Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek kisbabával kellene...

Szerintetek kisbabával kellene nekünk utazni?

Figyelt kérdés

Eddig minden éven mi mentünk rokonokhoz, kb 1-1.5 havonta és ünnepekkor. 300km-re élnek.

Idén született kislányunk, nem bírja az autót, maximum 1 órát bír ki ha alvásidőre esik. Rokonok kb 3 órányira ha nincs dugó.

Mióta megszületett nem voltunk rokonlátogatni, rokonok egyszer voltak megnézni még picike volt. (nagyszülők is).

Egy ideje mondogatják, vagyis próbálnak zsarolni érzelmileg hogy mi menjünk, a gyerek dolga a a szülőt látogatni.

Tuti nem megyünk, nem ordíttatom órákat a gyereket, jó előre meg is mondtuk, sőt meghívtuk őket jöjjenek, de nem mert karácsonykor "haza" kell menni. Azt se értik hogy nekünk itt van a haza.

Rokonok 50-60 közötti dolgozó emberek.

Szerintetek?


2018. dec. 13. 16:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 anonim ***** válasza:
13%
MI a hiszti tárgya? Nem akarsz menni, nem mész. Te se várd el, hogy más jöjjön. Mindenki marad a fenekén és kész
2018. dec. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/81 anonim ***** válasza:
5%
Te amúgy hány éves is vagy?
2018. dec. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/81 anonim ***** válasza:
90%
Maradjatok szépen otthon,nyugiban.Én se indulnék el.Idegbeteg lennék a sírástól mire odaérnénk,aztán mivel új környezet,lehet még jobban sírna,aztán utána az lenne a gondjuk hogy éjjel nem tudtak normálisan aludni a gyerektől,ti se tudnátok kipihenni magatokat,másokhoz alkalmazkodni,stb.,tiszta macera.Majd mentek ha nagyobb lesz,addig meg jöjjenek ők.
2018. dec. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/81 anonim ***** válasza:
91%
Nem utaznek kisbabaval, nem is utaztam. Karácsony előtt meg voltak hívva hozzánk, ők jöttek. Nálunk is majdnem 300.km van, és először fel évesen utaztunk vele le a nagyszülőkhöz, mert akkor egy elég nagy családi esemény volt. De nagyon nagy macera volt arra kb hétvégére is amennyi minden tkekkett pakolni a gyereknek, teljesen igaz hogy akik gyerek nélkül utaznak azoknak könnyebb. Jóval könnyebb. Tudom tapasztaltam mindkettőt, hisz gyerek előtt még én utaztam a 300 kmeket egyedül, vonaton, de gyerekkel még autóval is nehezebb. Nekem pl napkozben többször aludt felevesen, plusz általában ha ki mentünk bevasarolni, mindig elaludt a kocsiban. Így indultunk neki a majdnem 3 órás útnak. Na persze hogy pont akkor nem akart aludni, és végig szórakoztatni kellett, le kellett kötni a figyelmét. Nem volt könnyű menet, nagyon nem. Szóval igen, egyszerűbb lenne a nagyszülőknek utazni, meg ha idősebbek is. A haza pedig nekem is itt van a saját hazamban ahol a férjemmel meg a gyerekunkkel lakunk. Nekem is mondta anyukám hogy olyan rossz hogy nem megyünk haza (másik két testvérem tőlük csak 5-10 percre laknak), de mondtam neki hogy én is szeretném otthon tölteni a karácsonyt és nekem már ez az otthon. Szerencsére ők megertik és nem balheznak. Karácsony előtt ők fognak még egyszer eljonni hozzánk, akkor lesz ajándékozás stb, aztán mennek haza.
2018. dec. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/81 anonim ***** válasza:
51%

"Észrevettem, hogy manapság a nők ha születik egy gyerekük egyszerűen átkerülnek valami másik univerzumba...


Beáll az útközepére, meg nem mozdul, majd mindenki kikerüli, hagyja a moziban vagy templomban ordítani a gyereket, mert miért ne, elvár mindenkitől mindent, mert neki gyereke van..."


Ez tényleg jellemző: egyesek azt képzelik hogy előjogokat nyertek csak mert szültek. Pedig ez nagyon nem így van, és marha irritáló mikor azt képzelik hogy mindenki másnak alkalmazkodni kell hozzájuk, és mindent kötelesek elnézni a sokszor neveletlen porontyuknak. Ezzel együtt: én biztos nem ordíttatnám a gyereket. Ha nem lesz találka a rokonokkal, nem lesz. Ugyanakkor: Elég szomorú, hogy azt hiszik egy ötven-hatvan éves embernek, aki még kénytelen dolgozni, olyan könnyű utazni.Hát nem az. Sokszor több mint elég elviselni a munkát.... Igazából az a legjobb ha mindenki marad a fenekén. A kérdezőnek nem kell utazni, a rokonoknak meg nem kell elviselni egy hisztis gyereket. Mindenki jól jár....

2018. dec. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/81 anonim ***** válasza:
85%
Soha ne hagyd, hogy a döntéseidet mások hozzák meg helyetted! Nem akarsz menni, mert a gyereknek rossz, neked pedig kényelmetlen. Ennyi. Jogod van hozzá. Ne legyen lelkiismeret-furdalásod!
2018. dec. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/81 anonim ***** válasza:
14%
Csak azt se várja el hogy mások menjenek hozzá, mikor az nekik rossz meg kényelmetlen.
2018. dec. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/81 anonim ***** válasza:
95%

Érdekes, az én 83 éves édesanyám megérti, hogy az 5 hónapos dédunoka nagyon nyűgös az autóban, a szülők nem akarnak vele 200km-t autózni karácsonykor. Felült a vonatra, és szépen eljött meglátogatni a dédunokát, másnap pedig hazautazott. A kicsi nagymamája (az én nővérem) ugyanezt tette, sőt, a karácsony előtti napokra is időzített egy látogatást, amikor majd előre megfőzött, fagyasztható ételeket, süteményt is hoz, hogy ezzel segítsen a fiatal szülőknek.

Szenteste a tesóm az anyukánkkal és az egyedülálló lányával fog ünnepelni, és nem nyafog, hogy a fia meg a menye miért nem utaznak haza.

2018. dec. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/81 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem teljesen igazad van egyy olyan kisgyerekkel nehéz utazni ha sírj zavarja a vezetőt. Nálunk nagybáttyámék Budapesten mi Debrecenben lakunk a nagyszüleimnek sose fordult meg hogy kisbabával utazzanak ilyen sokat. A szüleid is megérthetnék hogy még tényleg nagyon kicsi. Hát szerintem hívd fel a szüleid mondd el hogy nektek ez most nem megy és ha ezt nem fogadják el akkor nem is kár hogy nem karácsonyoztok együtt.
2018. dec. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 A kérdező kommentje:

"Nyugtató gyógyszer.


Direkt babáknak való, pont utazásokra. Legális!"


ez komoly? 😲

ki az az elmebeteg aki benyugtatóz egy gyereket... még nurofent is csak akkor adok ha nagyon muszáj, jön a foga,inkább gyogynövényes kencék, nem hogy lenyugtatózzam... durva

2018. dec. 13. 21:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!