Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek kisbabával kellene...

Szerintetek kisbabával kellene nekünk utazni?

Figyelt kérdés

Eddig minden éven mi mentünk rokonokhoz, kb 1-1.5 havonta és ünnepekkor. 300km-re élnek.

Idén született kislányunk, nem bírja az autót, maximum 1 órát bír ki ha alvásidőre esik. Rokonok kb 3 órányira ha nincs dugó.

Mióta megszületett nem voltunk rokonlátogatni, rokonok egyszer voltak megnézni még picike volt. (nagyszülők is).

Egy ideje mondogatják, vagyis próbálnak zsarolni érzelmileg hogy mi menjünk, a gyerek dolga a a szülőt látogatni.

Tuti nem megyünk, nem ordíttatom órákat a gyereket, jó előre meg is mondtuk, sőt meghívtuk őket jöjjenek, de nem mert karácsonykor "haza" kell menni. Azt se értik hogy nekünk itt van a haza.

Rokonok 50-60 közötti dolgozó emberek.

Szerintetek?


2018. dec. 13. 16:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 anonim ***** válasza:
22%

Utolsónak igaza van 😃

Ne utazz, aztán meg van oldva.. igazából mindegy is mit írunk, ha nem akarsz, úgy sem mész.


Azért néhány hozzáfűznivaló:

A homeopátia nem feltétlen placebo. Megértem, hogy ilyen kos gyereknek nem akarsz semmi szert adni, ezzel nincs is gond, de az, hogy te nem alkalmazod, mert nem hiszel benne, az nem azt jelenti, hogy placebo, bem használ.


Talán a 43-as volt a gyermekvédelmis (de ebben nem vagyok biztos)

Teljesen igazad van, kisgyereknek nem adunk piába áztatott kenyeret meg semmi ilyesmit, DE: ki ne találjuk, hogy azért szokik rá a piára egy 14éves mert az anyja pálinkás kenyeret adott neki. Pár tíz évvel ezelőtt ez egy bevett szokás volt. Igaz, én sem értek ezzel egyet, de a te elméleted szerint a mai 50es korosztálynak mind alkoholistának kéne lennie, csak mert a nagyszüleink/dédnagyszüleink még ezzel a módszerrel enyhîtették a fájdalmat. Nem bántásból, de gyermekvédelmisként nem szabadna ennyire beszűkült látókörünek lenned, mert így egy mai gyerekkel sem fogsz tudni szót érteni, bizalmat felépíteni. Megérteném, ha azt írnád, hogy piás lesz a gyerek mert azt látta, hogy a szülei is isznak, részegek. Na de ha pl ne adj isten az én egyébként teljesen józan életű dédim ne adj isten bekente volna édesanyám ínyét pálinkával (mert akkoriban nem volt megszokott, hogy beugranak a gyógyszertárba) akkor az ő hibája lenne ha most anyukám már fél lábbal a sírban lenne alkoholizmus miatt?? Ne beszéljünk màr butaságokat, senki sem emlékszik a csecsemőkorára, ez egy babának nem egy életét meghatározó dolog. Ettől függetlenül természetesen sosem csinálnék ilyet, mert nem értek egyet vele, de azzal sem, hogy egy állítólag gyermekvédelmis ilyen badarságot beszél. 🙂


Kérdező! Én úgy gondolom te alaphangon, gyermek nélkül sem feltétlenül vágynál a családhoz karácsonyra. Ha nem olyan a kapcsolat, nem érzed jónak az együtt ünneplést, őket meg nem érdeklitek annyira, hogy mozduljanak, akkor semmi gond, mindenki maradjon otthon. Bár nekem fura, hogy a nagyszülők nem rohannak unokázni, nálunk szerintem tengeren túlról is hazarohannának akármikor, hisz imádják🙂

