Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » 2 tűz közé kerültem. Ti mit...

2 tűz közé kerültem. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Most írok ide először, szóval nem tudom mit és mennyit illik itt elmondani a családi problémámról, de próbálok majd érthetően fogalmazni.

Én végzős gimis lány vagyok és Debrecen-Nyíregyháza között élek. Na most a szüleim anyaga helyzete annak ellenére, hogy diplomásak, nem valami fényes. Elvagyunk, nincs hiányom semmiből, de lehetne jobb is. Ebből adódóan a nagyszüleim fizették a magán angol tanárt, hogy nyelvvizsgázni tudjak. Ez fél éven keresztül minden héten 3800 forintot jelentett. Nekik ez mondhatni semmi, egész jó nyugdíjból élnek, más unokájuk meg nincs is, csak én.

Na most mivel végzős vagyok, már vannak terveim, mégpedig Debrecenben szeretnék majd tanulni. Tegnapelőtt pedig erről beszélgettünk a nagyszüleimmel, ami veszekedéssel végződött. Kiakadtak a terveimen konkrétan. Mondtam, hogy szeretnék majd kolis lenni, mellette néha diákmunkázni, hogy kicsit önállósodjak is. Mire megkaptam, hogy már azonnal felejtsem el hogy Debrecenbe megyek, meg a kolit is, Nyíregyháza közelebb van (busszal 10 perc), ott is van olyan szak amit kinéztem, meg amúgysem azért fizették az angol tanárt, hogy majd jól itt hagyjam és lesz.rjam őket. Meg ha oda jelentkezek, ők többet egy fillért nem fognak rám költeni, de még telefonon sem fognak keresni. Nagymamám az nagyon sírt. Nyilván valamilyen szinten megértem őket, mert senkijük sincs, a szüleim ritkán tudják őket meglátogatni mert sokáig dolgoznak, jóformán csak én vagyok nekik. De az hogy kicsit önállósodni akarok és egy kis változást is, nem jelenti azt hogy le fogom sz.rni őket meg hogy nem vagyok hálás nekik. Ezt el is mondtam, de szerintem elengedték a fülük mellett.

A szüleimnek nem akartam elmondani, de anyukám rákérdezett miért vagyok ideges, neki elmomdtam. Erre felhívta a nagyszüleimet, hogy b.sszák meg a pénzüket, mit gondolnak, nem ők a szüleim hogy megmondják nekem. Bár szerintem ez nem a legjobb megoldás volt, mert most áll a báll a családban, már bánom hogy elmondtam anyunak...

Nem tudom, ti mit tennétek a helyemben? Nagyom szeretem a nagyszüleimet, és nyilván nem akarom elveszíteni őket, viszont a saját céljaim is fontosak. Össze lehet ezt egyeztetni valahogy? Tudtok valami frappáns megoldást?


2018. okt. 27. 16:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Kemény, ha azt gondolják, hogy fél éven keresztül heti 3800 Ft-ért megvehetnek. Beteg az ilyen nagyszülő. A saját életedet akarod élni vagy az övéket? Mit lehet szeretni ilyen aljas emberekben? Írtatok szerződést, hogy azért az 50-60 ezerért megvásárolnak és a csicskájuk leszel haláluk percéig? Nevetséges. 50-60 ezerért eladnád nekik a jövődet?
2018. okt. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
87%

Szia földim!

Én annak idején, pályaválasztás előtt hagytam, hogy anyám rábeszéljen a Nyíregyházi Fősulira Debrecen helyett. Én is kolis akartam lenni és önállósodni, de hagytam, hogy anyám sirámai és pesszimizmusa nyerjen. Hogy "ő is volt kolis pár hétig, az egy rémálom, én sem fogom bírni... minek mennék 50 km-rel messzebb tanulni, ha Nyh-n és megvan ugyanaz a szak... minek költenénk annyi pénzt az utazásra..." Az más kérdés, hogy Derbecen kb. 10-szer olyan erős volt anno, mint az NYF, ez nem érdekelte, csak az, hogy ne kerüljek el otthonról.

Végül mikor 22 évesen végre összeköltöztem az akkori barátommal, volt balhé rendesen. Megint csak, hogy "minek az nekem, hát nem jó otthon...?"

Menj, kérdező. Én megbántam, hogy nem mentem az erősebb suliba és nem önállósodtam hamarabb.

30/N

2018. okt. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
85%

Igaza van az előzőknek, utólag zsarolni az unokát hogy a segítséget mégsem jó szívvel adták hanem elvárják hogy annak fejében az ő elképzelésük szerint élj, aljas dolog. Nem szabad neki engedni, állj a sarkadra.

És itt nem az összeg a lényeg, a szüleid se mondhatnák hogy nem azért neveltek meg etettek hogy elköltözz otthonról, meg hogy látni se akarnak ha nem ott tanulsz amit kitaláltak neked, pedig az milliós nagyságrend 18 év alatt.

Menj, jelentkezz Debrecenbe, költözz koliba, éld az életedet. Bele fognak nyugodni előbb-utóbb, ha rájönnek hogy komolyan gondolod és nem vagy zsarolható.

Anyám ugyanezt csinálta az ő szüleivel, pont nyíregyházi volt, Pestre jött tanulni. Elvárás volt hogy utána menjen haza, hiába mondta hogy esze ágában sincs, hiába volt már párkapcsolata és két állása Pesten. Odáig fajult a dolog hogy már elvégezte az egyetemet, elkezdett dolgozni, és mégis építettek egy kétgenerációs házat amibe hazaköltözhet, minden héten elmondták hogy milyen jó lenne ha nagyapám cégében dolgozna. Azóta se költözött haza, 50 éves elmúlt, kétlem hogy most tenné meg. Egy idő után felfogták és hozzászoktak.

2018. okt. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél?
2021. dec. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!