Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek kisbabával kellene...

Szerintetek kisbabával kellene nekünk utazni?

Figyelt kérdés

Eddig minden éven mi mentünk rokonokhoz, kb 1-1.5 havonta és ünnepekkor. 300km-re élnek.

Idén született kislányunk, nem bírja az autót, maximum 1 órát bír ki ha alvásidőre esik. Rokonok kb 3 órányira ha nincs dugó.

Mióta megszületett nem voltunk rokonlátogatni, rokonok egyszer voltak megnézni még picike volt. (nagyszülők is).

Egy ideje mondogatják, vagyis próbálnak zsarolni érzelmileg hogy mi menjünk, a gyerek dolga a a szülőt látogatni.

Tuti nem megyünk, nem ordíttatom órákat a gyereket, jó előre meg is mondtuk, sőt meghívtuk őket jöjjenek, de nem mert karácsonykor "haza" kell menni. Azt se értik hogy nekünk itt van a haza.

Rokonok 50-60 közötti dolgozó emberek.

Szerintetek?


2018. dec. 13. 16:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 A kérdező kommentje:

Nekünk megfelelne a mindenki marad a fenekén, hármasban is el lennénk azt a pár napot amit a férjem itthon lesz,nem erőltetjük hogy jöjjenek. Csak amikor megy a hiszti hogy jujj de hiányzunk menjünk akkor mindig elmondjuk hogy jöjjenek,van hely van kaja lehet babázni.


Szoktatjuk az autóhoz,3 hónaposan még 1 percet sem aludt az autóban csak sírt,de ugye néha muszáj autóval menni. Most már ha alvásidőben megyünk akkor megetetem és elalszik sírás nélkül mert álmos. De ébren csak pár percet van el.


önzőség vagy sem de inkább hallgatom anyám/anyós hisztijét mint a gyerek zokogását...

2018. dec. 13. 21:12
 42/81 anonim ***** válasza:
9%
Na de, hány éves vagy?
2018. dec. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 anonim ***** válasza:
76%
Gyermekvédelmis vagyok,sajnos sokan nyugtatoznak babát,v adnak alkoholos kenyeret, aztán csodálkoznak h a gyerek 13 14 évesen miért piál.. Pesten sok nő ült nyugtatozott sosem siro babákkal h a járókelők szive megessen rajtuk.. Neked durva de egy rétegnek sajnos ez megszokott..
2018. dec. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 anonim ***** válasza:
60%
A szüleid, rokonaid értsék meg hogy pici babának nem való a több órás autókázás pont. Nem kell túl ragozni. Én sem cibáltam ennyi idősen a kislányomat 30 percnél hosszabb autó útra, csak egyszer amikor tényleg muszáj volt, de akkor is másfél óráig tartott, és a vége felé kezdett nyűgös lenni az utolsó 10 percben. Érdekes hogy nekem akkor a szüleim mondták hogy ne kocsikázzunk ilyen pici babával 2 órát, majd jönnek ők, és ha majd nagyobb lesz akkor menjünk mi főleg ha már bírni fogja az ilyen hosszú utat. Pedig az én szüleim idősebbek, apám akkor már az első nyugdíjas évét töltötte de mondta hogy ő néha napján kibír ekkora utat, csak ugye neki az ilyen hosszú vezetés nyűg a lába miatt mert nem tud kinyújtózkodni, meg ő kamion és buszsofőr volt és már azt is nehezen bírta az utolsó 2-3 évében, azért is kérte át akkor magát a szerelők közé, mert első szakmája az volt, bár nem szerette, de mondta hogy azt a kis időt már túl fogja élni a szervizben
2018. dec. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 anonim válasza:
21%

A 44. gyerekvédelmisnek.


NEM leitatás és NEM 1 doboz Xanax volt a téma!


Olyan, LEGÁLIS, PATIKAI, babanyugtató szerek, bogyó, tea, cseppek, amik rásegítenek a normál alvásra 1-1 esetben, és NEM napi 6X, 14 éven át!


Ezek a szerek utazás és orvosi vizsgálat előtt javasoltak, illetve fogzáskor.

2018. dec. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/81 anonim ***** válasza:
90%
Télen egy pici babával 300!km-re el nem indulnék. Hiszen bármikor jöhet olyan hóesés, amiből hófúvás, járhatatlan utak keletkeznek. És álljanak egy féléves babával, míg jön a hókotró?? Ha ezeket nem gondolja át és érti meg a rokonság, nincs mit tenni.
2018. dec. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ne menjetek, ha a pici nem birja. Ha nem értik meg a rokonok, akkor magukra vessenek. :)
2018. dec. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 anonim válasza:
12%

Félúton találkozni?


2-3 nap egy wellnessben? Nem kell főzni, takarítani, van minden.

2018. dec. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom ma mi van az idősekkel!

45-50 évesen bepunnyadnak, királynő-király formációt vesznek fel, és járuljon mindenki eléjükc , ők meg nincs az az isten, hogy elhagyják a kastélyt.

Nagyimék nyolc kilométert bicikliztek, hogy unokázzanak, anyai mamáék három(!!!) átszállással (busszal megyeszékhelyre, ott vonattal a hozzánk közel álló városba, aztán onnan megint busszal a falunkba) mert építkeztek anyuék és segíteni kellett! (Mi gyerekek addig az apai nagyszüleinknél voltunk, biciklivel vittek minket!)

Most meg náluk fiatalabbak nem ülnek autóba, hanem elvárják, hogy egy babát citáljanak a színük elé, pedig köztudott, hogy nem épp rugalmas lények, és kuuu...tyára nem bírják a környezetváltozást.

2018. dec. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 anonim ***** válasza:
67%

Mikor a gyerek még nem volt, akkor is legalább fele alkalommal nekik kellett volna jönni.


Hagyjad őket a fenébe.

2018. dec. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!