsz róla? De egyre inkább össze vagy zárva egy egyre öregebb emberrel, ugye ezt is tudod? Saját magaddal.
2018. okt. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
81%

Figyelj! A nagymamám engem szeretett a világon a legjobban. Tavaly tavasszal diagnosztizálták nála a demenciát (+voltak egyéb egészségügyi problémái is). Először csak elfelejtett szavakat és dolgokat. Aztán sokszor összekevert anyukámmal.


Soha, egy rossz szót nem mondott rám, imádott, ahogy én is őt. Aztán amikor elhatalmasodott rajta a betegség olyan dolgokat vágott a fejemhez, amik nagyon rosszul estek. Sokszor sírtam hazafelé a kocsiban, sértegetett, káromkodott stb. De tudtam, hogy nem szándékos és nem tehet róla, mert beteg. Az utólsó 3 hónapjában már meg sem ismert, magázott mint egy idegent. Ha meg akartam ölelni, elhúzódott. A halála előtti utolsó napon rám mosolygott és akkor annyit mondott, hogy milyen szép lettem.


Ezt csak azért meséltem el, hogy tudd, hogy nem szándékosan bánt téged. Beteg. És segítségre szorul. Leginkább a papádnak kellene ezt észrevennie és neki kellene elvinni őt orvoshoz. Vele nem tudsz beszélni erről?

2018. okt. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
25%
Legközelebb oltsd le az öreglányt, úgysem fog emlékezni.
2018. okt. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
79%

Egy osztálytársunk nagyapja rámhívta a rendőrséget, mikor álmentem tanulni (közös projekt)

Megvádolt, hogy megloptam. Ordítozott velem, cafkázott, stb.

A rendőrök nyugtatták, kérték, hogy mondja el, mi tűnt el.

A szemüvege, a délben bevennivaló gyógyszerei, és a tárcája.

A szemüvegét belehajtotta az újságba, a gyógyszereit már bevette, a tárcájára meg rátette az újságot(szemüvegestül) ezért nem találta.

10 perc múlva meg bejött a szobába, és megkérdezte, kérünk-e kekszet és limonádét.

2018. okt. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
68%

Dolgoztam idősek otthonában, demens osztályon. Nagymamád még nagyon az elején van, és nem elkeseríteni akarlak, de ez csak rosszabb lesz.

Én is egy bentlakásos otthont javasolnék, ahol gyógyszerezik, ellátják és értenek a demens-ápoláshoz. Sajnos hamarosan 24 órás ellátásra fog szorulni, idővel senkit nem ismer fel a családból, agresszív lehet ésatöbbi.

A demenciáról senki sem tehet, ez egy időskori betegség, ami egyre korábban jelentkezik. Kitartást kívánok, ne utáld a mamádat.

2018. okt. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Értem. és köszi a válaszokat.

nagyon ideges voltam emiatt, mert nem is értettem először miért ilyen a mama. kicsit kiborultam. de így se könnyű felfogni hogy ő már nem igazán ő.

csak a nővérem és én gondoljuk hogy orvoshoz kellene vinni, apukám és a papám nem. nem tudom mi lesz így vele

2018. okt. 18. 10:51
 27/29 anonim ***** válasza:
92%
Ez a betegség nem gyógyitható. Hiába viszik orvoshoz, kap esetleg nyugtató gyógyszert, a lényeg nem fog változni. Értelmetlen dolgokat beszél, és értelmetlenül cselekszik, leépült az agyműködése. Rettenetes betegség. Rákényszerit benneteket, kamaszokat is, hogy mielőbb felnőjetek. Édesapád rendkivül nehéz helyzetben van, a nagyapádról nem is beszélve. Talán jó lenne, ha megbeszélnétek ezt az egész dolgot édesapáddal, bár semmi nem fog ettől változni a mamád viselkedésében. Sajnos ő már soha nem lesz a régi, ez a ronda betegség a te régi nagymamádat elvitte. Mindegy hogy mit mond, egyik füleden be, a másikon ki, nem szabad vele törődni. Ő már ápolásra, gondozásra szorul. Segitsétek apukádat, amiben csak tudjátok a mama ápolásában. Ennél sokkal rondább tüneteket is okoz a betegség, pl. dührohamokat, sulyos téveszméket, azt hiszi, hogy üldözik vagy mindenét ellopják, stb. Nagyon megértelek, hogy megviseltek a történtek, hidd el, hogy felnőtteket is megviselnek, borzasztóan tehetetlen az ember. Én 60 évesen ápolok 90 feletti alzheimerest, hát én is sirtam már nemegyszer, pedig hosszu élettapasztalat van mögöttem.... Borzalmas betegség ez, nagyon borzalmas. Nagyon sajnállak benneteket.
2018. okt. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
54%
A nagybátyámnál már kezdődik. "Hangokat hall" és olyan téveszméi vannak , amikről meg van győzödve hogy igaz. Néha elindul a városba és nem talál haza. Illetve nem ismerte meg az apámat, azt hitte a postás az.
2019. aug. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
54%
Volt egy szomszéd néni, szegény már szerintem a demencia középsúlyos változatában szenvedett. Mindennap üvöltött hogy "hová tűnt a 60 ezer Ft nyugdíjam???!!!" aztán kiderült hogy mindig a párnája alá tette a pénzt. Az apámról, azt hitte orvos, akivel "hajnali 5-kor farkasszemet nézet, miközben ő az agyában feküdt". Szóval ez rettenetes betegség.
2019. aug. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!