Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért gondolják a fiatal...

Miért gondolják a fiatal szülők, hogy a nagyszülőknek egyetlen céljuk és kötelességük, hogy ugráljanak az unokák körül?

Figyelt kérdés
Sok ember már 45-50 éves kora körül nagyszülő lesz, kirepültek a gyerekei, akiket becsülettel felnevelt, segítette az életkezdésüket, és kicsit már élni szeretne. Viszont itt folyamatosan azt olvasom, milyen önző nagyszülő, mert nem akar folyton az unokára vigyázni. Esetleg ehelyett programot csinál magának, vagy kirándul, no akkor az már rossz nagyszülő.
2019. jan. 8. 21:47
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
94%
Az én anyósom 49 éves. Főállásban dolgozik. Soha nem avatkozott bele a fia és az én életembe. Amikor kezdett komoly lenni a kapcsolatom a fiával, és a jövő terveit mondtuk, akkor 2 dolgot mondott. Az egyik, hogy tiszteletben tartja az életünket, nem fog soha beleszólni semmibe. Segít ha kérjük, hogy segítsen, támogat minket mindenben amiben kell. Cserébe 2 dolgot kért. Az egyik, hogy ha úgy döntünk, hogy összeköltözünk, és együtt akarunk élni, akkor ne akarjuk a 2 generáció egyesítését. Ne költözzünk hozzájuk (inkább támogat minket albérleti díjjal) mert a közös együttlakásnál csak harag lesz a vége. A másik, hogy ha egyszer gyermekünk lesz ha tervezzük (ha nem akarunk gyereket azt is elfogadja) akkor ő lesz a legboldogabb nagymama, de ne osszuk be az idejét. Nem akar non-stop nagymama lenni, mert megvan a saját életük nekik. Őszintén megmondta, hogy örül, hogy végre a fia felnőtt, nincs már rég türelme a gyerekekhez. Mi tudomásul vettük. Van egy 2 éves kislányom. Anyósom imádja. Tényleg jó nagymama, de nincs lepasszolás. Nem jön mindig ha kell ha nem. Persze jönnek látogatni, és mi is megyünk, de egészséges kereten belül. Én is örülök ennek, mert szerintem emiatt is jó a kapcsolatunk. Soha nem szólt meg semmiért, a gyerek nevelésébe sem avatkozik bele. Mindig kényeztetik valamivel, de mindig előre megbeszéljük, hogy mit vegyen vagy ne vegyen.
2019. jan. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk a barátnők vigyátak a gyerekekre mig kicsik voltak,legalább szeretetet kaptak,se a szüleim se férjem szülei nem voltak képesek mást szeretni a pián kivül.. Köszi nem kellett unokázniuk. :)

58N

2019. jan. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Ma 22:35-ös, így lenne ideális.

Utolsó, az alkoholisták egy külön kategória, ne soroljuk őket ide..

2019. jan. 8. 22:40
 14/31 anonim ***** válasza:
67%

"folyamatosan azt olvasom, milyen önző nagyszülő, mert nem akar folyton az unokára vigyázni."

Linkelj már be ilyen kérdéseket, sehol nem olvastam még hasonlót.

2019. jan. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
39%
Érdekes, én meg sokszor azt látom hogy a fiataloknak alap hogy a nagyszülő ingyen bébicsősz, aki egyből szemét ha nem vállalja az unokát, a fiatalok meg nem tudnak szórakozni menni amikor éppen kedvük szottyan, -lévén nincs kire rásózni MEGINT a gyereküket. Szóval nem biztos hogy a nagyiknak teher a gyerek, csak nem szeretik ha idiótának nézik őket.
2019. jan. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
70%

Engem a nagymamám nevelt fel, anyám végig azt szajkózta, hogy a nagymamának ez a dolga.

Aztán megszületett az első gyerekem, neki az első unoka... Gyorsan fordult a kocka.

Már három unoka van. Soha nem vitte őket sétálni, soha nem vigyázott rájuk. 15 év alatt négyszer volt nálunk.

Most már megroggyant az egészsége. Már jó lenne, ha ott enné a fene az unokát, és segítene. (15 és 10 éves a két nagy). És megy a hiszti, hogy hálátlanok vagyunk, pedig ő nevelt fel. Hát nem...

Miért hiszik azt az idős emberek, hogy a gyerekeiknek egyetlen célja és kötelessége, hogy körülöttük ugráljanak?

Ez egy ilyen oda-vissza működő játék.

2019. jan. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
67%
Hát ez pedig nem nevelés kérdése. Az adott ember értelmi szintjétől függ. Itt a példa én és nővérem. Nővérem valóban úgy gondolja hogy a szüleim azért élnek hogy az ő két gyerekere folyamatosan vigyázzanak, mert ő megy kozmetikushoz, fodrászhoz, mukormoshoz stb. Az számára lényegtelen hogy még javában dolgoznak a szüleink, de milyen önzők ha nem vigyáznak a gyerekekre. Én meg pont az ellentettje vagyok. Magamnak szültem a gyereket, fodrászhoz úgy tudtam elmenni három év után eloszor hogy férjem munkanap ebedszunetben hazajott elvitt fodrászhoz és ők a gyerekkel addig megvartak. Szüleim 2-3 hetente jönnek meglatogatni. Nincs is igényem többre, férjemmel mindent megoldunk együtt. Ha szüleim unokazni szeretnének akkor jönnek amikor kedvük van, nem mi ugrasztjuk őket.
2019. jan. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
90%

Én 20 éve vagyok szülő, ma már sokgyerekes, és rengeteg sztorit látok, nem tudnék általánosítani. Nálunk csak a szüleim szeretnek unokázni, férjem szülei megmondták anno, hogy ez a része nem érdekli őket (szerintem amúgy ez így korrekt).

Most azt látom problémának, hogy viszonylag idősen lesznek a szülők nagyszülők, ezért sokszor nemhogy segíteni nem tudnak/akarnak, nekik van szükségük a támogatásra. A másik gond, hogy rengetegen kénytelenek úgy gyereket vállalni, hogy a nagyszülők borzasztó messze élne tőlük, vagyis eselyük sincs a rendszeresen együttlétre.

2019. jan. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
28%

Az én anyósom klasszikus, folyton dumál a régi elavult tudásával, ő szerinte nem jól nevelem a gyerekeim :D nem jó, ha kerülöm a cukrot és a sót a főzés során,mert a cukor KELL, ő szerinte szoptatni három hónapos korig jó, utána "vizes a tej" mondom a WHO elmúlt 25 évnyi kutatása ezzel pont szemben megy :o "de az nem úgy van..." jaj mondom bocs :)

Segítséget kérni tőlük? Ugyan! Soha, egyetlen egyszer sem jött, császármetszéssel szültem, sürgősségi volt, teljesen felkészületlenül ért minket, össze se voltam még pakolva, a ház se volt rendben, férjem hívta segíteni, hogy mire haza megyünk a picivel legyen valami rend, ő nem jön mert megy a klubba meg énekkar stb.

Ezért fizetek inkább bébiszitternek.

2019. jan. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom azért kellett töröltetni a válaszomat, mert nem tudod elfogadni, hogy vannak családok amik normálisan működnek és a nagyszülők nem tagadják ki az unokákat
2019. jan. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!