Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek kisbabával kellene...

Szerintetek kisbabával kellene nekünk utazni?

Figyelt kérdés

Eddig minden éven mi mentünk rokonokhoz, kb 1-1.5 havonta és ünnepekkor. 300km-re élnek.

Idén született kislányunk, nem bírja az autót, maximum 1 órát bír ki ha alvásidőre esik. Rokonok kb 3 órányira ha nincs dugó.

Mióta megszületett nem voltunk rokonlátogatni, rokonok egyszer voltak megnézni még picike volt. (nagyszülők is).

Egy ideje mondogatják, vagyis próbálnak zsarolni érzelmileg hogy mi menjünk, a gyerek dolga a a szülőt látogatni.

Tuti nem megyünk, nem ordíttatom órákat a gyereket, jó előre meg is mondtuk, sőt meghívtuk őket jöjjenek, de nem mert karácsonykor "haza" kell menni. Azt se értik hogy nekünk itt van a haza.

Rokonok 50-60 közötti dolgozó emberek.

Szerintetek?


2018. dec. 13. 16:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 Boszorkány_ ***** válasza:
25%

Most zsarolnak, vagy pedig azt mondják hogy hiányoztok nekik? Ez nem teljesen egyértelmű.

A másik dolog. Hogy akkor mondjuk 10 éves koráig nem mentek sehová, mert nem szeret utazni? Meg kell szoknia egyszer.


Tulajdonképpen igazad van, ne vidd sehová, nincs annak a gyereknek szüksége a rokonaira, ha van egy ilyen nagyszerű édesanyja.

2018. dec. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 anonim ***** válasza:
86%

Az én szüleim és apósomék is jöttek hozzánk, amíg a gyerekek picik voltak, mert nekik egyszerűbb volt, mint pici babával utazni. Sőt, anyukám külön kérte, hogy nehogy elinduljunk a csúszós úton, inkább ők jönnek.

Ajánld fel, hogy mindent te csinálsz, meglepi karácsonyi vacsi, meg minden (az sem lesz egyszerű)csak jöjjenek el, mert nagyon örülnétek, ha nálatok gyűlhetne össze az egész család.

2018. dec. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/81 anonim ***** válasza:
85%
Nem kiváltságos, mert gyereke van, ez tény, de a nagyszülő kiváltságos, mert öreg?
2018. dec. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/81 anonim ***** válasza:
83%

Fél éves gyerekkel én sem utaznék 300 km-ert a tél közepén, Karácsony ide vagy oda. Pláne ha nem is bírja a pici az utat.

Egyébként azért nem értik meg mert nem voltak ebben a helyzetben. Lusták és egyszerű ha házhoz jön minden....

Mi még csak várjuk a babát, nyáron születik majd, de a nagyszülők már mondogatták, hogy lehet, hogy jövőre inkább Ők jönnek hozzánk, hogy segítsenek és ne a picit utaztassuk. Pedig mi nem 300 km-re lakunk.

2018. dec. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 anonim ***** válasza:
66%

Bár csak így gondolkodna a szomszédék lánya is, ide hordja folyamatosan a gyerekeit, sőt most szült pár hónapja, a kezdetektől itt van a kicsi is, a nagyi sétál vele, látja el. Bocsi az offért!


Az egyik válaszoló jót mondott, szervezzetek nálatok vacsorát, ha jól értettem, mindig ti mentetek, most lehet másképp.

2018. dec. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 anonim ***** válasza:
80%

49 éves vagyok, nincs meg unokám de 50 évesen már lehetne annyi eszük, hogy milyen lenne egy ekkora távot bevállalni egy nyűgös félévessel.

Korlátolt, dirigálós vénember gondolkodásúak.

A sok okosból, aki az őseidnek ad igazat, pont ilyen vérszívó szülők, anyósok, apósok lesznek mint a te értetlenkedő ostoba szüleid.

2018. dec. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/81 anonim ***** válasza:
88%
Én megértem h nem akarsz autózni a picivel. Sőt azt is megérteném ha az első közös karácsonyt csak hárman szeretnétek ünnepelni. De őket nem fogod tudni meggyőzni sajnos. Meghívtad őket hozzátok, a gesztus megvolt. Most náluk a labda h élnek-e vele.
2018. dec. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/81 A kérdező kommentje:

Szeptember óta többször meghívtuk mindkettőnk szüleit,itt is tudnának aludni akár egyszerre is. Az nem felel meg,saját ágyukban szeretnek. (mi is).

Nem valószinű hogy fognak gyerekre vigyázni, 10-15 év még mindnek van nyugdíjig,addigra már gyerek is elvan felügyelet nélkül,plussz én itthonról dolgoztam és fogok is. (amugysem hagynám még saját anyámra se a gyereket úgy hogy nem vagyok a közelben)

2018. dec. 13. 17:17
 19/81 anonim ***** válasza:
84%

3 óra az tényleg sok.

Amikor odaköltöztetek, akkor lélekben mindkét félnek föl kellett volna készülnie, hogy a látogatások nehézkesek lesznek. Kicsi gyerekkel még inkább.

(Egyébként 300km, ha nincs gyorsforgalmi út, simán lehetne akár 5 óra is, úgyhogy még szerencsések is vagytok.)


Szerintem jó ötlet, hogy ti hívtátok őket. Ha annyira látni akarnák az unokájukat, akkor jönnének. Ha csak meg akarják mutatni, ki parancsol a másiknak - nos akkor tényleg így viselkednek. :-(((


Azért jövő tavasszal vagy nyáron már menjetek el autóval hozzájuk. Az autózást is akkor viseli el a gyerek, ha megszokja. Szoktassátok hozzá! És melegebb időben pihenőt is lehet tartani a babával.

2018. dec. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/81 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem igazad van. Mondd meg, hogy mentek, ha majd 2-3-4 éves lesz, vagy tavasszal, húsvétkor, de most nektek olyan az élethelyzetetek, hogy nem tudtok menni. Légy felnőtt.
2018. dec. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!