2018. dec. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/81 anonim válasza:
69%
Én biztosan nem vinném, senkinek nem hiányzik az a stressz , a baba is egész nap nyűgös lesz, teljesen megértelek egyébként. Ajánlani tudom a vonatot, ha esetleg majd mentek valamerre,nekünk a kicsi nagyon szereti , a kocsiban nincs el, viszont a vonaton szuperül el van, természetesen IC-n és az első osztályon néha csak mi vagyunk rajta ,így sétálunk vele :D Nekünk is idén született a kisbabánk megmondtuk mindenkinek, hogy 24.-én hagyjanak minket békén ,mert mi vagyunk egy család, és ahogy írtad nektek is már máshol van a haza ,nem a szülőknél. A többi nap ha akarnak jönnek,én szüleim természetesen jönnek, anyósomék meg remélem nem :D
2018. dec. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/81 anonim ***** válasza:
93%

Istenem, a sok okos.

A kérdező leírta MÁR eldöntötte, hogy nem mennek, csak kivancsi volt mi a véleményünk.

Arról, hogy 50-60 év közötti emberek nincsenek tekintettel egy 6 hónapos csecsemőre, a téli útviszonyokra, semmibe nézik a családos gyerekük saját otthonát, és dirigálnának nekik.

2018. dec. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 anonim ***** válasza:
92%

Most már nem csodálom, hogy a nők inkább nem vállalnának gyereket. Nem az utazásos téma miatt. Hanem ahogy sokan szinte örömmel ócsárolják a kismamákat, kisgyerekes anyákat.

Félreértés ne essék, én vagyok a legrosszabbul az ősanyáktól, de a kérdező k-rvára messze van ettől.

50-60 éves emberekről beszélünk, anyám 63 éves, rendszeresen jár 15-20 km-es túrákra, télen is.

2018. dec. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 anonim ***** válasza:
23%

65%


+1 Egyetértek.

2018. dec. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 anonim ***** válasza:
59%

Én a helyedben megmondanám nekik, hogy nem megyek az általad felsoroltak miatt de szívesen látjuk őket az ünnepek alatt.

És itt befejezném a témát.

Ha jönnek, várjuk, ha nem jönnek eltelik úgy is. Egy percig nem pörögnék rajta.

Ha olyan fontos nekik a család együttléte, akkor egyszer ők is kimozdulhatnak, ha annyira nem fontos hogy tegyenek érte, akkor meg én mit túráztassam miatta magam kisbabával a fél országon keresztül ki tudja még milyen időben.

2018. dec. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/81 anonim ***** válasza:
83%

Az apám elmúlt 80 éves, mégis meglátogat minket, pedig 3000 km-re élünk. ( Nem írtam el a nullákat).

50-60 éves embereknek nem megtethelő 300 km. Csak kifogás

2018. dec. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/81 piroska és a farkas ***** válasza:
85%
Az én kislànyom is keveset aludt kicsikét nappal, és hànyt az autóban. Igen, lehet az a szokàs, H a " gyerek" megy a szülőkhöz, de egy egymàst szerető csalàdban ahol nem idős, beteg rokonról van szó, az udvariassàgi és szokàsbeli köröket az emberség megelőzi.
2018. dec. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/81 anonim ***** válasza:
86%
Nagyanyám 87 évesen elment full egyedül 18 ás repülő úton Ausztráliába a kinti családjához. 40 50 60 asok meg kényelmes komfortzónájukból nem óhajtanak kilépni..
2018. dec. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 anonim ***** válasza:
78%

Van olyan 50 éves, akinek tényleg megterhelő utazni, ez attól független, hogy egyes 80 évesek maratont futnak meg ilyesmi. De itt szó sincs ilyesmiről, még nem is idősek, komoly betegségről szó sincs, ezért nem érti meg a többségünk, hogy miért a nyűgös kicsivel kéne menni.


Nagyon szépen leírta valaki, hogy ilyen esetben az emberség legyőzi az udvariassági szokásokat.

2018. dec. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!